ESP32

Odpovědět
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

ESP32

Příspěvek od marsal »

Můžeme "obecné" věci pro ESP32 dávat do speciálního vlákna? Zatím je to dost rozeseté - abychom usnadnili život sobě i jiným.

Díval jsem se právě do Mouseru, samostatný čip lze pořídit od 20Kč + DPH + doprava, je to opravdu zajímavé. Devkity cca 200 Kč. Samozřejmě na Ali lze levněji, zajímavé jsou tam třeba ty devkity s displejem, ale myslím, že pro standadrdní nákupy je lepší chodit k běžným prodejcům.

Nakoupil jsem historicky nějaké devkity s ESP32-C3 (tedy RISC-V), ale úplně nevím, jestli to byla dobrá volba. Už jsem narazil na první nejasnosti (viz můj post na https://esp32.com/viewtopic.php?f=2&t=2 ... a04a836993 - zatím dlouho bez odpovědi). Nevím, jestli není zatím lepší zůstat u klasických starších verzí, ač C3 je nejlevnější, funguje, a měl by méně žrát.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: ESP32

Příspěvek od Kodl69 »

Já si myslím, že pro ESPhome je to fakt jedno, tam se užije pár procent výkonu toho ESP32 ať už je v jakékoliv verzi. Hlavně aby se SW vešel do paměti...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: ESP32

Příspěvek od marsal »

Kodl69 píše: sob led 29, 2022 7:26 pm Já si myslím, že pro ESPhome je to fakt jedno, tam se užije pár procent výkonu toho ESP32 ať už je v jakékoliv verzi. Hlavně aby se SW vešel do paměti...
ESPhome je zajímavé, už to tuším umí deep sleep, což tuším nebylo (https://esphome.io/components/deep_sleep.html), ale minimálně pro ten projektíček SOC metru s INA229 zůstanu u ESP-IDF, to API vypadá vlídně, i když většina lidí děla tuším stále v Arduinu.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: ESP32

Příspěvek od Kodl69 »

Už asi ne. Moc příjemný to .yaml není, citlivý na mezery a nějak to jako celek nechápu, ale funguje to...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: ESP32

Příspěvek od marsal »

Kodl69 píše: ned led 30, 2022 12:10 pm Už asi ne. Moc příjemný to .yaml není, citlivý na mezery a nějak to jako celek nechápu, ale funguje to...
Chápu Tě, třeba se k tomu dostanu, teď mám pocit že oproti ESP IDF by mi to kazilo programátorskou radost ;-). Tak uvidíme za měsíc dva.
Odpovědět

Zpět na „Automatizace, řízení“