Axpert King II praktické zkušenosti.

RadarS
Příspěvky: 359
Registrován: ned úno 06, 2022 3:12 pm

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od RadarS »

Udělal, prosím, už někdo praktické porovnání účinnosti MPPT Kinga 2 vůči Kingu 1, kde to moc slavné není..?
Zda u HV verze došlo k nějakému vylepšení (kromě toho, že KING 2 má 6000W MPPT, KING 1 má 4000W) ...
díky
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

Nejpreve odpovím na starší dotaz: tchán má King I a já se synky a příbuzní, máme King II.

Tchánovi ta jednička vyrábí od soumraku do soumraku :shock: a je velmi spokojenej 8-)

Mě a synkům dvojka vyrábí někdy dokonce i o půlnoci! :o A to při úplňku a většinou po dešti - kdy asi jak kapky vody vytvoří čočky, tak soustředí více světla z okolního veřejného osvětlení s výrazným jasem z LED lamp :lol:

Sice jen třeba 20W..., ale je div že vůbec a taky pro představu té citlivosti MPPT. Podmínkou je aby součet napětí série panelů naprázdno se teoreticky přiblížil maximálnímu pracovnímu - čili i King I ke 140V a King II ke 450V (mi to vyjímečně leze až k 480V ( i nyní v zimě!) a BUS měl nejednou dokonce až 501V! ale to jen bez odběru na výstupu a vpohodě 8-) ) a nebylo nižší jak 120V u jedničky a 400V u dvojky. (Pozn. budeli se "honit" výkon z panelů spíše napětím, bude o to menší proud, zejména přes ty pidikonektory MC4 a j. a nic se nebude tavit a hořet :D )

Pokud toto teoretické... napětí série panelů, co je pak maximální jen chvíli (jen kolem poledne a za chladna) a jen za ideálních podmínek (panely kolmo ke Slunci na jih) již dopředu podstřelíte, příliš malou sérií, co dá pak výrazně nižší napětí již za ideálních podmínek, pak se nedivte, že bude vyrábět ráno pozdě a končit odpoledne brzy a za zimy za nízkého sluníčka co musí prosvítit větší vrstvu atmosféry, natož za šera, vyrábí prd, nebo dokonce vůbec nic... :-(
Naposledy upravil(a) eduard22 dne stř led 03, 2024 12:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

aktuální Screen:
(pozn: výkon z panelů je malý, neb není ani velká spotřeba a to ani do aku, které jsou již nabité v tento moment a tak měnič oddechuje a tupě naslepo ani nevyrábí a jen udržuje aku a tak šetří křemík :D Síť je pouze v pohotovosti a sloupy e-onu jen smutně přihlíží z povzdálí :lol: )
Screenshot_20231222_WatchPower.jpg
Screenshot_20231222_WatchPower.jpg (53.64 KiB) Zobrazeno 1375 x
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

A do třetice mého monologu... přidám ukázku, jaké mi přináší poloostrov s King II "ovoce" :D
Kopírovat_106.jpg
Kopírovat_106.jpg (78.02 KiB) Zobrazeno 1363 x
Kopírovat_107.jpg
Kopírovat_107.jpg (102.61 KiB) Zobrazeno 1363 x
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
kreyson
Příspěvky: 5
Registrován: stř zář 20, 2023 8:45 am
Bydliště: Karviná
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 8

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od kreyson »

Děkuji eduard22 za další praktické zkušenosti, já dosud ještě nezapojil Kinga II , až to bude hotovo dodám nějaké zkušenosti, ale už teď podle jeho zkušeností zjišťuji že 2x 10 panelů s VOC 37V nebyla asi nejlepší volba, chtělo by to buď 2x11ks (nevejde) nebo panely s vyšším VOC (uvidíme)

Jinak tam kde jsem kupoval loni baterii za 27000 dnes toji skoro jednou tolik, což mě překvapilo, na některých obchodech ještě jsou kusy pod 30t. , vzhledem k počtu kusů skladem cenu beru jako novou pro letošek https://eshop.elkov.cz/products/ssy-pyl ... hGRzDiuzVg , takže kdo uvažuje o koupi tak zkontrolujte trend cen baterií a objednávejte.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

Pokud jsou panely alespoň na jih, není těch 370V Voc tak hrozný :lol:
Kamoš má jen 8x Leapton 550Wp á cca 49V a tedy celkem jen o 20-30V více než Ty a je spokojenej :-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od Cmrnda »

kreyson píše: stř led 17, 2024 11:30 am Jinak tam kde jsem kupoval loni baterii za 27000 dnes toji skoro jednou tolik, což mě překvapilo, na některých obchodech ještě jsou kusy pod 30t. , vzhledem k počtu kusů skladem cenu beru jako novou pro letošek https://eshop.elkov.cz/products/ssy-pyl ... hGRzDiuzVg , takže kdo uvažuje o koupi tak zkontrolujte trend cen baterií a objednávejte.
:lol: :lol: :lol:

Buy now !!!

