Easun

Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Easun

Příspěvek od Diablo007 »

Já bych to trošku doppnil. Pokud je střídač nafazovany na síť tak za ním bude identický průběh napětí a tedy točité stroje pojedou v pořádku pokud bude měnič bez sítě tak se nemá jak synchronizovat a tam by točité stroje měli problém
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Easun

Příspěvek od JonasPP »

Diablo, Ja by to nehrotil a trojfazove spotrebiče vôbec neriešil. Tie nech ostanu na DS. Veď kedy sa v bežnej domacnosti použiva 3x400v. Ja posledne 3 roky do zadu na miešačku. To aj keby som bol nuteny si požičať trojfazovu elektrocentralu, tak to bude bezpečnejšie a lacnejšie. Omnoho vyhovujucejšie je mať 2ks 5kW meniče paralerne spojene na jednej faze, ako jeden 10kW rozdeleny na 3,3kW na fazu, de zapnem sporak a už je jedna faza preťažena, teda menič je preťaženy a už sa pricucne na DS.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Easun

Příspěvek od Diablo007 »

JonasPP píše: úte úno 01, 2022 1:39 pm Diablo, Ja by to nehrotil a trojfazove spotrebiče vôbec neriešil. Tie nech ostanu na DS. Veď kedy sa v bežnej domacnosti použiva 3x400v. Ja posledne 3 roky do zadu na miešačku. To aj keby som bol nuteny si požičať trojfazovu elektrocentralu, tak to bude bezpečnejšie a lacnejšie. Omnoho vyhovujucejšie je mať 2ks 5kW meniče paralerne spojene na jednej faze, ako jeden 10kW rozdeleny na 3,3kW na fazu, de zapnem sporak a už je jedna faza preťažena, teda menič je preťaženy a už sa pricucne na DS.
Já neříkám ať to udělá 3f já jen říkám že pokud bude na 2 fázích síť a na třetí měnič co je nafazovany tak pojedou točivé stroje jak mají to jen ať nevzniká nějaká mystifikace
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Easun

Příspěvek od Plazivec »

Řešení je víc než jednoduché. Koupíš přepinač sítí, kde fázu z měniče připojíš na všechny tři fázové vstupy z prioritní strany, a z podružní strany zapojíš normálně 3 fázy. Ten přepinač je automatický, pokud měnič vypadne, přepne se dům na DS a máš 3fáz. Stejně tak to jde manuálně, když potřebuješ zapnout 3fáz spotřebič, přepneš přepinač na manuál, otočíš páčkou a máš 3 fáz, můžeš cirkulovat s cirlkulárem.
IMG_20220201_144355.jpg
IMG_20220201_144355.jpg (940.73 KiB) Zobrazeno 4176 x
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
quakdafak
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 01, 2022 9:08 am

Re: Easun

Příspěvek od quakdafak »

Nasiel som este 3fazu na 48V baterky od SolarEdgu SE10K-RWS, ten by mohol by certifikovany, nakolko produkty od nich pouziva aj ZSE.
16A na Fazu mi pre chod domu uplne staci a nie je to taky cenovy nasup.
https://www.solaredge.com/sites/default ... asheet.pdf
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Easun

Příspěvek od Plazivec »

JonasPP píše: úte úno 01, 2022 1:39 pm Diablo, Ja by to nehrotil a trojfazove spotrebiče vôbec neriešil. Tie nech ostanu na DS. Veď kedy sa v bežnej domacnosti použiva 3x400v. Ja posledne 3 roky do zadu na miešačku. To aj keby som bol nuteny si požičať trojfazovu elektrocentralu, tak to bude bezpečnejšie a lacnejšie. Omnoho vyhovujucejšie je mať 2ks 5kW meniče paralerne spojene na jednej faze, ako jeden 10kW rozdeleny na 3,3kW na fazu, de zapnem sporak a už je jedna faza preťažena, teda menič je preťaženy a už sa pricucne na DS.
Tohle je přesně to řešení, vzal jsem dva Italy, jsou to origo Axperti, pojedou paralel, na noc jen jeden, nebo pokud nebude odběr. 3fáz měnič je blbost a když tady někdo hledá levnej měnič, tak je jasný, že do ofiko FVE přes papíry nepojede, nebo se meljím? 3,3 na f je strašně málo, já mám jenom troubu 3kW, když se peče, tak co, nic jinýho na té fázi nemůže bejt a to bych musel být génius, abych barák rozházel na fáze tak aby ani jedna nešla přes 3,3kW a stejně to skazí lednice, čerpadlo u studny, kompresor v garáži, nebo jen silnější flexa, prásk a je tma, nebo DS.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Easun

