S výrobou roste i spotřeba

Odpovědět
zdenex
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 25, 2022 8:44 am

S výrobou roste i spotřeba

Příspěvek od zdenex »

Mám několik dní povolené přetoky, měnič Goodwe 10 ET a všiml jsem si, že s rostoucí výrobou roste podle údajů na SEMS i spotřeba domu, např. výroba přes 4 kW spotřeba domu přes 400 W, výroba přes 8 kW spotřeba přes 800 W atd. Je to tak normální? Žádný spotřebič, který by to takto ovlivňoval nemáme.
Frantom
Příspěvky: 87
Registrován: čtv dub 07, 2022 9:37 pm

Re: S výrobou roste i spotřeba

Příspěvek od Frantom »

Je to normální.
Měnič by musel mít 100% účinnost aby jeho vlastní spotřeba s výrobou nerostla, to ale nemá a ani vlastní spotřebu moc nekamufluje a tak je to pěkně vidět i v SEMS.
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: S výrobou roste i spotřeba

Příspěvek od Sten77 »

Normální to není. Střídač má nějakou spotřebu, ale ne stovky wattů.
Prohledej fórum, nedávno to tu někdo řešil. Myslím, že to vyřešila aktualizace firmware střídače.
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 488
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: S výrobou roste i spotřeba

Příspěvek od pave69 »

Není to normální. Mám GW ET a na 800 W se mi dům dostane, jen když se synáček (již nechodící do školy) vykulí z pelechu a zapne PC :D
Vlastní spotřeba střídače není v SEMS prakticky vidět (jakože ne že by nějaká nebyla, ale SEMS ji v podstatě neukazuje).
gaborcz73
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 28, 2023 4:08 pm

Re: S výrobou roste i spotřeba

Příspěvek od gaborcz73 »

Přijde mi to naprosto normální, také to mám. Pokud přetéká do sítě 10kW z baterie, mám spotřebu cca 6,5% z toho, při nabíjení 10 kW do baterie mám spotřebu cca 5,5%. Při přímém přetoku "z panelů do sítě" jsou ta čísla nižší , ale jsou tam také. Souvisí to s transformací ACDC.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“