Kontrolky MultiPlus-II

Odpovědět
Raww
Příspěvky: 83
Registrován: stř bře 29, 2023 9:25 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 14

Kontrolky MultiPlus-II

Příspěvek od Raww »

Zdravím zkušenější kolegy, měl bych několik dotazů k signalizaci na měničích MultiPlus-II.

Doposud jsem svoji třífázovou FVE provozoval v ostrovním režimu tj. s vypnutým nabíječem a zapnutým invertorem. Provozní stav invertorů zcela jasně (dle manuálu) signalizovaly LED kontrolky na měničích tj. trvale svítily zelené LED kontrolky.
S blížícím se termínem UTP jsem nakonfiguroval MultiPlusy do ESS a tuto jednu konfiguraci jsem nahrál do všech měničů. Zapnul jsem hlavní jistič a po 300s se měniče korektně připojily. Akorát zelené LED kontrolky svítí trvale jen když měniče nejsou "pod výkonem".
Jakmile začne být odběr na ACOut1 větší než cca 150W začne na příslušném měniči zelená LED kontrolka invertoru blikat. Obdobně když se objeví odběr na ACIn větší než cca 150W začne blikat zelená LED charger.
Předpokládám tedy, že blikající zelená LED charger tedy v režimu ESS neznamená: "Power Control. Vstup AC je přepnut. Výstupní střídavý proud se rovná přednastavenému maximálnímu vstupnímu proudu. Nabíjecí proud je snížen na 0A."
A také předpokládám, že blikající LED inverter v režimu ESS neznamená: "PowerAssist. AC vstup je přepnut, ale zátěž vyžaduje větší proud, než je přednastavený maximální vstupní proud. Střídač se zapne, aby dodal požadovaný přídavný proud."
Spíš bych to popsal, že to signalizuje tak teče výkon z měniče.
Nebo se pletu?

Další dotaz je ke kontrolkám Bulk, Absorption, Float - na všech MPPT svítí/blikají synchronizovaně. MPPT jsou ve stavu "vnější ovládání", ale na MultiPlusech kontorlky Bulk, Absorption, Float né vždy odpovídají kontrokám MPPT, to je správně?

Jinak při provozu ESS s nastaveným odběrem 100W (aby jsem ještě neměl dodávku) to vypadá, že vše funguje rozumně, alespoň podle energotoků.
Děkuji za konzultace.
9,8kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4
ESS v síti E.On
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Kontrolky MultiPlus-II

Příspěvek od Diablo1st »

Je to ok, v ESS svieti trvale len ľavá ledka + ledka indikácie stavu batérie. Pravá bliká.
V režime ESS mppt nejde nikdy do floatu.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
Raww
Příspěvky: 83
Registrován: stř bře 29, 2023 9:25 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 14

Re: Kontrolky MultiPlus-II

Příspěvek od Raww »

Právě, že ona bliká i ta levá :|
Zátěže jsou před (ACIn) měničem 400W čerpadlo v L2, nic na L1 a L3. Za měničem (ACOut1) trvalé malé zátěže.

Připojuji videa stavu s maličkou zátěží a se zátěží 2x 2kW

Občas se stane, že se to i docela dost rozkolísá beze změny zátěží
9,8kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4
ESS v síti E.On
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Kontrolky MultiPlus-II

Příspěvek od Diablo1st »

To asi spôsobuje to čerpadlo a tá ledka signalizuje odber z DS. Mne ledka Mains on stále svieti a bliká len Inverter, ale nemám zapojený žiadny spotrebič medzi meničom a smartmetrom.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
Odpovědět

Zpět na „Victron komunita“