VVÚ Vitova chatrc

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Odpovědět
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

redcrown píše: sob lis 11, 2023 10:07 pm Super. Já taky nelituji nainstalované velikost. Když to půjde, tak ještě přidám baterky a nás už rozhodně cena EE z DS zajímat nemusí:)
O tobe vim ze ses taky takovej magor jako ja. Ono se to vraci kazdy den kdy nemusime nabijet baterky.
Jo jen tak mimochodem vis jak ka resim tmu pres vanoce?? No proste odjedu k nasim s rodinou na salat a nemusim plakat ze je to vybite protoze za 5 dnu co sem tam se to i z nuly temer nabije 😄😄 tato metoda je testovana 4 roky a je to fakt super ! Doporučuji všem vyzkoušet tak ahoj a mej se... Vita.
Panely vsude.
Baterka volovo
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od eduard22 »

VITEK píše: sob lis 11, 2023 9:38 pm Ahoj

Doted sem na siti s elektrarnou byl jen chvili zkusebne v lednu ze site do elektrarny nateklo jen 2.8 kwh.
Mam odpojeny privod do stridacu. Veskerou spotrebu mi delala letos michacka a srackocerpadlo..
No co se tyka funkcnosti tak to funguje.
50 Mwh za 4 roky.
.........
Tak nazdar hrdinove!
Dnes je vpohodě i levná míchačka na 1f 230V 8-) (do 5 tisíc nová za půlku zachovalá, např. já kopil něco takovéhoto: https://dum.bazos.cz/inzerat/176887589/ ... chacka.php) a sračkočerpadlo :lol: mám taky jednofáz a vyčerpá mi 12m3(!) za cca 1,5h :D
(jen má krapet větší průměr výstupu :shock: a zredukování na menší mu neporospívá! Dává hlavně objem, ale i výtlak je slušný na tu 1f a má mezi motorem a kolem 2 simeringy s olejovou náplní mezi něma a tedy jej mám v těch sračkách trvale a zatím se vždy rozběhlo už několik let, jen na plovák v těch sračkách nespoléhám, již se mi jednou zamotal do hajzlpapíru a zůstal viset za madlo čerpadla a tak spínám pomocí Tapo Wi-Fi zásuvky automaticky (programováno z mobilu) a čas čerpání je limitován na ty dostatečné 2h)
Mám toto čerpadlo: https://www.proteco-naradi.cz/zahrada_c ... 00w_p84659
Je i levnější, 750W verze, ale to je na větší objem hustých sraček již sračkoidní a mělo problém s výtlakem :-( tak šlo k tchánovi (co bydlí nízko u potoka) na čerpání jen vody ze sklepa :-) Takové ty levné plastové i když až 750W papírově..., natož jen 550W nekupovat! Nevyčerpá to ani čistou vodu z bazénu (ani ne 2m)....)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

eduard22 píše: ned lis 12, 2023 8:17 am
VITEK píše: sob lis 11, 2023 9:38 pm Ahoj

Doted sem na siti s elektrarnou byl jen chvili zkusebne v lednu ze site do elektrarny nateklo jen 2.8 kwh.
Mam odpojeny privod do stridacu. Veskerou spotrebu mi delala letos michacka a srackocerpadlo..
No co se tyka funkcnosti tak to funguje.
50 Mwh za 4 roky.
.........
Tak nazdar hrdinove!
Dnes je vpohodě i levná míchačka na 1f 230V 8-) (do 5 tisíc nová za půlku zachovalá, např. já kopil něco takovéhoto: https://dum.bazos.cz/inzerat/176887589/ ... chacka.php) a sračkočerpadlo :lol: mám taky jednofáz a vyčerpá mi 12m3(!) za cca 1,5h :D
(jen má krapet větší průměr výstupu :shock: a zredukování na menší mu neporospívá! Dává hlavně objem, ale i výtlak je slušný na tu 1f a má mezi motorem a kolem 2 simeringy s olejovou náplní mezi něma a tedy jej mám v těch sračkách trvale a zatím se vždy rozběhlo už několik let, jen na plovák v těch sračkách nespoléhám, již se mi jednou zamotal do hajzlpapíru a zůstal viset za madlo čerpadla a tak spínám pomocí Tapo Wi-Fi zásuvky automaticky (programováno z mobilu) a čas čerpání je limitován na ty dostatečné 2h)
Toto: https://www.proteco-naradi.cz/zahrada_c ... 00w_p84659
Je i levnější, 750W verze, ale to je na větší objem hustých sraček již sračkoidní a mělo problém s výtlakem :-( tak šlo k tchánovi (co bydlí nízko u potoka) na čerpání jen vody ze sklepa :-) Takové ty levné plastové i když až 750W papírově..., natož jen 550W nekupovat! Nevyčerpá to ani čistou vodu z bazénu (ani ne 2m)....)
a na co kupovat míchačku za 10 tisíc aby měla kapacitu aspon 2 kolečka když už něco dělam, a na co kupovat novou... to je jednodušší zadarmo pujčit. navíc 3 kWh co jsem ze sítě spotřeboval za míchačku tak to sorry ale to se nikdy nevyplatí. nehledě kvalita 1f míchaček je většinou taková že se to vysere už při transportu...
Co se tyka druhe věci tak já mám tlakovou kanalizaci, čerpadlo tlačí sračky do 40mm trubky do potrubí kde je trvale protitlak. to bys jednofázovym s třetinovým momentem a zamotanýma vlasama nedal... ten 1F motor by se neroztočil.
hovnočerpadlo je trvale ponořené v hovnech, je z nerezu a je dost drahý.