Příspěvek od Plazivec »

quakdafak píše: stř úno 02, 2022 11:10 am Nasiel som este 3fazu na 48V baterky od SolarEdgu SE10K-RWS, ten by mohol by certifikovany, nakolko produkty od nich pouziva aj ZSE.
16A na Fazu mi pre chod domu uplne staci a nie je to taky cenovy nasup.
https://www.solaredge.com/sites/default ... asheet.pdf
Já nevim, jen jsem ho hodil do guglu a žádná tuzemská firma jej nenabízí, prostě se už konečně na ten 3fás vybodni(vyser) a řeš něco co dává smysl. Já mám dva Kingy za 1540,-E i s parallel kitama, a mám jistejch 10kW výkonu, potažmo 20kW peak 5sekund to rozjede každej motor, dokud stačí baterka.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
quakdafak
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 01, 2022 9:08 am

Re: Easun

Příspěvek od quakdafak »

Tie axpert king som nasiel max na 5000W k 48V baterkam a nenasiel som to dostupne tiez na tuzemaku, kus stoji +- 1000,- eur
Vies mi poslat konkretny model ktory mas na mysli ?
quakdafak
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 01, 2022 9:08 am

Re: Easun

Příspěvek od quakdafak »

Ono je to v podstate uplne jedno konecne som nasiel schvalene hybridy:
https://www.zsdis.sk/Uvod/Vyrobcovia/Pr ... -striedace
Toto mozem oficialne pripojit : ) po dakej birokiracii... takze ak to chcem mat ofic tak jedine ze by som si to nechal registrovat :rofl:
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Easun

Příspěvek od Plazivec »

Kdybys měl trocha snahy se podívat na ty axperty tady na fóru, našel bys vlákno axpert z itálie. Přečetl by sis jej a zjistil, že jsou to originál axpert King za skutečně vynikající cenu. Já jsem věnoval dva týdny tomu tématu, kdy jsem studoval po netu originální znaky, našel metodu, jak ověřit pravost a odlišit originál od kopie a risknul objednávku za 1500. Když přišli oba kousky, co trvalo tak půl týdne, okamžitě jsem jeden unboxnul a ověřil. Jsou to originály za neskutečně dobrou cenu. Psal jsem s prodejcem, komunikace seriózní, reakce okamžitá. Nevýhodou je, že nevim, jestli bych je moh oficiálně připojit do DS, ale jelikož King není schopen dodávky do sítě, je mě to šumák.
Edit, ten seznam, cos sem dal se mé nezdá, pač je to dost starý.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Easun

Příspěvek od Diablo007 »

Plazivec píše: čtv úno 03, 2022 8:15 am Kdybys měl trocha snahy se podívat na ty axperty tady na fóru, našel bys vlákno axpert z itálie. Přečetl by sis jej a zjistil, že jsou to originál axpert King za skutečně vynikající cenu. Já jsem věnoval dva týdny tomu tématu, kdy jsem studoval po netu originální znaky, našel metodu, jak ověřit pravost a odlišit originál od kopie a risknul objednávku za 1500. Když přišli oba kousky, co trvalo tak půl týdne, okamžitě jsem jeden unboxnul a ověřil. Jsou to originály za neskutečně dobrou cenu. Psal jsem s prodejcem, komunikace seriózní, reakce okamžitá. Nevýhodou je, že nevim, jestli bych je moh oficiálně připojit do DS, ale jelikož King není schopen dodávky do sítě, je mě to šumák.
Edit, ten seznam, cos sem dal se mé nezdá, pač je to dost starý.
Lze oficiálně připojit a správně by to mělo být jelikož i UPS nad 800w by mělo být podle ppds hlášeno. Ale je tu uživatel co to má nahlášené jako UPS se zálohou panely a vyřešil to
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Easun

