Sion od Sono

Odpovědět
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Sion od Sono

Příspěvek od JonasPP »

No pozrel som video a je to celkom dobra vec. Ešte tak externé nabíjanie, ako má klasický elektromobil a ma to tendenciu pre bežnú jazdu,teda bežného človeka. Dokonca aj estetika je parádna, nič pre mimozemšťania, alebo jazdca formule. Len 25 litrov za také auto je na pomer normálneho človeka úplne mimo,aj keď mnoho ľudí bude musieť nabíjať iba v zime.
Druhý problém je testovanie v Nemecku, de je pomerne odlišna klíma, ako trebárs v Česku, nie to ešte tu. Teda priemerných 18km zo soláriu na deň istotne padne na dajaký h 13-14. Ale stále je to skoro polovica vzdialenosti, ktorú potrebuje bežný človek na cestu do roboty. Len škoda, že nič nepadlo o ostatných parametroch, iba o kapacite batérií.
Teda za mňa mať zbytočných 25 litrov, tak do toho idem.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Sion od Sono

Příspěvek od Diablo007 »

rottenkiwi píše: čtv srp 19, 2021 3:32 pm Volkswagen bude robit o rok ID.1 a ID.2 za cca. 20000 €.

Alebo si si v roku 2018 v novembri mal kupit 7 ETH za 82 €, dokopy 580 €
a predat ked malo hodnotu 3600 €. Mal by si tych 25000.
Nebo ho mohl koupit když bylo na vrcholu a pak padlo. Ono tohle když bys tenkrát úděl to či ono je hezké ale nic to neřeší
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Sion od Sono

Příspěvek od JonasPP »

Nepijem, nefajčím, nikde sa neflakam, dovolenky za celý život som mal iba dve a tu poslednú, ktorá bola akože moja svadobná cesta, tak som ani neplatil, jedine za cestovné do BA.
Moja zábava, koníček a šetrenie financií je elektrareň+.
Ostatne, ako kripto, burza, dajaké iné naťahovanie financií, akože z ničoho, je podľa môjho názoru len zdieranie niekoho ineho, poprípade nestabilita finančného sektoru v neskorších časoch,teda zasa kríza,ktoru pocítii iba chudoba.
Ja račej budem dreť rukami a tak viem akú hodnotu má vec ktorú kupujem.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Odpovědět

Zpět na „Elektromobily“