1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

https://www.instructables.com/DIY-1kW-M ... ontroller/
dávám to i sem, 1kW je hodně optimistický, ale jeden 350Wp panel na 12V systém by to mělo zvládnout...
Dnes mi přišly desky, ještě čekám na komponenty, ale pokud někdo chce desku bez ničeho, tak je za 100Kč + doprava k dispozici. SMT stencil je asi neposlatelnej přes zásilkovnu, je to hrozně velký a stříhat to fakt nechci. Navíc bych ho rád použil, když už jsem to platil. Bezplatně zapůjčím, pokud bude přislíbeno vrácení a slušné zacházení...
IMG_20210930_154754_012.jpg
IMG_20210930_154754_012.jpg (887.24 KiB) Zobrazeno 10594 x
. Já se na osazování snad dostanu až napadne sníh.
Mám objednaný nějaký ESP32, xl, ir2104, Ch340, tak jak to přijde, můžu něco přibalit k desce. Zatím tady ze součástek není nic, to bude minimálně týden, spíš 14 dní ještě trvat.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 859
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od redcrown »

jakou odhaduješ cenu v součástkách?
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

dotyčnej píše 20USD na filipínách, u nás zaplatíme dph, dopravu a daň z luxusu, takže do tisícovky to jistě vyjde.
Ale je potřeba ty jeho údaje brát s rezervou, ty 470uF kondíky jsou hrozně poddimenzovaný už pro jeden 10A oanel. Spíš bych to bral jako cvičení co může fungovat, a nebo na 1 panel a 12V na chatce, nebo v malým obytňáku.
PS: do obytňáku bych chtěl 24V systém, a aspoň 1kWp na střeše, pak mi bude stačit nejsprostší PWM regulátor, ty 4-5V rozdílu napětí i při proudu 30A klidně oželím za cenu jednoduchosti, spolehlivosti a naprosto minimální cenovky...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Jozef51
Příspěvky: 58
Registrován: čtv dub 22, 2021 2:22 pm
Bydliště: Rosovice

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Jozef51 »

Kodl69 píše: čtv zář 30, 2021 5:09 pm dotyčnej píše 20USD na filipínách, u nás zaplatíme dph, dopravu a daň z luxusu...
Karle ak bude chvilu cas, daj tu ako prilohu schema zapojenia tohto regulatora (predpokladam, ze to je nejake pdf). Moj zastaraly pocitac to nevie stiahnut z primarneho zdroja. Celkom rad by som si pozrel co vypustil dotycny do sveta. Vdaka.
Nepôjdeš s mnohými preto, že je ich mnoho. Nebudeš páchať zlé!
Jozef51
Příspěvky: 58
Registrován: čtv dub 22, 2021 2:22 pm
Bydliště: Rosovice

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Jozef51 »

Vdaka. Je to ono:)
Nepôjdeš s mnohými preto, že je ich mnoho. Nebudeš páchať zlé!
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

ten druhej. ten první nefunguje...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Jozef51
Příspěvky: 58
Registrován: čtv dub 22, 2021 2:22 pm
Bydliště: Rosovice

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Jozef51 »

Kodl69 píše: ned říj 03, 2021 8:24 pm ten druhej. ten první nefunguje...
Prva schema je, pokial si pamatam, povodny vzor regulatora riadeneho Arduinom. Druha schema je asi to co ma Karel na doskach (pomenujme ju V2.1). Viete na akej frekvencii pracuje PWM regulatora V2.1?
Elektrolyty na vstupe a vystupe maju hodnoty ako u MakeSkyBlue (MSB). MSB ma ale naviac pri kazdom regulatore (na doske ma 2 az 3 regulatory) na vstupe a vystupe kazdeho regulatora svitkove kondenzatory 1 az 4u7.
Co sa tyka tlmivky L1 - aky material jadra odporuca autor a ako je vinuta?
Nepôjdeš s mnohými preto, že je ich mnoho. Nebudeš páchať zlé!
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

co takhle kliknout na odkaz, co je hned v prvním článku? https://www.instructables.com/DIY-1kW-M ... ontroller/
je tam všechno, i jak tu indukčnost změřit. Mě spíš vadí to, že ten kondenzátor bude mít impulsní proud řádu desítek A, a to dlouhodobě prostě nemůže vydržet, ani když ho přemostím svitkem. MSB má step down dvou nebo třífázový, čímže se ten impulsní proud dostane na všší kmitočet a dokonce ani nemusí vzniknout, pokud se fáze překrývají...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

dnes došly nějaký komponenty z číny. Osadím si svoje dva kusy, předpokládám snad do konce týdne, a zbytek nabídnu za tržní ceny k prodeji, pokud se to podaří třikrát čtyřikrát prohnat burzou, tak na tom můžu zbohatnout jak někteří na elektrice :mrgreen:
Pak můžem začít dumat, jak to udělat větší a lepší (tohle je heslo mejch dětí, takhle vylepšují cokoliv z lega...)
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
kolin
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 26, 2021 11:05 am

