Rada ohladne stavby FV elektrarne

Odpovědět
vlasti
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 04, 2024 9:41 am

Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od vlasti »

ahoj, hladam niekoho v okoli Dubnica n/V , Ilava ,kto by mi vedel poradit ohladne stavby FV elektrarne, pripadne ak by som ju mohol vidiet u niekoho v prevadzke + skusenosti. Ak by sa niekto nasiel kludne napiste spravu.
dik
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od brumlaj »

Pokud chceš informace tak než se Ti někdo přihlásí neboj se zde napsat dotaz.
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od Diablo1st »

vlasti píše: ned úno 04, 2024 9:48 am ahoj, hladam niekoho v okoli Dubnica n/V , Ilava ,kto by mi vedel poradit ohladne stavby FV elektrarne, pripadne ak by som ju mohol vidiet u niekoho v prevadzke + skusenosti. Ak by sa niekto nasiel kludne napiste spravu.
dik
Čo konkrétne by si chcel vidieť?
Ak by si mal cestu okolo Myjavy, tak by sa teoreticky dalo pokecať aj osobne.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
vlasti
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 04, 2024 9:41 am

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od vlasti »

2Diablo1st:

super, dik za ochotu, kedze som zaciatocnik otazok by bolo viac takze osobna komunikacia by bola za mna najlepsia, ak by sa nenasiel nikto tu z okolia tak sa urcite ozvem a prehodili by sme par minut o tejto problematike kde zacat a pod.

este raz dik
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od brumlaj »

V červnu bude snad zase sraz v Chudčicích, tam bude informací, že je ani za pomoci Republiky nevstřebáš ;-)
Cmrnda
Příspěvky: 630
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od Cmrnda »

vlasti píše: ned úno 04, 2024 12:47 pm ... kde zacat a pod.
To mi připomíná dotaz Hurvínka, když si chtěl postavit tryskáč a nevěděl ani jak vypadá šroubovák. Začal bych studiem Ohmova zákona.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Mex
Příspěvky: 230
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od Mex »

Měl recht, ten Hurvínek. Na tryskáči je stejně všechno nýtované nebo upevněné rychlospojkami a konektory.

Na tom, že by tazatel rád dal řeč s nějakým praktikem, není nic špatného, řekl bych.
Naopak se tak možná vyvaruje zbytečného prošlapávání slepých cest.
Samozřejmě ale existuje spousta Youtube videí na tohle téma. Tak by možná bylo dobré mu poradit tuhle cestu a ne ho zbytečně dehonestovat.
vlasti
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 04, 2024 9:41 am

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od vlasti »

diky Mex, nechcel som zbytocne reagovat na majstra sveta Cmrnda ci jak sa vola :D
Cmrnda
Příspěvky: 630
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od Cmrnda »

Mex píše: ned úno 04, 2024 6:22 pm Na tom, že by tazatel rád dal řeč s nějakým praktikem, není nic špatného, řekl bych.
Naopak se tak možná vyvaruje zbytečného prošlapávání slepých cest.
Na tom že vyslechne přednášku od toho co o tom něco ví, samo nic špatnýho není. Jenže vzhledem k rozmanitosti možností bez nějakého sebeučení nepochopí nic.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Mex
Příspěvky: 230
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od Mex »

Já jsem sice taky příznivce samostudia. Ale zase takový rozhovor se znalým dovede nasměrovat člověka velmi rychle. Mnohonásobně rychleji.
Přirovnal bych to k tomu mluvit o nějakém právním problému s advokátem, nebo studovat hromady zákonů. Oboje by mělo vést k cíli, ale ten rozhovor pravděpodobně mnohem rychleji.

Ale ať tak či tak, myslím si, že agresívní odpověď si tazatel nezasloužil.

Promiň upřímnost: agresívní styl odpovědí ti obecně není cizí. Což je (podle mě) trochu škoda.
Nautilus
Příspěvky: 214
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Rada ohladne stavby FV elektrarne

Příspěvek od Nautilus »

vlasti píše: ned úno 04, 2024 9:48 am ahoj, hladam niekoho v okoli Dubnica n/V , Ilava ,kto by mi vedel poradit ohladne stavby FV elektrarne, pripadne ak by som ju mohol vidiet u niekoho v prevadzke + skusenosti. Ak by sa niekto nasiel kludne napiste spravu.
dik
Těžko dát odpověď na první polovinu otázky: "...kto by mi vedel poradit ohladne stavby FV elektrarne..."
Jestli se chceš něco dozvědět, musíš se ptát konkrétně, musíš dát informace na co se to vlastně ptáš...

Popiš trochu situaci:
K čemu FVE bude? Konkrétně. Co od FVE očekáváš? Odpověd, že bude napájet dům, byt, či chatu je naprosto nedostačující...
Kde budou panely? Kolik a jakého prostoru máš k dispozici. Jak ti bude svítit? směry, úhly, stíny...
Jaké máš el. spotřebiče? Používáš 3f spotřebiče? Vystačil by si s 1f instalací?
Jakou spotřebu předpokládáš, nejlépe v jednotlivých měsících.
Máš-li představu a tom kolik jsi schopný a ochotný investovat...
Máš-li představu co jsi schopen udělat sám, nebo to bude varianta na klíč... Máš představu co je Volt, Ampér, rozdíl mezi kW a kWh?
I takové, na první pohled drobnosti, jako kolik lidí v domě žije, jak jsou schopni a ochotní přijmout některá pravidla chování (soužití s FVE) mají zásadní vliv na to jak by měla FVE vypadat.

Čím víc podrobností sdělíš, tím hodnotnější odpověď můžeš očekávat.
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“