Maximální nabíjecí proud při nizké teplotě

Odpovědět
guru_pechy
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 18, 2022 12:44 pm

Maximální nabíjecí proud při nizké teplotě

Příspěvek od guru_pechy »

Dobrý den,

mám Solax od Dražic IN.Hybrid Compact 8.0 D. Výkon panelů 5,46 kWp (Longi 455 W), baterie 11,5 kWh (DZD-BAT H 11.5 (Trinity B58m + 1xTrinity B58s)), měnič 8A. Nicméně při výkonu panelů za slunečného dne se mi baterie (teplota baterie 13°C) dobíjí jen 2 kW a zbytek prodávám jako přetok do sítě (cca 2,5 kW). Výrobce mi sdělil, že je to ochrana baterie a omezen maximální nabíjecí proud. Nevíte náhodou, kde ůze najít tabulka, jaká jsou omezení nabíjení dle teploty baterie?
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Maximální nabíjecí proud při nizké teplotě

Příspěvek od brumlaj »

Hledej u výrobce, požaduj od dodavatele.
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: Maximální nabíjecí proud při nizké teplotě

Příspěvek od Sten77 »

Tady https://www.dzd-solar.cz/images/downloa ... ce-b58.pdf najdeš datasheet přímo od Dražic. Teoreticky to máš cca 230V x 25A tedy maximální nabíjecí výkon cca 5,7 kW. Že by ty 2 stupně hrály takovou roli se mi nezdá.
Jestli se nepletu, tak je to převlečený Solax TriplePower. Třeba tady https://shop.iftech.cz/cs/skladovani-en ... aster.html najdeš datasheety od výrobce. Všude tam uvádí pracovní teplotu 0 až 55, ale optimální 15 až 35.
Nebo jim zkus na zkoušku trochu zatopit :D
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
Mex
Příspěvky: 230
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Maximální nabíjecí proud při nizké teplotě

Příspěvek od Mex »

Solax Triple Power T58:
Available Operating Temperature Range [°C] 0 to 55
Full-load Operating Temperature Range [°C] 5 to 48

Ta verze T58 je 0.5C.
Takže ideálně nepřesáhnout (ani za tepla) celkový nabíjecí/vybíjecí výkon kolem těch 5.8kW (když máš 2 baterky).
Za ty 2kW tě sice asi bude mít baterka ráda (má leháro), ale teď když je slunce vzácné bych si asi ten max. nabíjecí výkon na měniči zvedl.
rob.brno
Příspěvky: 13
Registrován: sob zář 03, 2022 10:51 am

Re: Maximální nabíjecí proud při nizké teplotě

Příspěvek od rob.brno »

Český dovozce T58 nedoporučuje používat pod 10st. Při teplotách pod nulu už je nutno baterii vypnout.
Odpovědět

Zpět na „Baterie“