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od kolin »

Ahoj, už jsi tento měnič zkoušel? Koukal jsem na schéma a mám pár připomínek. (Celou Instructable jsem zatím nečetl, možná je to tam i popsané.... :roll: )

- Neměří se výstupní proud. Logicky jde spočítat ze výstupního napětí, vsupního napětí a výstupního proudu. Asi to není problém
- Budič IR2104 má deadtime fixní 500ns. V práci jsem před pár lety experimentoval s měničem 48V > 24V /100kHz s podobným obvodem IRS2004. Problém byl s tím deadtime, je moc velký. Horní FET se zavřel a spodní ještě neotevřel. Pak se děly strašné věci. Nakonec to vyléčila běžná spínací dioda paralelně se spodním FETem. Po zavření horního FETu rekuperovala dioda a po pár desítkách nanosekund se otevřel i spodní FET a převzal proud od diody. Podle mě by to chtělo nějaký lepší budič, např LTC7801, který má nastavitelný dedtime rezistorem. Klasické budiče s dvěma vstupy zase vyžadují bezchybné generování dvou PWM i s deadtime. Na naše bastlení je asi lepší budič jenom s jedním vstupem.
-Jak už jsi psal, vstupní i výstupní kapacity jsou nějaké moc malé a budou dostávat hrozné proudové šoky.

V zásadě se mi ta konstrukce líbí, jenom bych tam osobně pár věcí předělal: Jiný budič, ESP32 ne jako holý modul k připájení, ale dal bych tam ten hotový na plošňáku na pinech. Proto mě zajímá, jak se ti to osvědčilo, jestli má smysl tuhle konstrukci rozvíjet.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

jestli se na to dostanu letos, bude to asi zázrak. Kdo chce ty desky, ať napíše, snad to dokážu nabalit a poslat. Deadtime: podle mě by mohla zafungovat i substrátová dioda spodního mosfetu. Pro 48V systém by snad ani náhrada spodního mosfetu diodou neměl být problém z hlediska ztrát, předse jenom je rozdíl úbytek 1V z 12V a nebo 1V z 48V... Přidat nějakou 20A rychlou diodu samozřejmě není problém. Já to hodlám to používat s 3x 55V 1A amorfy paralelně, jenom na pohon 12V 1A čerpadla, jako extra levný řešení. myslím si, že tohle dokáže start ze tmy i provoz bez akumulátoru, akorát přidám nějaký brutální kondenzátory na výstup...
Najdu i nějaký smd IR2104, ESP32, ale nějaký sady součástek nemám kdy udělat. desek mám 7, ale dalších komponent podstatně míň.
Zkoušel jsem nastavit v ESP32 generování 3f PWM podle https://docs.espressif.com/projects/esp ... mcpwm.html ale mám problém se synchronizací, pokud tohle někdo dokáže, pak se dá vytvořit i poměrně výkonnej regulátor za pár peněz.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

už jsem to tady někde psal, pokud funguje pořád zásilkovna na slovensko za 85Kč. Ale mám pro tebe špatnou zprávu, to nedokážeš sám osadit. Aspoň ne se současným vybavením.
Dneska jsem cvičně osadil 3ks. na jednom nemám esp32.
Na jednom kousku se po připojení k PC přihlásí CH340, ale nejde do esp nahrát jakejkoliv program - skončí to na timeout. Normální ESP32 (wemos D1) nahrát jde. A má prakticky stejně zapojenej ten převodník, co jsem se díval na schéma.
Takže tohle bude běh na dlouhou trať...
To, co borec publikoval, mi nejde zkompilovat. Možná zkusit nainstalovat arduino ide z archivu od něj na čistej PC, já se pořád se nějak dohaduju s knihovnama. Takže to zase odkládám k ledu.
Kdo teda chce ty neosazený desky? napiště mi do SZ adresy, + případně co by jste k tomu chtěli přibalit, a já to nabalíčkuju a pošlu, nejlíp přes zásilkovnu.
ESP32 nemám, CH340 taky ne, IR2104 tuším poslední dva a XL7004 taky snad 4ks. Jistě mám ty šroubovací svorky, nějaký 470M/100V, AMS111 3.3V, miniusb konektory, SS310 celej pruh, stejně jako ty NPN tranzistory i ty malinký mosfety.
Upozornění: je to oboustranný smd, je potřeba napřed komplet osadit stranu co na ní není ESP32, pak komplet SMD na stranu druhou, a až na konec klasický součástky. SMT stencil zapůjčím, bez něho je to podle mě neřešitelný, i tak jsem u ADS1115 a USB konektoru dost bojoval s odsávacím knotem
Bez vakuové pipety a horkovzduchu bych to viděl na očistec na zemi. Takhle to trvalo jenom 5 hodin. viz foto:
IMG_20211128_175040_772.jpg
IMG_20211128_175040_772.jpg (794.93 KiB) Zobrazeno 10168 x
další postup:
Musí tam jít něco nahrát. Snad to bude jenom nějaká blbost...
Musí se ověřit funkce všech napájecích zdrojů (snad při tom neshoří ESP32 ani ADS1115, CH340 ani nic dalšího)
Musí se ověřit měření proudu a obou napětí.
Pak teprve začít opatrně zkoušet připojit výkonový prvky a zlehka začít testovat jestli funguje výkonová část.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

