Přepólování měniče

mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepólování měniče

Příspěvek od mobilik »

Kybos ďakujem za vysvetlenie.

Eduard, mám pocit že niekedy tu citam také zanietene drísty akoby to písali autisti.

Celý čas poukazujem na to že proste väčšina meničov to nemá nikde v manuale napísané, alebo je to ošetrené!
Poukazujem na to že väčšina ľudí mimo fora, firmy atď. to aj tak zapoja na priamo!

Alebo mi chceš povedať že každý monter má vo vrecku žiarovku a odpor????
Lebo podľa tvoje odpovede to tak vizera že to každý tak zapája, ale ver mi, je Vás strašne málo, čo to urobia šetrné a pripoja to cez záťaž.

A mimochodom, aj ja to občas tak robím, ale nie vždy.....

Eduard skús sa pozrieť aj vedľa seba, mimo tohto fóra a zamysli sa už konečne nad tým a nepozeraj len na seba!

Ale aj tak, kašlem už na to prechádzam do módu keď to tu budem len čítať.

Lebo sa tu vyskituju sfanatizovany ľudia, ktorý už reálne asi ani nerozmýšľajú...

Všade sa to tu série a ľudia čo to chápu čo píšem už dávno tiež nepíšu presne pre taketo autisticke odpovede.


Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Přepólování měniče

Příspěvek od eduard22 »

K čemu ty osobní vypady jako autista mě připadáš ty když nerozeznáš otázku od odpovědi Já se ptal kde jsi vzal tu většinu Já jsem netvrdil že to dělá většina. Už podruhé mi vkládáš do úst co jsem neřekl teda vlastně nenapsal....

A ještě doplňuji, že mě nezajímá většina... měničů a netvrdil jsem ani nikde že to se musí dělat u většiny měniču - Což jsi mi ty vložil do úst..., mě zajímá pouze King King King King! A mám zkušenosti pouze s Kingem!

Tak proč bych se měl dívat do vedlejších témat když mě nezajímají a jiným věcem nerozumím tak se do nich nemontuju.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
KubisKV
Příspěvky: 237
Registrován: úte bře 30, 2021 8:44 am

Re: Přepólování měniče

Příspěvek od KubisKV »

eduard22 píše: pát lis 17, 2023 4:20 am Ode jsi došel na tu většinu???.. Piš jen za sebe!
Mobilik myslel většinu měničů. Asi těch autistů je nás tu víc krom Eduarda.
Nejradsi bych už toto vlákno uzamkl, aby jste se tu zase nepobili. Ale musím se jeste zeptat. Je v manuálech pro axperty a ostatní ostrovní měniče v manuálu napsáno, že se musí nejdříve nabijet kondy před připojením baterie, já ten manual nikdy nečetl celý a nepamatuji si všechny podrobnosti. Nabíjení kondů mám pouze jako doporučení od zkušenějších členů, aby jsme si ušetřili opalene kontakty a napálené cesty viz abrams, kybos atd.
Já osobně jsem už několik axpertů připojil natvrdo i přes žárovku a to opakovaně. Nikdy se nic nestalo. Proste jak psal mobilik, měnič by měl být na to stavěný a jen někdo používá odpor k nabití. Není to ale podmínka, že při nedodržení by padla záruka.

Škoda, že se s Eduardem neznáme osobně, třeba bych jeho komunikaci pochopil jinak. Takhle mám ale pocit, že něco napíše, rozvíří emoce a pak napíše, že to tak není. Takže se budu těšit na chudčický rumfestival (sraz u Volenteho) aby jsme se mohli poznat osobně a třeba i on pozná, že zde přispívají lidé více zkušení, kteří už fve dělají i desetiletí a nemají potřebu radit bludy. Forum je o tom, aby se zkušenosti predávaly dál a né aby jsme si tu měřili pindíky a slovíčkařili.
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepólování měniče

Příspěvek od mobilik »

eduard22 píše:Připojovat aku poprvé přes žárovku!!!
Aku je proudově velmi tvrdý zdroj a prázdné velkokapacitní kondíky uvnitř jsou v první moment skoro jako zkrat. Tedy proud šílenej, aku dá přes 1000A!, což žádnej kondík, spíše jeho nožičky (přívodní dráty) nedaj.

Možná se naštěstí nestačily zcela nabít opačnou polaritou a tak nedošlo k poškození polovodičů. Přesto se nejspíš trochu nabily ale opačně a pak zapojení správně může znamenat o to větší prdu, neb se nenabíjí z nuly, ale dokonce z opačné polarity..., což je trochu jako zapojení dvou aku paralerně ale proti sobě (s přehozenou polaritou)!

Tím spíše jsi měl po té ráně připojit správně přes žárovku!!!
Posledný príspevok...

Píšeš že zadný kondik taký prúd nedá, respektíve nožičky... A ja ti vravím že väčšina to dá, to je všetko čo som chcel povedať. Meniče sú na to už prispôsobené. Aspoň väčšina.
Tak neviem kto je tu autista sakra.

Len pre pripomenutie.

Vďaka, už nepíšem. :-D
Naposledy upravil(a) mobilik dne pát lis 17, 2023 11:10 am, celkem upraveno 1 x.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
mopadzi
Příspěvky: 144
Registrován: čtv zář 02, 2021 9:23 am

Re: Přepólování měniče

Příspěvek od mopadzi »

doopravdické BMSky mají obvody softstartu.
kdo si hraje nezlobí

9xRenesola 240W+9x Benq 265, 10xAvancis 125W, 6x Leapton 450W, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
https://www.lifepo4-shop.cz/
Kodl69
Příspěvky: 1320
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Přepólování měniče

Příspěvek od Kodl69 »

To máš asi pravdu, pylontech se zapne bez odmluvy, ať už krmí Axperta nebo multiplus, jbdbms v motorce s velkejma odmluvama, prej že je zkrat na výstupu. Ku podivu zapnutí bms a potom připojení konektoru od baterky se zvukovým i světelným efektem jbd bms už několikrát přežila.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Přepólování měniče

Příspěvek od brumlaj »

Není to o tom, že bychom byli autisté mobiliku, ale o slovní zásobě. Dnes je moderní za pomocí kvantifikátoru (nikdo/všichni) druhého v diskuzi nasrat/znemožnit než napsat po pravdě, že to a to dělá jen zlomek lidí. Tím by ale pravděpodobně diskuze neměla ty správné grády a z předřečníka by nebyl udělán debil (alternativně "ten, ktorý seno žerie"). Mám za to že to tak nemyslíš (proč si to myslím? - Bo se známe), ale lidi technicky založené to opravdu vytáčí. A je jedno, že se to pak aktér snaží babsky vokecat a ještě způsobem aby z toho vyšel jako vítěz tím, že vinu svede na všudypřítomné autisty. ;-) No na Chudčice se těším a je pravda, že osobní setkání může otupit kdejaké animozity (taky tu kdekoho seru aniž by to byl úmysl) vzniklé v průběhu roku mezi nimi.
Odpovědět

Zpět na „Axpert“