Hovna do zahrady jak navrhuješ fakt nepouštim. nehledě že tvuj výkon by si ani neškrtnul s protitlakem a možná by ani neotevřel zpětnou klapku :D

prostě tlaková kanalizace...

VM.
Panely vsude.
Baterka volovo
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Cmrnda »

VITEK píše: ned lis 12, 2023 8:30 am nehledě kvalita 1f míchaček je většinou taková že se to vysere už při transportu...
Co se tyka druhe věci tak já mám tlakovou kanalizaci, čerpadlo tlačí sračky do 40mm trubky do potrubí kde je trvale protitlak. to bys jednofázovym s třetinovým momentem a zamotanýma vlasama nedal... ten 1F motor by se neroztočil.
hovnočerpadlo je trvale ponořené v hovnech, je z nerezu a je dost drahý.
VM.
Míchačka 230V je stejná jako na 400V akorát používá kondenzátor, jde-li o stejný model.
Máš na čerpadle sekací vrtulku?
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od eduard22 »

VITEK píše: ned lis 12, 2023 8:30 am .....
Hovna do zahrady jak navrhuješ fakt nepouštim. nehledě že tvuj výkon by si ani neškrtnul s protitlakem a možná by ani neotevřel zpětnou klapku :D
prostě tlaková kanalizace...
VM.
Kde jsem psal že vypouštím hovna do zahrady??? :shock: Tlačím ze 4m hloubky + do kopca pod celou zahradou a pod domem do městské kanalizace! 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
josse
Příspěvky: 871
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od josse »

eduard22 píše:
VITEK píše: ned lis 12, 2023 8:30 am .....
Hovna do zahrady jak navrhuješ fakt nepouštim. nehledě že tvuj výkon by si ani neškrtnul s protitlakem a možná by ani neotevřel zpětnou klapku :D
prostě tlaková kanalizace...
VM.
Kde jsem psal že vypouštím hovna do zahrady??? :shock: Tlačím ze 4m hloubky + do kopca pod celou zahradou a pod domem do městské kanalizace! 8-)
Cmrnda píše:
VITEK píše: ned lis 12, 2023 8:30 am nehledě kvalita 1f míchaček je většinou taková že se to vysere už při transportu...
Co se tyka druhe věci tak já mám tlakovou kanalizaci, čerpadlo tlačí sračky do 40mm trubky do potrubí kde je trvale protitlak. to bys jednofázovym s třetinovým momentem a zamotanýma vlasama nedal... ten 1F motor by se neroztočil.
hovnočerpadlo je trvale ponořené v hovnech, je z nerezu a je dost drahý.
VM.
Míchačka 230V je stejná jako na 400V akorát používá kondenzátor, jde-li o stejný model.
Máš na čerpadle sekací vrtulku?
Přestaňte plevelit smysluplná vlákna, Vítek své kroky neustále opakuje, přečtěte si vlákno od začátku a už sem nic nepište, co se zde probíralo.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Ahoj Kolegové, poslední dobou toho mám v práci opravdu hodně. a vypadá to že teď toho budu mít ještě víc.