jasně, v podstatě to jde zbastlit z arduino modulů, esp32 na modulu, ads1115 na modulu, acs712 na modulu, a zbejvá jenom IR2104, kterej se dá pořídit THT, a pak už tam toho moc není... na odzkoušení možná lepší varianta, než takhle stěsnaná konstrukce.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

a to udělá i při pokusu nahrát ten jeddednodušší příklad? Máš jistě správně typ ESP32?
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

A zkoušel jsi nastavit jiný rozdělení paměti, 115kBd, 40Mhz a jinej způsob zápisu do flash? leckdo doporučuje DIO nebo DOUT. Tohle jsem myslel. 6e zkusíš nahrát jinej sketch jistě nemá vliv na to, že se vůbec nenahraje.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od marsal »

Kodl69 píše: ned lis 28, 2021 7:36 pm ...acs712 na modulu...
Mohu se prosím zeptat lehce OT? Je navrhované ACS712 (https://www.tme.eu/cz/details/acs712elc ... ctr-30a-t/) použitelné místo shuntu pro "běžné" měření DC proudu v FVE do +-30A? Mám to staré měření s INA214 a šíleně mi to driftuje s teplotou.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

Co znamená šíleně? Měl jsem delší dobu ACS712 jako měření stringů a jenom 0.5s klapnutí impulsního relé 10cm o něho znamenalo trvalý posun nuly o 100-300mA. Jestli to má být něco jako coulombmeter, tak INA228 a pod, lehce jsem testoval INA219 modulek z ali a nijak zásadního cestování s teplotou jsem se nedočjkal, jenom tam byl nějaký offset, ale +- skoro stejný, tj snadno kompenzovatelný. ACS712 je spíš pro indikační nebo poměrový měření, s galvanickým oddělením, ne na nějakou přesnost. Kousek trafoplechu přes ACS prej dost pomůže, ale zázrak bych nečekal. Do jara bych chtěl zbastlit
měření ke stringům s několika INA3221, to by mělo fungovat poměrně dobře a jednoduše...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od marsal »

Kodl69 píše: pon lis 29, 2021 3:36 pm INA228 ... INA219 ... INA3221
Já se zeptám zase blbě - INA3221 je high side do 26V - to Ti stačí?
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

stačí, protože u baterek to mám v low side a napětí baterky je měřený jinde.
U panelů budou opět bočníky v - pólu, a nebo v + pólu za pojiskama, a udělám plovoucí napájení, nebo galvanický oddělení I2C (ADUM1251 +B0503s příp B0505s a AMS1117 3.3) a je hotovo. Z toho bych žádnou vědu nedělal. Vím, že existuje INA228 85V, 20bit adc, ale tohle nemá být coulombmeter, jenom orientační měření, která baterka se jak zůčastňuje, příp kolik kWh se doopravdy denně spotřebuje na DC spotřebě. Stejně tak u stringů, jenom jestli se neděje nějaká nekalost v některým stringu. U stringů zvažuju pro a proti obou variant, zatím jsem se k ničemu nepřiklonil. Ostatně galvanický oddělení můžu udělat tak jako tak... Ale tohle asi patří do jinýho vlákna. Ostatně INA219 + bočník + galvanický oddělení by byla varianta i pro tuhle konstrukci.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