Jinak cena samotnejch baterek klesá cca 3.500,-Kč/kWh. To asi zdražil ten železnej rám s tou krabicí. :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 351
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od vk_1 »

kreyson píše: stř led 17, 2024 11:30 am Jinak tam kde jsem kupoval loni baterii za 27000 dnes toji skoro jednou tolik, což mě překvapilo, na některých obchodech ještě jsou kusy pod 30t. , vzhledem k počtu kusů skladem cenu beru jako novou pro letošek https://eshop.elkov.cz/products/ssy-pyl ... -serie-c-1 , takže kdo uvažuje o koupi tak zkontrolujte trend cen baterií a objednávejte.
Ta baterie stojí v Německu 860 EUR, s daní by ses měl dostat do 26 tis. CZK

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... ntech.html

Zlevňování baterií z Číny bude letos pokračovat, rozhodně bych s nákupem nespěchal.

2024-01-16 at 22.07.53.jpeg
2024-01-16 at 22.07.53.jpeg (83.28 KiB) Zobrazeno 1015 x
Pardon za offtopic.
kreyson
Příspěvky: 5
Registrován: stř zář 20, 2023 8:45 am
Bydliště: Karviná
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 8

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od kreyson »

Panely mám na přístřešku na auto místo krytiny, orientovány 10ks na SV a 10ks na JZ, od února již zapojeny, zatím spokojenost, řeším vytěžování přebytků do bojleru, je to složitější u ostrova než u gridu, šikovný syn mi zprovoznil a stále vylepšuje Home Assistenta k Axpertu, běží na RaspberyPi a je naustálý přístup přes síť.
Přílohy
HomeAssistent.jpg
HomeAssistent.jpg (188.15 KiB) Zobrazeno 666 x
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

kreyson píše: čtv úno 29, 2024 4:06 pm ..... řeším vytěžování přebytků do bojleru, je to složitější u ostrova než u gridu, .....
Jak to? :shock: Asi myslíš než u grigu s povolenými přetoky! Ale mnozí maj sice On-Grid, ale nemaj povolený přetoky :-/ a to je pak, dle mě, složitější :( než u ostrova. 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
kreyson
Příspěvky: 5
Registrován: stř zář 20, 2023 8:45 am
Bydliště: Karviná
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 8

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od kreyson »

Ano , mám na mysli s přetoky, protože se dá lehce změřit že solár vyrábí, u ostrova, když není odběr , tak nevyrábí co by mohl, řeším to tak, že při splnění určitých podmínek (stav baterie, rozdíl mezi výrobou a spotřebou, proudem z baterie) zapne 1.spirála bojleru (1000W) a víceméně zkouší jestli je schopna vyrábět, pokud jde proud baterie ven a překročí hodnotu tak zase vypne, a takto cykluje v nastavených intervalech, další podmínky lze přidávat (veškeré vstupy, východ západ slunce, předpověď počasí...), je to zatím ve fázi vývoje, syn dělá SW, spolu HW a testování provozu. Mám nerez bojler 200L , vyměnil jsem teď za novou nerez spirálu 3x230V 3x 1000W, ten je jako předehřev před dalším bojlerem 120L dohřívaní EL.. Ten 200L má výměník v plášti (ohřev plynem, TČ, tuhými palivy..) a přes tento výměník mám v plánu dohřívat přebytky (pokud vůbec budou, hodně v létě spálí chlazení uvařeného piva :-) ) bazén (bojler=elektrokotel). A to už jsem se asi moc rozepsal...
Přílohy
Vytěžování bojleru.jpg
Vytěžování bojleru.jpg (183.28 KiB) Zobrazeno 585 x
Lamberet2563
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 05, 2024 6:15 am

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od Lamberet2563 »

Zdar všetkým sollar energetakom :whoohoo:
Mám otázku na Eduard 22 prípadne môžte sa všetci vyjadriť ak máte skúsenosti. :typerhappy:
Mám axpert king II 5kw teda pv vstup 6000kwp a Max 500v.uvazujem pripojiť na neho 10ks longi 445w na východ a 10ks na západ čiže 2string.eduard 22 má v popise že má takúto zostavu ale nevychádza mi maximálne napätie.ked zratam Max napätie v zime môže na chvíľu vyskočiť na 51-52v nominal je 49,6 cca to mi vychádza Max 510-520V. Čo už je cez limit ktorý uvádza výrobca. Musíte že tam bude ešte nejaká rezerva aby v zime keď vykukne slniečko hneď zo sebou nezobralo aj mppt? Na začiatku sa píše