Asi sem hážu jednu z nejaktuálnějších aktualizací. a to jest skutečný stav a stav budoucí koncový :
panely 23.5 kWp ( 48 x 225 Wp + 41 x 310 Wp)
baterka 1550 Ah olovo
nabíječe 6 x 70A victron 150V mppt
střídače 3 x axpert king 1 v ostrovním provozu na jedné fázi.

letos:
nejhlubší vybití 1250 Ah ( a ještě podle napětí kapacita cca 20 procent byla)
počet plných vybíjecích cyklů za letošní rok 2 ( počítám-li 1200 Ah vybití jako jeden vyklus)

DC výroba přes 14,1 MWh
AC spotřeba přes 11 MWh
ze sítě do elektrárny letos 28 kWh (plus cca 60 kWh za míchačku a sračkočerpadlo)

DC do baterky 3,9 MWh
DC z baterky 3 Mwh
dopočítaná účinnost olova v režimu jak ho používám 3/3,9 = 77 procent
ekvalizací letos 5x ( podle nálady a rozhození článků)
dolítí destilky 4 x ( otočení kohoutku )
jednou rozebrání propojek, promazání a kontrola baterie a její očištění destilovanou vodou.
spotřeba destilky 60 litrů za rok

Baterky slouží a MWh přes ně tečou.

stav budoucí v roce 2024 je odebrat 5,2 kWp a přidat cca 8 kWp na budoucí jižní střechu bez stínů a optimálnějším sklonem než teď.

Baterie asi zůstane dokud bude sloužit, rozšiřovat neplánuji ani s nabíjecíma a vybíjecíma proudama se nedostávám k C5, absolutní maximum nabíjecího proudu co jsem kdy viděl bylo 270 A při 48V.

Nebojte se olova ačkoliv já bych dnes volil asi lithium ( muselo by to znamenat mnoho dalších drahých stavebních úprav)

Kolegové poslední dobou stejně olovo nikoho nezajímá a je out tak nemá zde smysl vychvalovat jak makaj victron regulátory a jak pracují thajvanske axpert kingy první generace.

jsou 3 a maj natočeno už přes 50 Mwh na AC za 5 let.

Starý jinka kromě toho že jsou zelený zaprášený zvoxidovaný rámy tak nevykazují degradaci a dávaj a dávaj. tak nějak poslední dobou nemám čas řešit a vlastně je to jedno maká to perfektně, greenbona vytěžujou jak vzteklé... vše v naprostém automatickém pořádku.

Za poslední 2 roky jsem vlastně skoro nic nevylepšil tak vlastně už nemám o čem psát.
pokud budete mít někdo z Vás cestu skrz střední čechy tak elektrárna Vás ráda přivítá vřelým pozdravem, nabídkou k pokecu případně v případě nutnosti nabídnu nouzové přenocování či pomoc v nouzi. myslím že toto se může kdykoliv komukoliv hodit.


Bylo mi potěšením být u zrodu fora, kde jsem přispíval jen jako člen a co do legislativy a moderátorství sem se do toho nehrnul neb jsem neměl co nabídnout.

Zvláště bych moc rád poděkoval mnoha a mnoha členům fora tohoto i mypower, konkrétně noparasito, youda, josse, frenky, ota, diablo, kubis a mnoho dalších borců bez kterých by žádná ostrovn- výzkumní vzdělávací ústav víťova chatrč nevznikla

Ahoj Mějte se fajn přeju klidné vánoce a když byste měli zájem napište do SZ. Ing. Vítek
Panely vsude.
Baterka volovo
Kodl69
Příspěvky: 1320
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Kodl69 »

Takže částečné vyléčení ze solaritidy? Já letos vyměnil panely na střeše, a kvůli tomu i MPPT, kvůli smrti čínskýho toroidu nakonec i střídač, ale snad jenom dočasně.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Cmrnda »

Deficit 11 ks panelů do "dvoukolečka"? To bych přehodnotil! :hooray:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Cmrnda píše: čtv pro 14, 2023 10:51 am Deficit 11 ks panelů do "dvoukolečka"? To bych přehodnotil! :hooray:
Ale notak ty máš deficit hrdino....
Panely vsude.
Baterka volovo
Dagus
Příspěvky: 213
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Dagus »

Ahoj Vítku,
zrovna včera jsem na tebe myslel při pohledu na mojí výrobu a vzpomínku na tvá slova kolik vyrobíš. ;)
Přemýšlel jsem, jestli jsi ještě furt ostrovník a olovo má dost energie, nebo se i k tobě dostavila nízká výroba i SOC. Dle toho že z ds jsi bral tak málo, tak to prakticky ostrovničíš. Kolik jsi vyrobil za listopad? Klimou jsi ještě topil?

