Nelumbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Nelumbo

Příspěvek od marsal »

Dostala se mi shodou okolností nabídka pro známého na realizaci hybridní FVE od firmy Nelumbo.

Za 8x 540Wp + asymetrický třífázový měnič 10 kW + LiFePo4 7,8 kWh ("8000 cyklů při 85% DOD") + kompletní bižuterii + kompletní realizaci včetně projektu chtějí 334000 vč. DPH bez dotace, včetně dotace samozřejmě méně.
Nelumbo 5.řady 520-540 W CZ (3).pdf
(1.12 MiB) Staženo 230 x
Sestavy tohoto typu budou podle všeho hlavním trendem v nejbližší budoucnosti - myslím, že tomu stojí zato věnovat pozornost, ač tady máme vesměs jako klasiční ostrovníci jiný mindsetting, že.

Pokud byste s Nelumbo měli jakékoli zkušenost či měli jakýkoli komentář k věci, napište, díky.

Nabídka je velmi stručná, nepíše se tam například o zajištění byrokracie pro povolení - na co ještě by si mohl dát známý pozor?
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nelumbo

Příspěvek od Diablo007 »

Hlavní problém vidím v tom že 4,3kwp panelů mínus vlastní spotřeba měniče je prostě nesmysl. Kdyby z toho podojil maximum tak se dostane tak na 3 Mwh možná
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: Nelumbo

Příspěvek od marsal »

Ten hybridní měnič je také rebrandovaný?
NESKOM
Příspěvky: 264
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Nelumbo

Příspěvek od NESKOM »

V Nelumbu se snaží, dodávají lepší systémy než ostatní pokoutní prodejci.
Silně ale nedoporučuji jejich 10kWh úložiště. Je to černá skříň na kolečkách. Obsahuje LiFePO4 a BMS nestíhá balancovat,
Výroba Čína, po zapnutí a nabíjení se některé články přebijí protože je v továrně buď nenaformátovali nebo se během transportu silně rozbalancovaly vlivem vnitřního rozptylu samovybíjení.
Dělal jsem externě pro jednu firmu návod jak ten systém zachránit. Myslím že opravy řešili tak že se články kanibalizovaly na opravu jiných úložišť a některý reklamující zákazník prostě už dostal nové úložiště.
bublich
Příspěvky: 28
Registrován: ned pro 26, 2021 3:25 pm

Re: Nelumbo

Příspěvek od bublich »

marsal píše: pon zář 13, 2021 10:55 pm Dostala se mi shodou okolností nabídka pro známého na realizaci hybridní FVE od firmy Nelumbo.
Dobrý den.
Dostal jsem k posouzení stejnou nabídku.Je to od NELUMBO Energy a.s.Je to jak přes kopírák jenom je tam 10 panelů.
Cena po odečtení jimi garantované dotace 202 000 kč s daní.
Trochu jsem hledal a našel jsem system jak pres kopírák se stejnými smluvními podmínkami a komponenty.

https://www.setrice.eu/Trifazova-fotovo ... escription

Cena: 162 000 kč po odečtu dotace s DPH.
Ani v jednom případě negarantujou připojení na OR domu a případné úpravy což chápu.Cena z hlediska uživatele mi připadá velmi přijatelná.
Není to pro štouraly,ale ti si to postaví sami.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nelumbo

Příspěvek od Diablo007 »

Koukal sem ze jedné panel jako příplatková položka je 10 tam se toho nebojí. Jinak cena není nejhorší v porovnání s konkurencí někteří jsou dražší to ano. Ale ty kecy kolik to vyrobí a kolik bude cena vyrobené kWh mi přijde jako výsměch těm lidem co vlastně neví jak moc jsou šizeni
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“