Achjo. Toto tvrzeni (tucne) se nezaklada na pravde.Cmrnda píše: ↑úte črc 02, 2024 10:50 amA víš jaký potřebuješ? Mnoho uživatelů si bude myslet že hodnota je jako jistič, jenže není, násobitel dle mého je cca 6, z toho plyne cca 100A SSR.ssr si das jake potrebujes
V návodu se uvádí jako by to byl celek, např. Hlučnost:Jinak cena je pro-dotační cca 9.000,-Kč. A ještě bez relátek, no pravda, dvě mechanický rachtátka tam jsou.Pouze pasivní chlazení, u výkonových SSR je nutné
zajistit dostatečný odvod tepla.
Mám svůj "router" se 13 ks SSR 100A a ESP 32 a uživatelský program taky svůj. A ještě v tom je přepínač sítí (s těma SSR).Komunikace tam i zpět přes WiFi - UDP protokolem, flešování do E-eprom atd.
Pokud se pouzije kvalitni AC SSR, vcetne chladice dimenzovaneho dle technickeho listu vyrobce, tak neni potreba proudovou hodnotu SSR nijak brutalne predimenzovavat. Na mysli mam napriklad Carlo Gavazzi RGC1. Pro 1f bojler s 2200W postaci 16A SSR. Kdo ma rad oversizing, da 25A.
Samozrejme, kdo je kolenovrt, provozuje AC SSR bez chladice, a cpe tam cinske fejky typu "Fotek z Aliexpressu", ten musi pouzit fejk s oznacenim 100A, jinak mu to bude furt horet.
Na druhou stranu: fejk s nesmyslnym stitkem 100A stoji 150Kc, zatimco original s pravdivym stitkem 20A stoji treba 3 litry. Tudiz, stale se vyplati pouzivat ty fejky uplacane z blata, pokud uz je ma clovek osahane.
Skutecne SSR rele: Fejk z cinskeho blata: