Axpert King skladem

szyslak
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 16, 2022 7:22 am

Axpert King skladem

Příspěvek od szyslak »

Ahoj, pokud někdo shání, tak na https://www.ostrovni-elektrarny.cz/?men ... novane-g10 je King právě skladem. Snad nedělám nepovolenou reklamu, sám jsem II. zakoupil, ale ty už se od včerejšího večera vyprodaly. Axpert I. pořád k dispozici. Good luck ;)
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Noparasito »

Se jen zaprasilo co :rofl: .
Axperty nikdo nechce :pat:
szyslak
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 16, 2022 7:22 am

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od szyslak »

Tak tak, nikdo je nechce a proto už jsou komplet vykoupené.
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Plazivec »

Taky bych asi ještě jeddnoho Kinga low MPPT vzal, mám dva, ale jeden by se jako záloha hodil, co když...
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od eduard22 »

Po štrece (návratu z maďarska dodávečkou) jsem nějak nemoh usnout. Před půlnocí se čirou náhodou vzbudil a jen tak bloumám po netu co je nového v politic e a pod. a jeslti někde náhodou není k mání King.

A najednou to vidím - na tomto linku co uvádíte výše byly 4ks King II skladem! Než jsem se zaregistroval, byly již jen 3 skladem a než jsem odeslal objednávku a než mi ji server potvrdil, byl stav 0 (Nedostupné) :shock:

Ráno jsem, nevěřicně, volal do skladu - jeli tam fyzicky k vyzvednutí. Prej ano. Takže se mi to nezdálo :D Ale byla to náhoda, že snad žačnu věřit - že bůh existuje! :lol:

Takže su čerstvým majitelem King II 8-) (Dědovi jsem dělal moju 1. FVE s King jedničkou a šlape to jak má :) Doufám, že jsem s vysokonapěťovým King-em neprohloupil? :? )
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od dumi »

Krome pretoku asi v.pohode ne?
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Noparasito »

dumi píše: stř srp 31, 2022 10:28 pm Krome pretoku asi v.pohode ne?
A jeste trochu rozvaznejsiho MPPT bez kolaborace se siti.
Jinak je to klasika "Axpert"
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od eduard22 »

Noparasito píše: stř srp 31, 2022 10:55 pm
dumi píše: stř srp 31, 2022 10:28 pm Krome pretoku asi v.pohode ne?
A jeste trochu rozvaznejsiho MPPT bez kolaborace se siti.
Jinak je to klasika "Axpert"
Vy jste u Axpert King 2 naměřil přetoky?
A co znamená - rozvážnější?
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od dumi »

Ja axperta king2 nemam, ale resilo se to tu na foru celkem hodne, ze vysokonapetove kingy maji pretoky, protoze maji MPPTcko pripojeny do jine casti sbernice nez ty nizkonapetove.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 427
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,
dumi píše: čtv zář 01, 2022 12:47 pm Ja axperta king2 nemam, ale resilo se to tu na foru celkem hodne, ze vysokonapetove kingy maji pretoky, protoze maji MPPTcko pripojeny do jine casti sbernice nez ty nizkonapetove.
Nedomnívám se že přetoky do AC IN způsobuje HV solár regl oproti LV solár reglům u starších modelů .
HV solár regl cpe DC proud rovnou do meziobvodu mezi trafem a AC H-můstkem = menší ztráty ze solárů do AC výstupu + AC rušení v solárním obvodu .
Starší modely s PWM či LV MPPT solár regly tlačili solární proud mezi baterii a trafo = větší ztráty na cestě do AC výstupu ale bezpečnější solární obvod , nemluvě o nižším DC napětí .

Přetoky samotné souvisí s řízením na AC straně mezi AC IN , AC wýkonem měniče a AC OUT . Starší modely měli jednoduché přepínání buď AC IN -> AC OUT nebo AC wýroba -> AC OUT . Nic mezi tím = žádné přetoky .
Nové dnešní modely bývají přifázované k AC IN , čímž se brání vlastnímu přetížení a neopalování kontaktů relátek přepínáním pod plnou parou . Žel k minimalizaci nežádoucích přetoků z měniče do AC IN používají opatření v podobě nezanebatelného toku el. z AC IN do AC OUT ikdyž je aktuálně dost energie ze soláru , aku i vlastní transformační kapacity .


