Goodwe 10K monitoring

gustonator
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 14, 2024 11:37 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 5670
Kapacita baterie [kWh]: 10600

Re: Goodwe 10K monitoring

Příspěvek od gustonator »

visis píše: úte říj 18, 2022 2:53 pm Tak už jsem to zmáknul. Powerflow funguje :)
Ale samozřejmě 2 další dotazy.

1.Přes jaký doplněk vytváříte grafy? Grafana?
2. Rád bych dal tablet na zeď a měl trvale spuštěný HA. Přidělávali jste si ho samodomo, nebo jste koupili nějaký držák? Popřípadě jaký? Našel jsem na bazaru ipad mini za 1500, tak bych ho nějak potřeboval přidělat. A na magnetický držák se bojím...
Ahoj.
Ja si data ukladam do VictoriaMetrics (vyuziva PromQL) - ten jazyk je lepsi nez FluxQL. Ten flux bol taky divny, a pisanie query bol pain. A zobrazovanie mam jednoznacne cez grafanu. Nic lepsie na zobrazenie dat nenajdes.(ak chces, poslem dashboard)
Cez python som si napisal scrapper ktory cita data priamo zo striedaca, a data tam zobrazujem kvazi v real-time (po 1min). Da sa to nastavit aj na menej, ale myslim ze 1min staci.
Exporter najdes tu ak by si chcel: https://github.com/gustonator/goodwe-pr ... s-exporter
01.png
01.png (191.93 KiB) Zobrazeno 920 x
02.png
02.png (195 KiB) Zobrazeno 920 x
gustonator
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 14, 2024 11:37 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 5670
Kapacita baterie [kWh]: 10600

Re: Goodwe 10K monitoring

Příspěvek od gustonator »

S cim by som ale potreboval poradit je nasledovne:
Momentalne mam cez HA spravenu automatizaciu, ze ak je SPOTova cena negativna (napr. -1.2Kc), tak sa mi automaticky nastavi exportovanie energii do siete na 0 - teda zakaze, aby som nemusel platit za predaj.

Viete mi ale poradit, ako to spravit, aby som v case tychto negativnych cien nakupoval zo siete energiu, a neslo to z panelov? Predpokladam nejak deaktivovat vyrobu, a posielat energiu zo siete priamo do spotreby a do baterky.

Dik
danidani
Příspěvky: 322
Registrován: úte led 18, 2022 10:17 pm
Bydliště: Cerhovice
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11400
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Goodwe 10K monitoring

Příspěvek od danidani »

IMHO to GW softwarově neumí. Leda ručně vypnout panely na střídači.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 527
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Goodwe 10K monitoring

Příspěvek od pave69 »

Já bych to mohl udělat tak, že dům přes stykače přepnu na grid a GW přepnu do režimu vypnuté sítě. Ale vyžaduje to, aby byl dům připojený na větev Grid a ne Backup. Někdo to tak má možná standardně, já to můžu přepínat. Popravdě jsem to původně netušil, že se to dá tahle přepnout, ale jednou se tak stalo omylem :D a tím jsem to zjistil, protože jsem pak koukal, proč to žere ze sítě. (ale baterku to nedobíjí)
Odpovědět

Zpět na „Automatizace, řízení“