nesoulad údajů střídač a elektroměr

Jorgos
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 10, 2023 11:21 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od Jorgos »

Zdravím,
tak jsem to s pomocí dodavatele (také Schlieger těžký porod, ještě mi vyřizují dotaci ale, to nejsou jejich peníze tak to mají v paži.) po telefonu přenastavil a teď frčím na cca 0,5 kWh denně.
ten videonávod je skoro stejný ale ne tak docela. Blbé je že on tam jen ukazuje jak se to dělá ale né moc názorně proto, že, už to měl nastavené tak do toho nerýpal. I stím heslem stačilo zadat 0001 to druhé nebylo potřeba.
Graf Elektromer.jpg
Graf Elektromer.jpg (150.21 KiB) Zobrazeno 1340 x
a před nastavením na asynchronní
Graf Egd2.jpg
Graf Egd2.jpg (146.21 KiB) Zobrazeno 1340 x
toď vše za jeden den což je velký rozdíl.
Také se dost cukali, ale při těch několika telefonátech jsem narazil na jednoho co s tím nedělal cavyky.

Ale měl bych ještě jeden dotaz.
Mám instalaci 5.5 kWp ale i když jsou ideální podmínky tak to pořádně nepřeskočí 4,5 kWh
od dodavatele po telefonu jsem se dozvěděl že je to krásný výkon, ale po těch skušenostech co mi napsali a řekli, tak nevím.
Přílohy
Graf_18.7.23.png
Graf_18.7.23.png (107.27 KiB) Zobrazeno 1340 x
Atman
Příspěvky: 102
Registrován: ned úno 13, 2022 7:20 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11525
Kapacita baterie [kWh]: 28

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od Atman »

V týchto horúčavách by ten výkon mohol byť OK, neviem aký máš sklon. Ja mám 45 stupňov a z 5kWp dostávam kontinuálne horko ťažko do 4kW, treba sledovať peaky priamo na displeji, keď sa zatiahne, panely schladnú a potom náhle zasvieti, vtedy by ti mal nárazovo určite prekročiť nominálnych 5,5kW. U mňa pri tom sklone som mal najbrutálnejšie výkony v marci, to na prvých 10 sekúnd valilo z 5kWp aj 6000W. To grafy nedokážu zaznamenať.
spolu 11,5kWp - JVV 2,2kWp sklon 45°, JJZ 4,9kWp sklon 55°, JJZ 4,4kWp sklon 24°
Victron Easysolar 5000/48V + Epever Ipower plus 5000/48V.
Victron Bluesolar MPPT 150/35, Smartsolar 250/85.
Lifepo4 48V/560Ah cca 28kWh 2x16 280AH
menion
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 16, 2023 8:55 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od menion »

Jorgos, máme stejný výkon a stejného skvělého dodavatele. Myslím, že si můžeme gratulovat že to vůbec funguje :D

Nicméně výkon mám velmi podobný, někdy v červnu byl pro mých též 5.5kWp rekord kolem 36kWh. Porovnání se sousedy ukazuje adekvátní výsledek. Aktuální vedra výkon naopak degradují, tak to třeba bude i lepší ve sluné ale chladnější dny...
Jorgos
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 10, 2023 11:21 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od Jorgos »

Zdravím,

díky za zprávu, tak že aspoň nespackali :)
bellardo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv bře 16, 2023 7:35 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od bellardo »

počkej v zimě, když bude pod nulou a zcela jasno (nesmí být samozřejmě panely namrzlé)

já mám na střeše 10 KWp a za těchto podmínek standardně přes 11 KWp :D :D
isken
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 27, 2024 1:48 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od isken »

Všechny zdravím,

mám Sofar Solar HYD 10ktl-3ph instalovaný firmou Schlieger :cry: .FVE s baterií je zapojená do sítě, přetoky prodávám. Střídač byl nastavený jako symetrický. Provedl jsem změnu na asymetrický a na střídači potom svítí OFF GRID a na disleji místo NORMAL je zobrazeno EPS STATE, takže se
FVE odpojí od sítě. Tak nevím, jestli se musí nastavit ještě něco jiného, nebo jsou to špatně zapojené fáze mezi střídačem a elektroměrem.
Můžete prosím poradit?
Schlieger
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 28, 2024 9:10 am

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od Schlieger »

Hezký den, poprosíme Vás o jméno, na které je napsaná Vaše smlouva a místo instalace. Rádi Vám se vším pomůžeme. Kontaktovat nás můžete i na platformě Facebook, kde jsme Vám neustále k dispozici. Váš Schlieger
isken
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 27, 2024 1:48 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od isken »

Dobrý den,
smlouva č.209152 - Kristýna Bednářová (roz.Sklenská), místo instalace Žďárná 131. Již jsem psal na Váš servis, zatím bez odezvy.
Ivan Sklenský
brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od brumlaj »

Držím pěsti a cením pokud se k tomu firma postaví vzpřímeně. Dej pak vědět.
isken
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 27, 2024 1:48 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od isken »

Komunikace se servisem je v pohodě. Už jsem s nimi řešil dobíjení baterie v zimě a vše proběhlo v pořádku. Nyní mě již také volali,
ale telefon jsem zrovna nabíjel a nebyl pod dohledem, moje chyba, tak se snad ozvou znovu.
Schlieger
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 28, 2024 9:10 am

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od Schlieger »

isken píše: čtv bře 28, 2024 7:16 pm Dobrý den,
smlouva č.209152 - Kristýna Bednářová (roz.Sklenská), místo instalace Žďárná 131. Již jsem psal na Váš servis, zatím bez odezvy.
Ivan Sklenský
Hezký den, děkujeme za Vaši spolupráci. V nejbližší době Vás bude kontaktovat naše servisní oddělení, které Vám se vším pomůže. Váš Schlieger
isken
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 27, 2024 1:48 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od isken »

Všechny zdravím,
dnes mě volali ze servisu Schlieger a problém byl vyřešen, ještě jednou jim děkuji. Zatím to vypadá dobře. Chtělo to jen při změně ze symetrického provozu na asymetrický softwarově vypnout a po provedení změny opět softwarově zapnout střídač.
bellardo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv bře 16, 2023 7:35 pm

Re: nesoulad údajů střídač a elektroměr

Příspěvek od bellardo »

isken píše: čtv dub 04, 2024 5:53 pm Všechny zdravím,
dnes mě volali ze servisu Schlieger a problém byl vyřešen, ještě jednou jim děkuji. Zatím to vypadá dobře. Chtělo to jen při změně ze symetrického provozu na asymetrický softwarově vypnout a po provedení změny opět softwarově zapnout střídač.
Bylo to tu popsáno výše, že se to musí restartovat, ale důležitý je výsledek :D
tak ať slouží :sun2:
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“