Takže přepálení výkonu panelů (Wp) nevadí, jen je třeba hlídat maximální napětí série = 450V (ale i jako minimální!!! - pro lepší účinnost za šera!) a to je dostatečná rezerva do max přípustného výrobce: 500V (Svoidič přepětí stejnak nepustí víc jak 520V a při experimentování se King sám odpojil a hodil chybu až při 540V a nezničil se :-) ) i v chladném dni, dle pozorování a max proud (27A) 8-)

Eduard 22 vydržal ten axpert až 540v ? Trocha mám obavy aby som ho nespálili. Ale píšeš že sám sa odojil a dal chybu len

A ešte ak tomu správne rozumiem keď by som dal 10vychod 10 západ tak by som mal mat za ideálnych podmienok od rána do večera 4500wp teda aj na obed 12h z východnej strany 2200a západ 2200 cca :sun:
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

Vydržel ale vyžadoval total restart = odpojeni od aku na chvili...

Takže u rodin jsem nechal po 9ks aby to bylo stabilni a jen u sebe jsem pridal experimentalně žarovky, neb nad 500V to vyskočilo jen naprazdno ale i mala zatez srazi napeti i ze dvou paralernich polí 2x10ks á skoro 50V , i o 50V tak aby tam byla trvale nejaka kdyz me ic prepina furt z panelu, tak jen v ten moment by mohlo vyskocit vysoko na moment. A od podzimu dodnes zatim dobryyyyy :-)

Dvě pole V/Z si vykon nejen jakoby pridaj ale dost brzy pred polednem i dlouho popoledni se vykon polí skoro scíta zejména za sera pri difuznim svetle davaj klidne stale 6kW 8-) To je papírové maximum PV vstupu u King 2.


A mam novou praktickou zkusenost! - včera mi montovali novou klimu a mej jsem FVE od rana vyplou pro sichr a v poledne, kdy byly po noci aku poloprazdne a hladové, světe div se! Po zapnutí, kdy jela nova klima a sepl i bojler jdu kolem funiciho menice po par minutach po zapnuti a na displeju:
PV IN: 7,1kW!!! :shock:

Takze King II 5kW 230V AC a 6kWp PV IN umí brat z panelů dokonce pres 7kW! Pak to po chvili dobijeni aku spadlo "jen" na 6,8kW a tak to vydrzelo asi hodinu nez ubrala plyn klima a zvysilo se napeti aku a tak klesl proud do aku z mnou zadaneho limitu 60A na cca 40A. Proud z panelu byl jen 16A a tedy z každého pole teklo asi jen 8A (v poledne stejně, Později se ten poměr proudu mění)
Screenshot_20240426_120739_Gallery.jpg
Screenshot_20240426_120739_Gallery.jpg (148.41 KiB) Zobrazeno 219 x
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

Lamberet2563 píše: pát dub 05, 2024 6:37 am Zdar všetkým sollar energetakom :whoohoo:
Mám otázku na Eduard 22 prípadne môžte sa všetci vyjadriť ak máte skúsenosti. :typerhappy:
Ještě dodávám, že i kdyby... King 1 uměl 7kWp (jakože umí jen 4kWp :-( a i tak u tchána co jsem mu kdysi instaloval ještě King 1, těče z panelů v poledne maximálně až 46A DC!), znamenalo by to při výkonu 7kW z panelů a při jen 140V (maximum VOC u King 1) z panelů, již proud skoro 60A!!! :shock:
Naštěstí Kinh 2 "honí" výkon vyšším napětím (450V) a tedy stačí o to menší proud :-) A hřeje proud, ne napětí 8-)

I proto je King II vhodnější nejen pro vyšší výkony (4kWp u King1 vs až 7kWp! u King II ) , ale i pro možnost delšího vedení, kdy je strojovna dále od panelů a přesto pro menší ztráty na vedení, diodách i pojistkách a tak nic při max příkonu, kdy je max. proudu jen 16A z obou polí (čili jen 8A z každého :D ) nehoří 8-)

