XTM4000 indikovany pretok do DS v boost mode

Odpovědět
DanoP
Příspěvky: 60
Registrován: ned pro 12, 2021 11:07 am

XTM4000 indikovany pretok do DS v boost mode

Příspěvek od DanoP »

Mam 2 menice zo secondsol. Ked som ich testoval (po jednom) v boost mode s battery priority, zakazany feeding do DS, tak jednoduchy elektromer na AC-in mi pri jednom indikoval pretok do DS. Druhy bol ok. Ten druhy mam uz s elektronickym elektromerom na AC-in (zvlast meranie import/export) a tam je naozaj OK - ziadny pretok. Je nejaka moznost kalibracie? Viem ze menicmy merane hodnoty su hodne nepresne, (napatia, okamzite vykony AC-in/ AC-Out).
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: XTM4000 indikovany pretok do DS v boost mode

Příspěvek od mobilik »

Aký je to jednoduchý elektromer a aké presnosti majú. Nameral aj niečo elektromer od elektrární?
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
DanoP
Příspěvky: 60
Registrován: ned pro 12, 2021 11:07 am

Re: XTM4000 indikovany pretok do DS v boost mode

Příspěvek od DanoP »

Prvy pokus bol z elektromerom typ XTM18S, ten detekuje opacny tok energie trvalym svitom LED na cerveno, inak svieti na zeleno s krtkym cervenym bliknutim pri odbere. Bolo to v stave ked menic nebol zatazeny, iba bolo zopnute transf. rele s aktivnym boost a battery priority.
XTM18S.JPG
XTM18S.JPG (12.37 KiB) Zobrazeno 2214 x
teraz tam mam SDM230, ale s tym som "pretekajuci" menic neskusal.
Co sa tyka pretoku do DS, nastastie tam na DS mam trvaly odber cca 10-15W, takze to asi nebolo viac.
Na pripojke mam elektronicky elektromer, tak to nechcem drazdit.
rokos
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 04, 2022 10:41 pm

Re: XTM4000 indikovany pretok do DS v boost mode

Příspěvek od rokos »

Nejspolehlivější je XTM resetovat do továrního nastavení a celé znovu nastavit. Můj se nechtěl vůbec rozjet a nic jiného nezbylo.
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: XTM4000 indikovany pretok do DS v boost mode

Příspěvek od marsal »

Elektroměr nevím, vlastní přetoky se Studerem byly zde již diskutovány - a stále je to (alespoň mně) nejasné. Osobně (měřeno s EM340) jsem žádný přetok za téměř rok ostrého provozu kozlovny nenaměřil.
Testoval jsi to s Pylontechy?
Pylontechy, resp. "baterie s inteligentní komunikací" jsou jedním z podezřelých ohledně přetoků (u mně klasické baterky).
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: XTM4000 indikovany pretok do DS v boost mode

Příspěvek od mobilik »

Treba vyskúšať vypnúť funkciu Smart boost, či to prestane. Niekto tu už spomínal že ak boli pylony v aktívnom mode tak boli prebytky. Ak sa prepli na iba dohľad tak to nerobili, treba to vyskúšať.

Od pondelka idem prerábať celú elektráreň, asi spravím aj tému a potom to vyskúšam aj ja. Bude to prerabka na pár týždňov, keďže bude na to čas len neskoro poobede. Mám elektromer ktorý meria oboma smermi a zatiaľ nenamerali ani prd. Mám zapnutý Smart boost ale batérie pylony nemám v aktívnom mode, iba hlásia chyby, ale všetko nastavujem ručne. Potom to preprnem a môžem to otestovat aj ja. :wink:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Odpovědět

Zpět na „Studer“