Příspěvek od Plazivec »

Bydlím na SVK, z toho důvodu se o PPDS, o kterých píšeš nezajímám a pokud jde o SVK, tak jsem zatím nenašel dokument, který by se tímto zabýval. Popravdě jsem jej ani nehledal. Důvod je jednoduchý, od samého začátku koncipuji FVE jako ostrov. Kdybys dal link na PPDS, které myslíš, tak se na to podívám, jestli něco nenajdu.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Easun

Příspěvek od Diablo007 »

Plazivec píše: čtv úno 03, 2022 3:43 pm Bydlím na SVK, z toho důvodu se o PPDS, o kterých píšeš nezajímám a pokud jde o SVK, tak jsem zatím nenašel dokument, který by se tímto zabýval. Popravdě jsem jej ani nehledal. Důvod je jednoduchý, od samého začátku koncipuji FVE jako ostrov. Kdybys dal link na PPDS, které myslíš, tak se na to podívám, jestli něco nenajdu.
Já mluvil o českých ppds na Slováka píšeš dobře česky netušil sem že jsi bratranec
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Easun

Příspěvek od Plazivec »

Popravdě mám po meči české předky a po přeslici předky z Velké Moravy. Jaký je to příbuzenský vztah a k jakému národu nechám na posouzení čtenáři. Jde to v podstatě samo, najednou se něco přepne a už fičím v jednom, nebo druhém jazyce, ale spíš mi to jde líp?, nebo rychleji? - česky, abych se přiznal.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
quakdafak
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 01, 2022 9:08 am

Re: Easun

Příspěvek od quakdafak »

Tak to sa ospravedlnujem, ze som vas vtiahol do omylu, ja to chcem ako hybrida, nakolko to mam na RD a hybridy ma ZSD schvalene tie co som uviedol.
Z ostrovom by som sa musel manualne prepinat, resp. automaticky cez ten prepinac. Ako som pisal uplne na zaciatku snazim sa len rozkukat a som v tejto oblasti zatial truhlik... Prislo mi racionalnejsie riesenie mat hybrida, z moznostou vyuzitia aj VB alebo odpredaja, v tomto pripade mi pride hybrid racionalny ci zas som uplne mimo ? :)
Tie Kingy si pisal, ze su 10kW a ja som pisal, ze som nasiel v ponuke len 5kW +- v cene 1000,- Mimo tuzemak som ich nasiel aj lacnejsie.
V kazdom pripade dik za rady.
Kodl69
Příspěvky: 1320
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Easun

Příspěvek od Kodl69 »

king je 5kW, ale 2ks jsou 10kW. Ale nikdo netvrdí, že je to špičková technologie, spíš je to čínskej all in one lowcost se vším, co z toho plyne - omezený možnosti nastavení, vysoká vlastní spotřeba... Ale za ty prachy nic lepšího nenajdeš...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Easun

Příspěvek od Plazivec »

Hele, dělej si co chceš, na vlákno co jsem ti dal v odkazu ses ani nepodíval. Nevím, naco sem lezeš, když nejsi ochoten číst ani to, co ti člověk hodí rovnou pod frňák a pořád si meleš svoje. To sis splet fórum, najdi si něco na FB, jo?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Easun

Příspěvek od Diablo007 »

Plazivec píše: čtv úno 03, 2022 6:54 pm Hele, dělej si co chceš, na vlákno co jsem ti dal v odkazu ses ani nepodíval. Nevím, naco sem lezeš, když nejsi ochoten číst ani to, co ti člověk hodí rovnou pod frňák a pořád si meleš svoje. To sis splet fórum, najdi si něco na FB, jo?
Ale no tak hoši já bych to uklidnil. Není důvod se stresovat dělá to vrásky
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
quakdafak
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 01, 2022 9:08 am

