Fasádna 1f FVE pre spotrebu RD 4 MWH/r.

Odpovědět
Ignor295
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 27, 2024 8:45 pm

Fasádna 1f FVE pre spotrebu RD 4 MWH/r.

Příspěvek od Ignor295 »

Pozdravujem všetkých solárnikov,
zvažujem dodávku FV na kľúč.
Moja predstava je cca 4 kWp na južnú fasádu 2 kwp na východnú fasádu a 2 kwp na západnú fasádu môjho RD.
Uvažujem o 1 f pripojení s batériou bez prietokov do siete.
Batériu by sme dimenzovali podľa nasimulovaných situácii.
Celý dom by išiel na jednu fázu. Uvedomujem si, čo to asi prináša a že by som nemohol prekročiť väčší odber v daný moment. Hlavný istič je 3x25 A. Potreboval by som vedieť, či je možné v prípade nedostatku energie nabíjať batériu zo siete tak, aby som nemal priamy odber zo siete do domu ale len na nabíjanie batérie. Uvedomujem si aj to, že ju budem viac cyklovať a tým znižujem jej životnosť.
Ohrev vody a kúrenie mám cez kondenzačný kotol Viessmann Vitodens 200, ktorý by som doplnil o zásobník na predohrev vody, kde by išli prebytky. Takto by som vedel spotrebovať celú vyrobenú energiu a znížiť spotrebu plynu v lete úplne a v zime čiastočne. Ďalšie prebytky by som vedel púšťať do klimatizácie resp kúrenia keďže mám split s 4 vnútornými jednotkami. Ďalej by som chcel dobíjať elektromobil možno dva keď bude baterka plná a toto by som chcel uprednostniť v prípade, že bude jasné že má byť priaznivé počasie. Do auta by mohlo ísť 2 + kWh keďže mám 64kWh batériu (1f palubná nabíjačka). Slabší prúd by bol asi naškodu. Pre začiatok by som chcel cca 7kWh batériu, ktorú by som postupne navyšoval na cca 15 kWh. Taktiež by som chcel inštaláciu domu prispôsobiť na funkciu V2H kde plánujem po výmene vozu a prípadnom výpadku prúdu zo siete využiť ako Emergency krátkodobý režim. To by som vedel možno aj teraz s externým stridačom cez 12V batériu, ale zatial som to neskúšal. Dalo by sa aj dlhodobo 1000 W na núdzový chod + osvetlenie, ale je to dalšie ciklovanie trakčnej batérie, ale chcem aby ste pochopili, že to len pri blackuote.
Toto všetko by som chcel ako ostrov bez povolenia distribučky v ideálnom prípade úplne ilegálne ale s revíziou a samozrejme tým pádom aj bez dotácie. Ak sa toto dá realizovať s nejakou úpravou prípadne s dotáciou, bolo by to fajn, vedel by som viac investovať do úložiska. To celé dimenzovanie aj nepresnosti vo vyjadrovaní berte pls s rezervou, kedže nie som vzdelaný v el. obore.
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Fasádna 1f FVE pre spotrebu RD 4 MWH/r.

Příspěvek od mobilik »

Chceš mať trakčnú batériu, čiže olovenu?
A chceš nabíjať dva elektromobily?
Obávam sa že na to budeš mať málo energie, respektíve bude to nabíjať auto pár dní.
1F sa dá, sám takto fungujem pár rokov, ale ešte aj 2 auta uživiť na to budeš mať málo panelov a úbohú batériu.
Ostatné nie je problém.
Tým že budeš mať rozložené panely na svetové strany treba rátať že nebudú vyrábať vkusne naraz, ale postupne.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Ignor295
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 27, 2024 8:45 pm

Re: Fasádna 1f FVE pre spotrebu RD 4 MWH/r.

Příspěvek od Ignor295 »

Nepísal som o olovenej batérii a nabíjať elektromobil len v prípade, že bude niečo nazvyš tzn, že keď budú batérie plné, tak prebytky do auta.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“