Chyba SetupHelper v RPi4 s Venusem po upgrade fw.

Odpovědět
johny.h
Příspěvky: 4
Registrován: sob črc 16, 2022 8:41 am

Chyba SetupHelper v RPi4 s Venusem po upgrade fw.

Příspěvek od johny.h »

Zdravím borci.

Používáte někdo SetupHelper? Mám ho na Raspberry Pi4 s Venusem a loni 2023, odhadem v srpnu, se mi po aktualizaci Venus firmware systém kousnul a nenaběhl a musel jsem se k RPi připojit kabelem přes NTB a dát obnovení firmware z úschovny. Od té doby kdykoli se pokusím instalovat nový fw, tak ve VRM přestane ukazovat teplotu RPi a zároveň s novým fw zmizí ve vzdálené konzoli záložka Package manager., takže se opět vrátím k mému poslednímu funkčnímu fw v3.11 (20231001...).
Nevím jestli to s tímto souvisí, ale neaktualizuje se mi ani SetupHelper. Poslední balíčky mám GuiMods v 8.10 (akt.v10.0), SetupHelper v5.6 (akt. v 6.3), nefunguje ani když dám stáhnout ručně novější verzi.
Nemáte tušení, kde může být zakopaný pes?
Okrajově jsem četl něco o změně instalačních souborů v nových verzích fw. nebo uvažuji i o chybě USB flash. Zkusil jsem ji přečíst v NTB a hlásil chybu média, ale ani po opravě se nic nezměnilo.

Díky za rady.
JZ, Can. Solar 8x545Wp, Victron SmartSolar 250/70-Tr, Vic. SmartShunt, Vic. BatteryProtect, bat.1. 48V/200Ah + bat.2. 48V/280Ah+JK BMS+RS485 převodník+RS485/USB a galvanický izolátor, EPEVER iPower Plus 5 kW, Venus OS na RPi 4B, kabely VE.Direct-USB
johny.h
Příspěvky: 4
Registrován: sob črc 16, 2022 8:41 am

Re: Chyba SetupHelper v RPi4 s Venusem po upgrade fw.

Příspěvek od johny.h »

Zdravím.
Tak jsem přečetl o problému přímo na GitHubu a pravděpodobně se jedná o plnou paměť Rpi .
Přikládám seznam současně a dříve používaných modů.
současné aplikace:
Shelly EM
RpiTemperature
SerialBattery
dříve používané:
BatteryAggregator
GeneratorConnector
GuiMods
RpiGpioSetup
SetupHelper
ShutdownMonitor

POKUS O INSTALACI SETUPHELPER
root@raspberrypi4:~# wget -qO - https://github.com/kwindrem/SetupHelper/archive/ latest.tar.gz | tar -xzf - -C /data
tar: SetupHelper-latest: Cannot mkdir: No space left on device
tar: SetupHelper-latest: Cannot mkdir: No space left on device
tar: SetupHelper-latest/.github: Cannot mkdir: No such file or directory
tar: SetupHelper-latest: Cannot mkdir: No space left on device
tar: SetupHelper-latest/.github/workflows: Cannot mkdir: No such file or directo ry

Nevíte, který může zaplňovat paměť a jak ji vymazat a obnovit SetupHelper?

Díky za rady.
Setup Helper filesystem 2024-03-05 171701.jpg
Setup Helper filesystem 2024-03-05 171701.jpg (166.14 KiB) Zobrazeno 274 x
JZ, Can. Solar 8x545Wp, Victron SmartSolar 250/70-Tr, Vic. SmartShunt, Vic. BatteryProtect, bat.1. 48V/200Ah + bat.2. 48V/280Ah+JK BMS+RS485 převodník+RS485/USB a galvanický izolátor, EPEVER iPower Plus 5 kW, Venus OS na RPi 4B, kabely VE.Direct-USB
Odpovědět

Zpět na „Victron komunita“