jak zvolit? to musí řešit zpětná vazba, teda aspoň u normálního DC/DC. I ten MPPT musí reagovat na změnu výstupního napětí, a to ukrutně rychle - indukčnost, kterou přestane protékat proud, zvyšuje napětí, aby udržela původní proud...
ale k věci: tdy je to celkem pěkně: https://www.maximintegrated.com/en/desi ... /2031.html a výtah z dokumentu:
tON × (VIN - VOUT) = tOFF × VOUT
Rearranging:
VOUT/(VIN - VOUT) = tON/tOFF
Adding 1 to both side and collecting terms:
VOUT/VIN = tON/(tON + tOFF)
Because the duty factor is D:
tON/(tON + tOFF) = D
For the buck circuit:
D = VOUT/VIN
ještě bych si dovolil upozornit na minimální plochy smyček mezi blokovacím kondenzátorm na vstupu, mosfety, indukčností a kondenzártorem na výstupu, stejně jako přívody od budiče. 10cm drátu znamená širokopásmovej generátor rušení, a indukování nežádoucích napětí na mosfetech, je to podrobně popsaný třeba zde https://www.ti.com/lit/ml/slua618a/slua618a.pdf nebo nevhodný rozložení obvodu v prostoru navíc může způsobit překmit a tím zničení mosfetu, budiče... Je to impulsní technika se všemi výhodami i nevýhodami... Třeba PavelR dělal jednoduchej step down, kde byl v source mosferu snímací odpor na proud, a dal tam omylem drátovej odpor. A aparát nechodil a nechodil... Odpor byl totiž na 90kHz (a navíc s impulsními jevy) víc indukčnost než odpor...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

Arduino jo, ale proboha ne takhle!!! v arduinu jsou čítače, který slouží ke generování PWM. Tohle nebude fungovat hned ve chvíli, kdy zadáš procesoru nějakou opravdickou práci ve smyčce. Navíc zkus si tam dát 50kHz a ještě řešit dead time...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

Na to je jednoduchá odpověď: přiměřeně :) Spíš rychlej, a pak raděj doplnit RC člen, kterej sice má nějaký ztráty, ale nezatěžuje se tolik mosfet...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

co to je? kde máš budiče mosfetů? kde máš obvod pro rychlejší vypnutí mosfetu? to je fakt základní výzkum. Takhle se k výsledku asi v dalších letech nedostaneš...
Zkusím ti popsat přístup technika, ne teoretika (neuraz se) 1.) podívám se, jak to dělají ostatní. Zkusím zjistit, proč to tak dělají. Potom mi vyjde, co je lepší sprostě okopírovat, příp. použít hotový řešení dle datasheetu (budič high/low side) a neřešit. Soušástka, kde jsou největší ztráty, a je vlastně nejdůležitější, je tlumivka. Tam se musí pečlivě volit kmitočet, sycení a velikost, protže dát tam jádro o třídu větší, znamená třeba taky za to jádro utratit 100USD. A vevvýsledku může mít takový ztráty v materálu, že to nebude dobře fungovat. Možnosti, z čeho udělat pracovní tlumivku jsou různý, od železoprach toroidu, coolmi toroidu, až po EI ferit se vzduchovou mezerou. To je řešení nejlevnější, a používá ho třeba midnitesolar.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

nechápu. Sedím taky doma, a IR2104 přinesl dnes pošťák. Nevidím problém. Ale kdo si hraje, nezlobí.
Trochu mi to připomíná kámoše, kterej programuje jednočipy ve strojovým kódu. To, co já zbastlím s arduinem s pár knihovnama a příkladama za odpoledne, on pracně vyvíjí několik měsíců...
edit: díval jsem se na schéma. Zoufalost, možná školní pomůcka pro děcka z páté třídy. Tohle nebude v reálným světě fungpovat. Kdo chce, můžu mu napsat, proč. schéma je zde: Obrázek
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 1kW Arduino MPPT Solar Charge Controller (ESP32 + WiFi)

Příspěvek od Kodl69 »

návrat k tématu!!!!: původní projekt, ke kterýmu jsem založil toto vlákno: https://www.instructables.com/DIY-1kW-M ... ontroller/
hned na začátku je fotka smt stencilu a DPS.
Obrázek
Kdo chce desky, nechť napíše SZ, smt stencil pošlu prvnímu, kdo se přihlásí a ten ho pak přepošle dalším, nechci s tím nic dalšího řešit. Nebo nikdo fakt ty desky nechce? pokud ne, zahodím to.
DPS + poměrná část smt stencilu: 100Kč/kus. poštou neposílám, jedině zásilkovna. Mám navíc pár kousků IR2104, XL7005, určitě bych našel diody i ams1117 3.3V, svorkovnice do desky. možná ESP32 a určitě smd NPN a smd mosfet. ceny +- aliexpres.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“