Udržovací napětí lion 150ah CATL když je tma

Odpovědět
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Udržovací napětí lion 150ah CATL když je tma

Příspěvek od Plazivec »

Kolik?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 427
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Udržovací napětí lion 150ah CATL když je tma

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

jakékoli nad 3,50V bez jakéhokoli nabíjení -> není to volovo :nod: .
Volovo potřebuje udržování aby nechcíplo , Lithiovky sou jiný level ;) .

Elektronům zdar :cloud:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Udržovací napětí lion 150ah CATL když je tma

Příspěvek od VITEK »

Ahoj Abramsi musím trochu nesouhlasit prosim berte to trochu s rezervou ale více než udržovací napětí potřebujou destilku a trochu mozku. pokud lidi nechtěj dělat nic jen postavit a nazdar at si koupi pylontech. co se týká liion catl jsem si jist že ten kdo to má kouká častějc na BMS než já... já se večer kouknu na výrobu v kwh a napětí baterek, jednou za 3 měsíce doliju destilku tak že otočím kohoutkem , a dál nic.

udržovací napětí není potřeba, protože další den se stejně začíná dobíjet z panelů

neberte to uplně doslova. já nemám žádnou urdržovací nabíječku na těch 2 tunách olova a žije mi to perfektně 2 roky s průchodem energie skrz baterku cca 6 MWh

to olovo není tak špatné..
je pravda že vybité se skladovat nemá... ale to znamená pod 1,75 V na článek.
navíc olovo přežije i hluboký vybití a nestandardní přebíjení což lithia pokud budou blbě nastaveny regly tak se poserou stejně jako když vam baterku neodpojí BMS a vybije se víc než je zdrávo... olovo to přežije
mám účinnost 83 procent dlouhodobou..... kolik ma liion? 95 ? lifepo 99 ? možná,....
ostatně pročpak se to asi 100 let používá ?? je to celkem spolehlivý, nenáročný.
díky za pochopení
Panely vsude.
Baterka volovo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Udržovací napětí lion 150ah CATL když je tma

Příspěvek od Plazivec »

Mám tam teď 3,6 takže by to mělo bejt v cajku.

Co se týče volova, já nejsem jeho odpůrce, Vítku, naopak, radši bych jej měl, ale nejsem schopen sehnat trakci z VZV. Dokonce jsem uvažoval a stavbě vlastní baterky, uložené ve sklepě garáže s aktivním větráním. U olova je ta potíž, že snadno se sežene startovací šrot, ale trakce už je problém. Ty desky musí být silné a musí se hodně předimenzovat, nejlméně 1:3 a cyklovat spíš v horní úvrati, dávat pozor na hlubší cykly. Pak je tam také nutnost krmení, samovybíjení je opravdu dost značné a je potřeba nějaký výkon obětovat na život baterky.
A pak samozřejmě destilka, nutno k tomu vymyslet systém, protože i když jen čas od času, ale přeci jenom je to votrava, čučet do tolika dír a dolévat. Četl jsem i o olovech s oběhem elytu, ten by se nacházel v nádrži a čerpadlem by omýval desky, což by mohlo být docela funkční dle mého názoru, zredukovalo by to množstí olova, ale značně navýšilo kapacitu. Olova by bylo potřeba jen tolik, aby bylo schopno dodávat požadovaný výkon a kapacita by byla teoreticky neomezena - dána velikostí nádrže s elytem.
Ale vzhledem ke všem komplikejšn, když jsem si to dal dohromady, tak jsem od olova odešel k lionu.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Udržovací napětí lion 150ah CATL když je tma

Příspěvek od VITEK »

Slovo sehnat vetsina lidi pouziva jako nahrazku slova zabavit odnest odcizit privlastnit...

Mam kontakt na asi 4 firmy co maj slusny kusy...
Ale to je off topic sory zapleveleni rad debatu rozjedu jindeV.
Panely vsude.
Baterka volovo
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Udržovací napětí lion 150ah CATL když je tma

Příspěvek od josse »


Plazivec píše:... Četl jsem i o olovech s oběhem elytu, ten by se nacházel v nádrži a čerpadlem by omýval desky, což by mohlo být docela funkční dle mého názoru, zredukovalo by to množstí olova, ale značně navýšilo kapacitu. Olova by bylo potřeba jen tolik, aby bylo schopno dodávat požadovaný výkon a kapacita by byla teoreticky neomezena - dána velikostí nádrže s elytem.
Ne tak docela přeci... Olovo z elektrod jde do elektrolytu a obráceně při vybíjení nabíjení... Takže čím větší nádrž tím tlustější elektrody aby tam ještě něco zbylo...
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Udržovací napětí lion 150ah CATL když je tma

Příspěvek od eduard22 »

Olovo - destilka - dolévání - přidám to sem, když je tu o ní řeč:
řešil jsem, nyní v těch vedrech většíé odpar u starší části série akumulátorů Banner - co měly všechny stejnopu hladinu - minimum tak abych tedy nemusel čučet do každé díry, u nižších pater přes zrcátko... a čím to dolít aby byla všechny články stejně na 1. dobrou.

Nikde neměli tzv. balonek na dolívání auto-aku a stejně je balonek na ty velké potvory (250Ah +) velmi malej :-(, neb do každého článku z minima do max padlo 3dl destiky. :o A nakonec jsem objevil místní v lékárně za pusu 150ml "stříkačku" , lidově taky zvanou koňskou :lol: Viz foto.

Do každého článku šup akurát 2x na max pomocí gumové hadičky původně z auta od varovnávací nádobky pro její odvzdušnění - na jednom konci zahnuté skoro 90st a zachvílu hotovo i když jsou aku nad sebou 8-)
Aku je průsvitné stačí prosvítit lampou aby byla lépe vidět hladina, ale jak jsem psal, ve všech chybělo stejně a tak do všech se cáklo stejně 8-) (2 dávky! Nebylo čas řešit kdo je kdo ;-) )
Destilka1.jpg
Destilka1.jpg (662.99 KiB) Zobrazeno 1764 x
Destikla2.jpg
Destikla2.jpg (189.05 KiB) Zobrazeno 1764 x
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Odpovědět

Zpět na „mivvy ENERGY - rady, postupy, návody“