Tvůj příběh mi připomíná Youdův. Ale brát z ds pod 100kW za rok, tak asi taky nic neměním a nepřidávám. Každopádně tvůj přístup k olovu je upřímný a i díky tobě ho nebudu vždy hned odepisovat. Měj se fajn :sun2:
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Ahoj Dagusi.

Pořád ostrov, SOC je 75 %, listopad vygeneroval 710 kWh, prosinec do dnešního dne 372 kWh.
ano v listopadu resp první půlka stačina na vytápění domu, v druhé přišel ten sníh a to už bylo jen tak na vlastní spotřebu a přebytků už je pomálu.

Přeju Vám klidné svátky a ahoj zase někdy.
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Letos ze sítě prozatím 0. a už tak zustane min do konce listopadu. hurá...zachvíli začínám s ohřevem bazénu pro děcka
Panely vsude.
Baterka volovo
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 351
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od vk_1 »

VITEK píše: pát bře 08, 2024 12:28 pm Letos ze sítě prozatím 0. a už tak zustane min do konce listopadu. hurá...zachvíli začínám s ohřevem bazénu pro děcka
Krásný :)
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

IMG_20240323_161838.jpg
IMG_20240323_161838.jpg (897.62 KiB) Zobrazeno 1094 x
Ahoj z důvodů optimalizace jsem postavil garáž. má to střechu na jih, 10 stupnů sklon. potřebuju přikotvit panely do trapezu, nějak bezpečně. trapez je 0,5 mm satjam. pozink + barva.

ukotveno spíš hodně než málo. mám tady panely rozměru cca 1720 x 1100 mm ktere pujdou na střechu.

Satjam vyrábí držáky na horní vlnu na 4 specialni vruty, a 2 L profily proti sobě.

potřbuju mít podle manuálu aspon 100 mm spodek rámu s vrchem vlny. je to vejška jako cyp.

Tak kdo jak by řešil?

Panely jsou černé a střecha antracit. takže je jasný že to bude chladit nahovno už jen blbým pohledem.-.. v plánu je políčko 18 panelů 6 vodorovně a 3 na výšku. zapojeno 3 S

díky za tipy jak kombinovat na plechovou střechu. VM.
Panely vsude.
Baterka volovo
Diablo1st
Příspěvky: 982
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Diablo1st »

Existujú priamo úchyty na trapéz - LINK
Ale asi by som to riešil klasickou kombi skrutkou do vrchnej vlny napr. Týmto
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
xmasin
Příspěvky: 299
Registrován: stř pro 29, 2021 11:08 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od xmasin »

Já jsem panely na trapézovou střechu přidělal pomocí profilu pro trapézové plechy https://www.krajiczech.cz/cs/hlinikove- ... 01645.html a ukotvil jsem je pomocí 100mm vrutů až do krovů s tím, že jsem pod profil dal těsnění https://www.krajiczech.cz/cs/ostatni-ko ... 00066.html mezi profil a vlnu tam, kde jsem vrtal. Ale mám střechu se sklonem cca 50°.
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Ahoj odpoved 100 mm kombivruty nejde pouzit neb se netrefim do vazniku skrz late a kontralate. U me je mozna jen prima montaz na krytinu. Nechci delat zadne dalsi diry. Které budou mozne zpusobit problemy. Satjam ma drzaky origo na montaz na plechm . Drzaky ktere poslal autor predchozi vsak pouzit jdou ale nejsou zdaleka tak pekne resene. Mate nekdo nejaky jiny napad? Montaz do 5 cm tlustych vazniku mozna asi neni.
Panely vsude.
Baterka volovo
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Cmrnda »

VITEK píše: pon dub 01, 2024 8:49 am IMG_20240323_161838.jpg
Ahoj z důvodů optimalizace jsem postavil garáž
To je garáž pro parní lokomotivu, né? Někomu holt bojler a auto či autobus nestačí, no. :lol: :lol: :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
pibi
Příspěvky: 111
Registrován: ned dub 23, 2023 5:25 pm
Bydliště: Východně od 3nce
Výkon panelů v FVE [Wp]: 14
Kapacita baterie [kWh]: 28

