API pro Solax Cloud

Odpovědět
Za.Lukas
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 14, 2024 12:04 pm

API pro Solax Cloud

Příspěvek od Za.Lukas »

Zdravím! Snažím se o integraci střídače Solax (X3-Hybrid-G4) do HA. Podařilo se mi v HA vytvořit nové sensory, které patří střídači, ale entity nezobrazují na kartě žádná data (je u nich N/A).

Když zašlu dotaz na adresu API (https://www.solaxcloud.com/proxyApp/pro ... XXX&sn=YYY), tak dostanu zpět chybové hlášení:

{"success":false,"exception":"Query success!","result":"no auth!","code":0}

Cloud key a SN střídače jsou určitě správně. Potřebuji ještě někde povolit stahování dat přes cloudové API? V nastavení jsem to nanešel. Poradí mi někdo, jak na to?

Díky!
Lukáš
Mex
Příspěvky: 234
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: API pro Solax Cloud

Příspěvek od Mex »

Není to odpověď na otázku, ale úkrok stranou.

Není lepší připojit HA přímo k měniči a ne to tlačit přes nějaký ten jejich cloud?
Aktualizace na tom cloudu je řídká (po nějakých minutách), a navíc dělaná špatně.

Pokud se připojí HA přímo k měniči (přes WiFi nebo RS485), tak je možná aktualizace po 2 sekundách a člověk není odkázaný na nějaký čínský cloud.
Za.Lukas
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 14, 2024 12:04 pm

Re: API pro Solax Cloud

Příspěvek od Za.Lukas »

Díky za odpověď. Přišlo mi, že integrace přes cloud bude na začátek snazší a levnější. Bohužel mi nefunguje.

Zkusím tedy to lokální připojení. Pořídil jsem si adaptér Waveshare RS485. Nemáte prosím někdo "osvědčený" návod jak postupovat. Jsem začátečník. Díky!
Mex
Příspěvky: 234
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: API pro Solax Cloud

Příspěvek od Mex »

Nainstalovat Home Assistant (je free), například na RaspberryPi 4.
V něm nainstalovat komponentu pro přístup k měničům Solax G4. Jsou podporované, takže je to snadné.

Pokud je v měniči WiFi modul, tak to může komunikovat přes něho. Pokud není, tak přes ten Waveshare RS485 to zřejmě půjde tady. Jak v režimu tunelovaného ModbusRTU, tak v režimu překladu ModbusTCP/ModbusRTU.

Na internetu je spousta návodů a videí jak na instalaci HA. A zřejmě budou k dispozici i nějaká předvařená řešení. Kombinace Solax a HA je poměrně populární.
Odpovědět

Zpět na „Home Assistant“