Bifaciální panel

Odpovědět
Vladimir Mahr
Příspěvky: 72
Registrován: úte črc 19, 2022 11:35 am

Bifaciální panel

Příspěvek od Vladimir Mahr »

Možná se hodně ztrapním svým hloupým dotazem, ale pokud bych pod bifaciální panel umístil zrcadlo, tak odražený paprsek mi oživí spodní stranu ?

Je to blbost ?
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Bifaciální panel

Příspěvek od Cmrnda »

To slůvko "oživí" je asi na místě. Podívej se na YOUTube, tam pod to dávají bílý hadry, plechy at.pod. Osobně mám 2ks a nadšením z přírustu výkonu nějak radostí nezkáču.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Bifaciální panel

Příspěvek od eduard22 »

Tak to nési Čech Cmrndo ;)
Take jsem viděl nerezove leskle plechy, umistene ze stran, i u monofokálních panelů u Kor. Kumlova. (nekolik plechu uz zmizelo... panel ani jeden ;-) )
20240226_112703.jpg
20240226_112703.jpg (589.85 KiB) Zobrazeno 610 x
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 1001
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Bifaciální panel

Příspěvek od eduard22 »

OPRAVA: mělo být: u Mor. Krumlova
(na mobilu v Ne po ránu jsem to nějak přehlédl... Ale Cmrndovo "zkákání" ne, a kdo neZkáče není Čech!..., mě vyprovokovalo reagovat :lol: Ještě že já su "Moravák" a vymluvím se případně pravopisné chyby na hantec - nářečí ;) )
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Cmrnda
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Bifaciální panel

Příspěvek od Cmrnda »

eduard22 píše: ned bře 17, 2024 9:16 am OPRAVA: mělo být: u Mor. Krumlova
(na mobilu v Ne po ránu jsem to nějak přehlédl... Ale Cmrndovo "zkákání" ne, a kdo neZkáče není Čech!..., mě vyprovokovalo reagovat :lol: Ještě že já su "Moravák" a vymluvím se případně pravopisné chyby na hantec - nářečí ;) )
Pravopis jak vidíš sám je jen komplikace která nemá logiku. Vem si třeba sedění, sezení a skloňuj si to... Podívej se k východním sousedům jak píšou třeba "zpěvník", píšou spěvník.

Jinak kdyby sis odinstaloval z toho telefonu, nebo z čeho to píšeš ten soft co podtrhává gramatický chyby, tak bys ani nevěděl kde je chyba. :lol: :lol: :lol:
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Vladimir Mahr
Příspěvky: 72
Registrován: úte črc 19, 2022 11:35 am

Re: Bifaciální panel

Příspěvek od Vladimir Mahr »

Lehce bych podotknul, že se mi nedostalo přímého exaktního vysvětlení, čím to, že když lesklý materiál odrazí sluneční paprsek, tak tento odražený paprsek již nevyvolá fotovoltaický efekt na panelu.

Jak chcete zdvojnásobit výkon panelu, máte-li omezenou plochu ?
Frantom
Příspěvky: 87
Registrován: čtv dub 07, 2022 9:37 pm

Re: Bifaciální panel

Příspěvek od Frantom »

Pointa je odkud to světlo odrazíš. Pokud odrazíš jen to co skrz ten panel projde tak je to málo.
Musel bys vzít světlo odjinud, nějak z boků aby ho bylo více než jen to co projde "stíny" samotného panelu.
Vladimir Mahr
Příspěvky: 72
Registrován: úte črc 19, 2022 11:35 am

Re: Bifaciální panel

Příspěvek od Vladimir Mahr »

Frantom píše: pon bře 18, 2024 6:48 pm Pointa je odkud to světlo odrazíš. Pokud odrazíš jen to co skrz ten panel projde tak je to málo.
Musel bys vzít světlo odjinud, nějak z boků aby ho bylo více než jen to co projde "stíny" samotného panelu.
Děkuji za srozumitelné vysvětlení, panelem projde minimálně a proto těsně umístěná odrazová plocha za panelem již téměř nemá co odrazit.
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“