Mám pro budovaný dům zakoupený "kombi" měnič ala Axpert , 5,5kW . Po prozkoumání pajšlu a prostudování přiloženého manuálu , ze všech jeho funkcí (5,5kW měnič + 6kW HV solární MPPT regl + AC IN + nespočet funkčních režimů) hodlám využít pouze 5,5kW měnič . Nic víc . Unsmart baterka + separé MPPT regl + ATS + 5,5kW měnič .
Asi su konzerva , protože mě fakt nebaví co pár měsíců kupovat nejnovější bazmek s děravou záplatou na děravý záplatě předešlého bazmeku ... :trash: .

Elektronům zdar :sun2:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Noparasito »

eduard22 píše: čtv zář 01, 2022 3:47 am
Noparasito píše: stř srp 31, 2022 10:55 pm
dumi píše: stř srp 31, 2022 10:28 pm Krome pretoku asi v.pohode ne?
A jeste trochu rozvaznejsiho MPPT bez kolaborace se siti.
Jinak je to klasika "Axpert"
Vy jste u Axpert King 2 naměřil přetoky?
A co znamená - rozvážnější?
Ja osobne King s VN stringy nemam a ani neplanuju.
Rozvážnější znamená, že když není napojen na DS nebo ma nabitou baterii tak jeho reakce na změnu zátěže je prý hoooodně pomalá.(jsou to informace od majitelů těchto zařízení)
Já jsem zatím na chuť v podobě VN stringů nepřišel.
I když mě lakal model Victron(Fangpusun) 250/70 nebo 100 TR, ale cena me vzdy zabila 🙈
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Plazivec »

Abrams píše: čtv zář 01, 2022 1:45 pm
Mám pro budovaný dům zakoupený "kombi" měnič ala Axpert , 5,5kW . Po prozkoumání pajšlu a prostudování přiloženého manuálu , ze všech jeho funkcí (5,5kW měnič + 6kW HV solární MPPT regl + AC IN + nespočet funkčních režimů) hodlám využít pouze 5,5kW měnič . Nic víc . Unsmart baterka + separé MPPT regl + ATS + 5,5kW měnič .
Asi su konzerva , protože mě fakt nebaví co pár měsíců kupovat nejnovější bazmek s děravou záplatou na děravý záplatě předešlého bazmeku ... :trash: .

Elektronům zdar :sun2:
Hlásím se jako konzerva 2.

No a co se týče Axperta, koukám, že mám bejt rád za ty dva LV, co jsem sehnal z Itálie na poslední chvíli. Ale nejsem, měl jsem vzít tři, blbec.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od eduard22 »

No, skeptici a není to tím, že někdo zapomene zakázat u dvojky bypas!?

Dvojka totiž umí krom dvojité konverze - z AC IN do aku a z ní si jede nerušeně měnič bez ohledu na sí't, ale má navíc, oproti jedničce, možnost i tvrdého Bypas!!!

Není "problém" spíše v tomto? (v nezakázání Bypas)

Níže je moje fotka z King jedničky a i tam je vidět, i když jen jako silueta, možnost Bypas! Jen to možná nejde aktivovat v menu, nevím nezkoumal jsem. Ale u dvojky ano? Kdo ví? Jakože dvě(!) možnosti - ze sítě se jen nabíjí aku a z ní měnič dělá 230V/50Hz (tedy přetoky ani nemohou hrozit) a nebo Bypas - a tedy přímé propojení sítě (pak samo přetoky hrozí). Co myslíte? Nebo víte!?
20220825_181424.jpg
20220825_181424.jpg (278.08 KiB) Zobrazeno 5326 x
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Diablo007 »

eduard22 píše: čtv zář 01, 2022 8:18 pm No, skeptici a není to tím, že někdo zapomene zakázat u dvojky bypas!?

Dvojka totiž umí krom dvojité konverze - z AC IN do aku a z ní si jede nerušeně měnič bez ohledu na sí't, ale má navíc, oproti jedničce, možnost i tvrdého Bypas!!!