King II je prostě king! :-) Král (King1) zemřel, nechť žije král! (King II) ;)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od josse »


eduard22 píše: Ještě dodávám, že i kdyby... King 1 uměl 7kWp (jakože umí jen 4kWp :-( a i tak u tchána co jsem mu kdysi instaloval ještě King 1, těče z panelů v poledne maximálně až 46A DC!), znamenalo by to při výkonu 7kW z panelů a při jen 140V (maximum VOC u King 1) z panelů, již proud skoro 60A!!! :shock:
Naštěstí Kinh 2 "honí" výkon vyšším napětím (450V) a tedy stačí o to menší proud :-) A hřeje proud, ne napětí 8-)

I proto je King II vhodnější nejen pro vyšší výkony (4kWp u King1 vs až 7kWp! u King II ) , ale i pro možnost delšího vedení, kdy je strojovna dále od panelů a přesto pro menší ztráty na vedení, diodách i pojistkách a tak nic při max příkonu, kdy je max. proudu jen 16A z obou polí (čili jen 8A z každého :D ) nehoří 8-)

King II je prostě king! :-) Král (King1) zemřel, nechť žije král! (King II) ;)
Přestaň se navážet do těch "bezpečných" když o nich nic nevíš. Limit u SCC 145V je 80A do baterky. Normálně mi teče z panelů kolik je potřeba, tam proudový limit není "žádný".

SCC 145V pokrývá 4048, 5048, 58V i 64V varianty, king1 a všechny brandy vyráběné Voltronicem.

Už si budeš >120V stringy tak jak se sluší a patří, tak se teprve ozývej. Do té doby o tom víš kulový.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

josse píše: pát dub 26, 2024 9:55 pm Přestaň se navážet do těch "bezpečných" když o nich nic nevíš. Limit u SCC 145V je 80A do baterky. Normálně mi teče z panelů kolik je potřeba, tam proudový limit není "žádný".

SCC 145V pokrývá 4048, 5048, 58V i 64V varianty, king1 a všechny brandy vyráběné Voltronicem.

Už si budeš >120V stringy tak jak se sluší a patří, tak se teprve ozývej. Do té doby o tom víš kulový.
Do baterky jde 80A při 145V??? :shock: ... Snad při 48V! ;-) (respective víc cca až 58,4V a K II umí až 100A při 48V respective při až 58,4V) ;) Já psal o Ampérech po stringách - z panelů!!! Tak co to motáš dokopy??? :(

A jak proudový limit není žádný??? :o Je přeci do aku (ten maximální) takový, jaký si nastavíš v menu! (já mám limit nastaven na 60A 8-) )

A jak nevím (viz: "vím kulový")??? :o Já začínal svoji první instalace s King1! 8-) Tedy se cítím oprávněn porovnávat K1 s K II 8-)

A já se jinak, zde v tématu King II, vyjadřoval hlavně ke King II! A o něm víš kulový nejspíš ty! :evil: A jen jsem mimochodem porovnával K II s K 1, nic víc, tak jaképak navážení se??? Proč kéháš? :o

Prostě, dle mě, je K II výkonově lepší než K1 (4kWp vs 7kWp je prostě fakt!) a proudy z panelů(!) má mnohem menší než K1 - což je bezpečnější co se zahoření týče 8-)

Tak co se Ti nelíbí pane dotčený??? :shock: Ale bez osobních výpadů... prosím! :evil: K věci! 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
soami
Příspěvky: 98
Registrován: stř úno 16, 2022 10:36 am

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od soami »

King II je prostě king! :-) Král (King1) zemřel, nechť žije král! (King II) ;)
Něco doporučovat by měl člověk, co má praktickou zkušenost s výrobky na trhu a je tak schopný objektivně posoudit nejlepší varianty a řešení. Což tedy ve Tvém případě neplatí, a může to způsobit docela mrzení u lidí, kteří se tím budou řídit.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King II praktické zkušenosti.

Příspěvek od eduard22 »

soami píše: pát dub 26, 2024 10:25 pm
King II je prostě king! :-) Král (King1) zemřel, nechť žije král! (King II) ;)
Něco doporučovat by měl člověk, co má praktickou zkušenost s výrobky na trhu a je tak schopný objektivně posoudit nejlepší varianty a řešení. Což tedy ve Tvém případě neplatí, a může to způsobit docela mrzení u lidí, kteří se tím budou řídit.
Nic nedoporučuji! :evil: ... A praktickou zkušenost mám! (realizace již 6 kompletních FVE na bázi Axpert King) A to jak s King (1), tak s King II 8-)
O jiných systémech tady nepolemizuji ani neporovnávám!!! A téma je jen: "Axpert King II praktické zkušenosti" ;) Tak se o ně poděluji :D
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“