Proč Meter Total Energy (import) ukazuje pořád nulu?

Odpovědět
honza
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 14, 2023 4:19 pm

Proč Meter Total Energy (import) ukazuje pořád nulu?

Příspěvek od honza »

Ahoj,
V HomeAssistantu mi hodnoty Meter Total Energy (import) a Meter Total Energy (export) neustále ukazují nulu. Přitom aktuální hodnoty z meteru (třeba Meter Active Power Total) hodnoty ukazují. Nefunguje mi kvůli tomu Energy panel, protože mi to ukazuje, že ze sítě a do sítě mi nic neteče. Nesetkal jste se s tím někdo?

Zkoušel jsem oficiální GoodWe integraci z HA i experimentální integraci z HACS, ale chová se to stejně.

Mám GoodWe měnič GW15K-ET, baterie LX F13-H, meter GM3000. HA běží na Synology NAS.

Předem dík, Honza
Cracknell
Příspěvky: 8
Registrován: sob dub 01, 2023 11:24 am

Re: Proč Meter Total Energy (import) ukazuje pořád nulu?

Příspěvek od Cracknell »

Ahoj,
zkontroloval bych :
- jak vypadají tyto hodnoty v měniči, přes SolarGO, jestli není problém už tam
- jestli HA nehlásí u daných entit chybu Nástroje pro vývojáře / Statistiky
- zkontrolovat logy v HA

A jelikož integrace nepočítá s měřením po fázích, doporučuji stejně vytvořit entity na odběr a dodávku ručně, viz např. vlákno viewtopic.php?t=2342
honza
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 14, 2023 4:19 pm

Re: Proč Meter Total Energy (import) ukazuje pořád nulu?

Příspěvek od honza »

Ahoj,
- v SolarGo nevidím údaj o celkovém odběru za daný den. Okamžitý odběr ze sítě ukazuje jak SolarGo, tak HA v pořádku. Všechny hodnoty z Meter jsou v pořádku krom těch dvou total hodnot.
- Logy žádnou chybu neukazují
- SEMS portal ale data spotřeby (import/export) ukazuje
- můžu to sčítat v HA, ale HA se mi aktualizuje jen jednou za 5 minut (když to nechám aktualizovat častěji, goodwe invertor začne blikat, že nemá konketivitu na server a v tu chvíli se tam neaplikují aktualizace a neposílá data do sems portálu). A 5-min interval dá hodně nepřesný součet.
- je tu někdo, kdo má stejný problém, že mu Meter Total Energy ukazují nulu?
Odpovědět

Zpět na „Home Assistant“