Není "problém" spíše v tomto? (v nezakázání Bypas)

Níže je moje fotka z King jedničky a i tam je vidět, i když jen jako silueta, možnost Bypas! Jen to možná nejde aktivovat v menu, nevím nezkoumal jsem. Ale u dvojky ano? Kdo ví? Jakože dvě(!) možnosti - ze sítě se jen nabíjí aku a z ní měnič dělá 230V/50Hz (tedy přetoky ani nemohou hrozit) a nebo Bypas - a tedy přímé propojení sítě (pak samo přetoky hrozí). Co myslíte? Nebo víte!? 20220825_181424.jpg
Jasně že i 1ka má bypass
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Noparasito »

eduard22 píše: čtv zář 01, 2022 8:18 pm No, skeptici a není to tím, že někdo zapomene zakázat u dvojky bypas!?

Dvojka totiž umí krom dvojité konverze - z AC IN do aku a z ní si jede nerušeně měnič bez ohledu na sí't, ale má navíc, oproti jedničce, možnost i tvrdého Bypas!!!

Není "problém" spíše v tomto? (v nezakázání Bypas)

Níže je moje fotka z King jedničky a i tam je vidět, i když jen jako silueta, možnost Bypas! Jen to možná nejde aktivovat v menu, nevím nezkoumal jsem. Ale u dvojky ano? Kdo ví? Jakože dvě(!) možnosti - ze sítě se jen nabíjí aku a z ní měnič dělá 230V/50Hz (tedy přetoky ani nemohou hrozit) a nebo Bypas - a tedy přímé propojení sítě (pak samo přetoky hrozí). Co myslíte? Nebo víte!? 20220825_181424.jpg
Pokud budes mit Kinga s VN stringy, tesime se na report jestli teda pretece nebo ne.
V baypass rezimu bych to nevidel ale v rezimu "pricucu" by pri odepnuti zateze pretect mohl.
Tak predem dekuji za test 👍.
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 427
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

v tom vidím zádrhel , softvérový řízení toků energie ... :evil: věřím stykačům a jiným mechanickým prvkům :nod: .
Dvojitá konverze - už někdo viděl v Axpertovi DVĚ trafa ? Jedno klasický z baterie na 325V a druhý stejně velký z AC IN do aku ? Ja ne . Každej Axpert so sem potkal měl jen jedno trafo . I to co se mi válí v kumbále , to cosik ala Axpert 5,5kW má jen jedno trafo , a v manuálu kecy o dvojité konverzi ... :steaming: .

Elektronům zdar :sun2:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
Martin P
Příspěvky: 143
Registrován: úte dub 20, 2021 4:45 pm

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Martin P »

Hlásím se jako konzerva číslo 3.
Taky mám zvlášť měnič a regulátory (až na jeden z měničů REVO, kam jsem připojil 6 panelů po 340Wp. Stejně jako na jeden z regulátorů PCM60X z důvodu sledování funkčnosti mppt.
Nutno říci, že PCM60X reagují v podstatě v reálném čase, kdežto REVO se přednastavuje vždy po určitém čase. Jeho mppt je tak podstatně pomalejší.

King mi přišel jako zajímavá varianta, musel by to být ten LV bezpřetokový. Vzhledem k tomu, že v době rozšíření FVE nebyly k dispozici jsem vzal to co bylo.
RadarS
Příspěvky: 359
Registrován: ned úno 06, 2022 3:12 pm

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od RadarS »

Nová (další) diskuze o bezpřetokovosti KINGA? To mě překvapuje ...

1. Jak může přetéct při provozu na bypass, když je na něj celý výstup natvrdo přepnutý pomocí relé? A to při přetížení, jinak si umí "docucnout" ...
2. Jak může přetéct při provozu síť+baterie/solár v AC-DC-AC režimu, když AC in není paralelně spojen s AC out a jde přes usměrňovač?
3. Jak s tím souvisí zda MPPT je LV (jednička) nebo HV (dvojka), pokud platí "2"?
Hlavním aspektem zda může/nemůže vygenerovat přetok do sítě je přece vnitřní architektura zařízení...

děkuji
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Plazivec »

Martin P píše: pát zář 02, 2022 6:14 am Hlásím se jako konzerva číslo 3.
Taky mám zvlášť měnič a regulátory (až na jeden z měničů REVO, kam jsem připojil 6 panelů po 340Wp. Stejně jako na jeden z regulátorů PCM60X z důvodu sledování funkčnosti mppt.
Nutno říci, že PCM60X reagují v podstatě v reálném čase, kdežto REVO se přednastavuje vždy po určitém čase. Jeho mppt je tak podstatně pomalejší.