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od pibi »

Nemám trapéz, ale KPTR tašku od keramet.cz. Latě jsem kotvil vruty 140x6 do krovů, našrouboval krytinu, koupil trapézové al profily:
https://www.ehlinik.cz/al-profil-trapez ... html?m=eur
Jednu základnu jsem přišrouboval přes vrcholy každé vlny do latě stejnými vruty, jako krytinu - nerez šrouby s plechogumovou podložkou, mezi profil a krytinu jsem nalepil:
https://www.ehlinik.cz/samolepici-paska ... 00101.html
Druhou základnu krátkými vruty do každé druhé vlny - jen do plechu.
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 868
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od redcrown »

Cmrnda píše: pon dub 01, 2024 2:53 pm
VITEK píše: pon dub 01, 2024 8:49 am IMG_20240323_161838.jpg
Ahoj z důvodů optimalizace jsem postavil garáž
To je garáž pro parní lokomotivu, né? Někomu holt bojler a auto či autobus nestačí, no. :lol: :lol: :lol:
Tak velké to dělal beztak jen kvůli těm panelům, aby byly kam dát.
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Je to velke protoze mam zjisteno ze male veci se nevyplati budovat. Stavim to jako pasivni garsonku s klimou a podlahovkou. Proc to je jedno. Satjam kotvi jen do hornich vln specialnima sroubama. Kdyz bych chtel kotvit jako vy tak mi nebude stacit ani 200 mm kombivrut navic s nim rozstipu lat a kontralate a prkenny zaklop nehlede na to ze se mi stoprocentne namota na kombivrut ta pojistna folie... . Tak se to delat nema.

To jsou rady panecku a to jsem jeste posilal naschval strechu bez plechu.

Nekdo neco dalsiho??
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

redcrown píše: pon dub 01, 2024 5:02 pm
Cmrnda píše: pon dub 01, 2024 2:53 pm
VITEK píše: pon dub 01, 2024 8:49 am IMG_20240323_161838.jpg
Ahoj z důvodů optimalizace jsem postavil garáž
To je garáž pro parní lokomotivu, né? Někomu holt bojler a auto či autobus nestačí, no. :lol: :lol: :lol:
Tak velké to dělal beztak jen kvůli těm panelům, aby byly kam dát.
Nene je to na par veci. Panely jsou az to posledni.
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 428
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Na strechy trapezu firem se davaj taky drzaky jen na horni vlni.. nehrozi tam poskozeni stresniho plaste. Jen co je pod tim profilem a vetsinou to stejne vychazi ze je to pod panely takze moznost zaprseni je tam nizka. Horsi je kotvit to prave kombivrutem ... To mi prijde zvlastni.
Panely vsude.
Baterka volovo
pibi
Příspěvky: 111
Registrován: ned dub 23, 2023 5:25 pm
Bydliště: Východně od 3nce
Výkon panelů v FVE [Wp]: 14
Kapacita baterie [kWh]: 28

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od pibi »

VITEK píše: pon dub 01, 2024 5:43 pm Je to velke protoze mam zjisteno ze male veci se nevyplati budovat. Stavim to jako pasivni garsonku s klimou a podlahovkou. Proc to je jedno. Satjam kotvi jen do hornich vln specialnima sroubama. Kdyz bych chtel kotvit jako vy tak mi nebude stacit ani 200 mm kombivrut navic s nim rozstipu lat a kontralate a prkenny zaklop nehlede na to ze se mi stoprocentne namota na kombivrut ta pojistna folie... . Tak se to delat nema.

To jsou rady panecku a to jsem jeste posilal naschval strechu bez plechu.

Nekdo neco dalsiho??
Jestli to bylo na mě, tak to napíšu ještě jednou a pomalu:
Latě mám přišroubované do krovů vruty 6x140mm, kontralatě podlepené páskou na pojistné fólii, takže nic nenamotá.
Trapézové solární profily mám přišroubované přes vrch každé vlny do latě 60x40 samovrtnými šrouby 6,5x65, kterými se kotví i plechy přes vrch vlny. Šroub neprojde latí a opět nic nenamotá.
https://www.aluminiumshop.cz/z-js-0046- ... y-ral-7016
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“