Elektrareň na hospodarskej budove

Moderátor: JonasPP

Odpovědět
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Elektrareň na hospodarskej budove

Příspěvek od VITEK »

JonasPP píše: úte říj 31, 2023 12:12 pm Wina su vraj v ubohom stave, tak uvidim čo z nich potiahnem. A keď dajak poriešim napojenie susedov, riadenie prebitkov a nebude nik protestovať, jak jedna suseda, čo sa ide potentovať z jedneho kabla, čo chcem pretiahnuť cez ňu k druhemu susedovi, bo ona zadarmo elektrinu nechce, tak ozaj budem napajať široke okolie
Zdar, to že někomu vadí případná instalace kabelu přes její pozemek plně chápu. taky bych nechtěl aby přezemě něco teklo sousedovi. proč... nevidím v odmítnutí nic špatného. mohl bys jí ale nabídnout pasivní příjem ve formě 0,05 euro za kWh třeba by to za uplatu udělala.

zadarmo ani kuře nehrabe takový je svět. VM.
Panely vsude.
Baterka volovo
Momo
Příspěvky: 627
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: Elektrareň na hospodarskej budove

Příspěvek od Momo »

VITEK píše: úte říj 31, 2023 1:42 pm mohl bys jí ale nabídnout pasivní příjem ve formě 0,05 euro za kWh
Za 1,25 Kč/kWh si klidně nechám přes pozemek kabel natáhout, kdo má zájem? :)
To už je cena skoro jako za distribuci :)
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
Mex
Příspěvky: 230
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Elektrareň na hospodarskej budove

Příspěvek od Mex »

VITEK píše: úte říj 31, 2023 1:42 pm ... zadarmo ani kuře nehrabe takový je svět. VM.
Je to mimo téma, sorry.

Ale s tím nesouhlasím. Svět je takový, jaký si ho uděláme.
Nikdy by mě nenapadlo odmítnout něco sousedovi, pokud by mě to nějak zásadně nezatížilo nebo neohrozilo. A možná i tak bych mu vyšel vstříc.
Bych se jinak musel sám před sebou stydět.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Elektrareň na hospodarskej budove

Příspěvek od JonasPP »

Mex píše:
VITEK píše: úte říj 31, 2023 1:42 pm ... zadarmo ani kuře nehrabe takový je svět. VM.
Je to mimo téma, sorry.

Ale s tím nesouhlasím. Svět je takový, jaký si ho uděláme.
Nikdy by mě nenapadlo odmítnout něco sousedovi, pokud by mě to nějak zásadně nezatížilo nebo neohrozilo. A možná i tak bych mu vyšel vstříc.
Bych se jinak musel sám před sebou stydět.
Presne o to ide, lebo vždy ma vola, ak potrebuje niečo spraviť, opraviť, preniesť a keď som sa prvy krat pytal, že iba 10cm do travnika sa vloži kabel, tak ano pohoda. Kupilo sa 100m kablu, Ja som dal do zeme kabel skoro na kraj pozemku s ňou a reku ideme to vložiť aj cez ňu a prišla akurat vhod pytala mňa aj dotyčneho suseda o pomoc s prenesenim jednej veci, bo si nevedia dať rady. Tak sme sa jej popri tom opytali, že či teda môžme sa do toho pustiť. No ci brehy, jak ju chceme zneužiť, že to sa neda a ...., ba dokonca vyrokovala s tym, jak jej tienia stromy, čo ešte predošly majitelia nasadili k hranici pozemkov, jak jej koreňmi odoberaju vlhkosť a nemôže tam nič sadiť a mnoho mnoho ineho, až som čumel. Take nervy som chytil, ešteže som na druhy deň musel isť na dlho do sveta, bo pilu som už mal v ruke.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Mex
Příspěvky: 230
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Elektrareň na hospodarskej budove

Příspěvek od Mex »

JonasPP píše: stř lis 01, 2023 1:44 am ... Take nervy som chytil, ešteže som na druhy deň musel isť na dlho do sveta, bo pilu som už mal v ruke.
Prosím pilou ne.To je přece jen trochu moc kruté.
Sekerou je to rychlejší a takové humánnější. ;-)
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Elektrareň na hospodarskej budove

Příspěvek od JonasPP »

Uplne som zabudol 1.1.2024 vyfotiť merak celkovej energie spotrebovanej z FV a tak som si až včera 8.1. Spomenul, vyfotil a vynuloval merak. No a za rok sa mi podarilo spotrebovať skoro 11MWh elektriny za meničom. Žiaľ energie bolo omnoho viac, ale jak sa da spotrebovať asi 200kWh za slnečny letny deň. Tak ešte polovica sa da, ale ostatok.¿
Po tom mal som poplachove stavy, keď zrazu sa dialo niečo, čo sa za cele obdobie ako byvam v tomto dobe neudialo. Zosuval sa sneh zo strechy, jak bolo odmäkove obdobie. Zachraňoval som teda panele nad chodnikom, ale odkvap uplne pozohyňalo, ohrev vytrhlo, teda kable od ohrevu len tak vyssia, skoro všetka voda pada uprostred strechy. Čaka ma oprava.
No a pustil som sa k uprataniu elektrarne, bo mi pribudlo mnoho LiFeYPO4 člankov, len ich musim domerať potriediť a uložiť do regala. Tak budem mať komplet regal čisto z LiFečok, 16s 4p. Kapacitne najmenej 20kWh, ale bude to pomerne mäkke jak čajik bez cukru. Teda budem rad ak potiahnu 4kW viac ako hodinu vkuse.
A pripravte sa na zimu, vraj bude tuha, tak kamoška mi chodi upratovať dvor. No povedz takej babe, že nema chodiť. ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Odpovědět

Zpět na „Jančiho podtatranske solarka“