Virtuální baterie ČEZ na území eg.d

Odpovědět
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 490
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Virtuální baterie ČEZ na území eg.d

Příspěvek od pave69 »

Kolega na území eg.d (kde automaticky přidělují výrobní EAN) neuspěl s pokusem uzavřít u ČEZ tarif pro soláry (VB) s argumentem, že má dvě EAN. Nevíte někdo, jestli je to nějak řešitelné? Loni ČEZ tuhle podmínku neměl, ale od letoška to takto omezil. Ten postup, co je tu psaný jinde (odhlásit odběrné místo, měsíc přežít na FV, revizi a znovu přihlásit) u eg.d nefunguje, protože by zase automaticky dostal obě EAN.
Luk141888
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 30, 2023 4:53 pm

Re: Virtuální baterie ČEZ na území eg.d

Příspěvek od Luk141888 »

Řeším totéž. Jsem u Egd. FVE na střeše týden. Přidělují mi 2 eany. Přesto mi ČEZ elektřinu pro soláry dovolí: píšou:

Dobrý den,

reagujeme na Váš dotaz ze dne 5. 6. 2023 týkající se produktu Elektřina pro soláry.

V případě, že Váš výrobní EAN není registrován u OTE, a.s. u výrobna je na OTE, a.s. vedena jako mikrozdroj, je možné požádat o nastavení produktu Elektřina pro soláry.

S požadavkem na nastavení produktu Elektřina pro soláry nás kontaktujte až bude u naší společnosti aktivní spotřební smlouva. Předpokládané datum zahájení dodávky je 16.7.2023.


Děkujeme Vám, že nám pomáháte komunikovat on-line.


S pozdravem

ČEZ Prodej, a.s.
brumlaj
Příspěvky: 1525
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Virtuální baterie ČEZ na území eg.d

Příspěvek od brumlaj »

Zajímavá varianta, že by jim zákazník nesmrděl jako doposud? Divná doba nastává........
JakubAsgard
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 31, 2023 3:17 pm

Re: Virtuální baterie ČEZ na území eg.d

Příspěvek od JakubAsgard »

Narazil jsem na něco podobného. Ono je totiž rozdíl, jestli je druhý EAN jen přidělený, nebo i aktivovaný.

Když jsme spustili FVE, požádal jsem ČEZ distribuci o přidělení výrobního EAN. Po pár dnech jsem prozkoumal možnosti virtuální baterie a požádal o zrušení druhého EAN. Mám ho tedy přidělený (znám číslo), ale u žádného prodejce jsem na něj nesepisoval smlouvu a tedy ho nikdo neregistroval u OTE (to ČEZ distribuce nedělá). V tomhle případě tedy ČEZ problémy nedělá a data výroby jsou stále na kombinovaném EAN.

Jakmile ale někdo zaregistruje výrobní EAN u OTE, tak pak už je pozdě a ČEZ virtuální baterii nedá, data už se evidují odděleně.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“