multifunkcne monitorovacie rele HRN100

Odpovědět
Jozef Jankovic
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 04, 2024 11:00 pm

multifunkcne monitorovacie rele HRN100

Příspěvek od Jozef Jankovic »

Ahojte,

Chcem sa optat ci ma niekto z Vas taketo multifunkcne monitorovacie rele HRN100 a ci to ma vyznam pri pouziti menica GoodWe GW10K-ET Plus spolu s Smartmeter 3-fázový GoodWe Ez Meter – GM3000.
Kamartovi to dala firma k menicu Huawei,

Neviem ci menice Goodwe vedia sledovat kvalitu vystupu a v pripade vychyliek odpojit vustup do siete.

Dakujem pekne za kazdu info
tomas
Příspěvky: 305
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: multifunkcne monitorovacie rele HRN100

Příspěvek od tomas »

Nenarazil jsem ještě na on-grid měnič který by nesledoval stav sítě, sledování stavu sítě slouží k jeho nafázování a ochraně a dodání požadovaných podpůrných funkcí distribuční síti. Takový měnič se tu nedá ani oficiálně připojit a pochybuji že by ho někdo vyráběl asi by neměl moc velkou životnost pokud by se mu to povedlo vůbec vyrobit a nějak nafázovat.
Instalování externích ochran je hloupost některých montážních firem i distributorů že to neodmítají. Protože v případně že nemají napájení externí ochrany zálohováno společně i se stykačem tak přes to nepřenesou požadovanou funkci FVRT. NO stykač se tak dlouho při podpětí až na 34,5V neudrží v sepnutém stavu, vyzkoušeno. Toto napětí většinou ani nestačí ani k napájení externích ochran a také se vypnou. Takže funkce FVRT není podporována a dokument o souladu s NAŘÍZENÍM KOMISE (EU) 2016/631 (RfG) je neplatný a je to podvod.
Střídače jsou ve zkušebnách testovaný bez externích ochran a jen na toto zapojení platí vydaný certifikát o souladu s RfG.
Jozef Jankovic
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 04, 2024 11:00 pm

Re: multifunkcne monitorovacie rele HRN100

Příspěvek od Jozef Jankovic »

Dakujem za odpoved.

Akrurat mi prislo suhlasne stanovisko k pripojeniu maleho zdroja od stredoslovenskej distribucnej a pise sa tam takato podmienka:

Súbor ochrán musí zabezpečovať funkcie: nadprúd, skrat, podpäťová (fázové napätie – všetky tri fázy – ochrana reaguje pri
prekročení nastavenej hodnoty v hociktorej z fáz), nadpäťová (fázové napätie – všetky tri fázy – ochrana reaguje pri prekročení
nastavenej hodnoty v hociktorej z fáz), nadfrekvencia, podfrekvencia.
Sieťové ochrany musia byť nastaviteľne nasledovne: podfrekvencia (typické nastavenie 47,5 Hz) a nadfrekvencia (typické
nastavenie 51,5 Hz) musí byť samostatne a voľne nastaviteľná s krokom 0,1 Hz a časom 0,1 s, napäťová ochrana musí byť
nastaviteľná v rozsahu Un (230 V) ± 10% s časom 0,1 s. Nastavenie sieťových ochrán postačuje 1-stupňové. Po obnovení napätia
v DS môže dôjsť k automatickému znovu pripojeniu zdroja min. za lehotu troch minút. Prípadné zmeny nastavenia na základe
lokálnych prevádzkových hodnôt veličín siete v bode pripojenia môžu vykonať iba pracovníci ochrán spoločnosti SSD alebo musia
vystaviť písomný súhlas so zmenami nastavenia.
V prípade 3-fázového vyvedenia výkonu pomocou 3 kusov jednofázových menič požadujeme samostatnú napäťovú sieťovú
ochranu pôsobiacu na trojfázový stýkač vo funkcii hlavného rozpojovacieho miesta.
tomas
Příspěvky: 305
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: multifunkcne monitorovacie rele HRN100

Příspěvek od tomas »

Však to je v pořádku, to jde nastavit ve střídači, i v tom GoodWe.
A nebo si tam ti vaši distributoři otestovali Solinteg v Košicích.
https://www.solarninovinky.cz/solinteg- ... -kosicich/
Na Slovensku jste ještě neimplementovali nařízení komise (EU) 2016/631 (RfG)? Protože podle toho požadovaného nastavení to nevypadá.
PeterDM
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 26, 2024 8:27 am

Re: multifunkcne monitorovacie rele HRN100

Příspěvek od PeterDM »

Zapadoslovenska distribucka mi to tiez dala do podmienok Zmluvy o pripojeni, pritom vsetky 3F realizacie som videl bez tychto monitorovacich rele. Ako to dopadlo, uznali ochranu v menici, alebo stale ziadaju externu ochranu?
Přílohy
zsdis.JPG
zsdis.JPG (100.3 KiB) Zobrazeno 430 x
Jozef Jankovic
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 04, 2024 11:00 pm

Re: multifunkcne monitorovacie rele HRN100

Příspěvek od Jozef Jankovic »

PeterDM píše: úte bře 26, 2024 10:29 am Zapadoslovenska distribucka mi to tiez dala do podmienok Zmluvy o pripojeni, pritom vsetky 3F realizacie som videl bez tychto monitorovacich rele. Ako to dopadlo, uznali ochranu v menici, alebo stale ziadaju externu ochranu?
Zatial este nemam namontovane, cakam na material.
Dodavatel mi povedal, ze to co je v menici staci ked ze menic ma certifikat, tak sa uvidi po reviznej sprave a kontrole od SSE.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“