Re: Easun

Příspěvek od quakdafak »

Preco si myslis, ze som sa nepozrel do toho linku ? Nechapem naco sa rozculujes, ale ked si potrebujes ulavit... tak kludne, ja som splachovaci typ. :D
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Easun

Příspěvek od Plazivec »

Kdyby se stam podíval, našel bys link na Axperta, přečetl parametry a neplácal nesmysly.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
pavel Vraštil
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 03, 2024 11:45 am

Re: Easun

Příspěvek od pavel Vraštil »

Já jsem risknul nákup EASUN 5.6kW . Taky bojuji s 50w vnitřní spotřebou. Já jsem tu svoji FVE koncipoval jako ostrov , ale s možností čerpání energie z ČEZu . Nevyužil jsem bypass , který EASUN nabízí. je tam moc malé relátko. A v určitých situacích se může stát, že střídač se bypassem připne na ČEZ. Sice mám nastaveno 220V , takže by připojení mé slabé FVE nemělo způsobit přetok, ale chci být prostě absolutně galvanicky oddělen i z důvodu bezpečnosti. V případě odstávky ČEZ bych nerad do odstavené sítě ČEZ poslal nějakou energii . Takže využívám činský přepínač sítí pro jistotu dimenzovaný na 64A. Ale tato koncepce - absence GRIDu na svorkách mého střídače, mi způsobuje pár problémů. Absence GRIDu sice zajišťuje, že střídač nežere nic z ČEZu, a tedy přednostně ani nečerpá tuto energii pro vnitřní spotřebu. Ale v určitých případech tedy čerpá energii pro svou vnitřní spotřebu z baterie a to řeším. V době nejistých, nepravidelných a malých dodávek energie z panelů- typicky ráno, večer , zatažená obloha ... - si EASUN při vyčkávání na energii ze slunce , bere energii z baterií. V létě to nevadí, je přebytek. Ale v zimě je každý Watt dobrý. že?? No a když EASUN vyčkává na ranní slunce celou noc, tak už je to docela znatelné... 50W/h x 10hodin tmy = 500Wh ztráty - a to už je dost. Nějaké řešení se mi už rýsuje. Pokud to někoho bude zajímat, dám řešení.
EASUN isolar SMG II 5.6kW Baterie LiFePo4 15kW
Dagus
Příspěvky: 212
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Easun

Příspěvek od Dagus »

Když nemáš měnič někde v garáži, tak i těch 500Wh je vlastně skoro samé teplo a to nutně nemusí být v zimě ztráta.
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 438
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Easun

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

vlastní spotřeba 50W není moc špatná , není nízká , v jedné instalaci je EASUN 5,6kW se spotřebou 70W :? . Holt to tak je .
Na druhou stranu , mašina s menší deklarovanou spotřebou stojí klidně dvojnásobek Easunu ;) .
FVE řídím primárně napětím akumulátoru - po nabití aku na nastavenou mez aktivuje měnič -> přepínač sítě přepne dům na měnič -> po vybití aku na spodní mez vypne měnič -> dům se automaticky přepne na DS . Zda-li k vybití aku dojde o 10 minut dřív kvůli vyšší spotřebě měniče neřeším . Považuji toto za vlastnost systému .

Elektronům zdar :cloud:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
Cmrnda
Příspěvky: 630
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Easun

Příspěvek od Cmrnda »

pavel Vraštil píše: stř led 03, 2024 2:10 pm Ale v určitých případech tedy čerpá energii pro svou vnitřní spotřebu z baterie a to řeším.
To se divím že to nejde naprogramovat na tý kisně.
Já mám jen systém z baterek a když se vypne nabíjení, vypne se i buzení měniče, ze 40Watt na 0Watt. Asynchroně odebírám napětí pro přepnutí DC (Bat+Panely).
Jestli máš jakýkoliv nápad, zkus ho sem napsat. :buymyprints:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“