King mi přišel jako zajímavá varianta, musel by to být ten LV bezpřetokový. Vzhledem k tomu, že v době rozšíření FVE nebyly k dispozici jsem vzal to co bylo.
Tak ta hrubě vyznačená věta je přesně ten nejpodstatnější důvod, proč jsem vrazil 800 ojro navíc do reglů. Když plovou na obloze ty cloniče slunce, tak MPPT aperta nevyrobí ani prdlajs. Ty moje Epevry měřím po sekundě a to je huslovej virtuózní koncert, prostě to skáče z 1500W na 4,5 kW, kdežto u axperta bych si jen hryzal nehty ať už ty oblaka zmizí.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od eduard22 »

RadarS píše: pát zář 02, 2022 6:56 am Nová (další) diskuze o bezpřetokovosti KINGA? To mě překvapuje ...

1. Jak může přetéct při provozu na bypass, když je na něj celý výstup natvrdo přepnutý pomocí relé? A to při přetížení, jinak si umí "docucnout" ...
2. Jak může přetéct při provozu síť+baterie/solár v AC-DC-AC režimu, když AC in není paralelně spojen s AC out a jde přes usměrňovač?
3. Jak s tím souvisí zda MPPT je LV (jednička) nebo HV (dvojka), pokud platí "2"?
Hlavním aspektem zda může/nemůže vygenerovat přetok do sítě je přece vnitřní architektura zařízení...

děkuji
Diskusi jsem nezalozil ani tak o king, ale spise o king 2!
Za váš obsáhlý příspěvek Velmi děkuji!
Nicméně pokud jej zjednoduším na závěr,: tak Vy tvrdíte: že ani u king2 nehrozí přetoky?
Prosím nyní o jednoznačné: hrozí / nehrozí
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
RadarS
Příspěvky: 359
Registrován: ned úno 06, 2022 3:12 pm

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od RadarS »

eduard22 píše: pát zář 02, 2022 8:02 am
RadarS píše: pát zář 02, 2022 6:56 am Nová (další) diskuze o bezpřetokovosti KINGA? To mě překvapuje ...

1. Jak může přetéct při provozu na bypass, když je na něj celý výstup natvrdo přepnutý pomocí relé? A to při přetížení, jinak si umí "docucnout" ...
2. Jak může přetéct při provozu síť+baterie/solár v AC-DC-AC režimu, když AC in není paralelně spojen s AC out a jde přes usměrňovač?
3. Jak s tím souvisí zda MPPT je LV (jednička) nebo HV (dvojka), pokud platí "2"?
Hlavním aspektem zda může/nemůže vygenerovat přetok do sítě je přece vnitřní architektura zařízení...

děkuji
Diskusi jsem nezalozil ani tak o king, ale spise o king 2!
Za váš obsáhlý příspěvek Velmi děkuji!
Nicméně pokud jej zjednoduším na závěr,: tak Vy tvrdíte: že ani u king2 nehrozí přetoky?
Prosím nyní o jednoznačné: hrozí / nehrozí
Je mi líto, čerpám jen z datasheetu a informací na webu. Nejsem dovozce ani prodejce.
A proto logická úvaha a odpověď otázkou - proč se po relevantních informacích a zaručených odpovědích nepídíte tam?
Jsou tu dvě společnosti, jedna prodává KING/KING 2, druhá PIP MK / PIP MKX ...
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 427
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

taky sosám informace z popisů , manuálů a diskusí . Jak praví staré moudro - důvěřuj a ověřuj . Proto koukám i dovnitř zaplombovaných krabic zda-li obsah skutečně odpovídá popisům .
Starší mašiny byly jednodužší a hloupější nato aby se sladili s AC IN , tak proto měli přepínací relátka buď a nebo . Dnešní mašiny sou chytřejší aby se sladili s AC IN = docucávání , 0ms tranfer time a surge power jako tramvaj . Leč také přetoky .
Pro mě je naprosto nepřijatelné odebírat z DS cokoli , i jen pár Wattů , když FVE systém má co nabídnout .
Takže buď a nebo . nic mezi tím :mrgreen: .

Elektronům zdar :cloudy:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od josse »

Historicky voltronic vytvořil dvě řady:
Ostrovní a přiřazované.

1. Ostrovní přetoky dělat neumí. Sem patří 4048 a 5048 MS, MKS, MK (king), MST, MSD
2. Přifázované je z principu jejich funkce dělají běžně díky pomalé regulaci, trpí tím všechny on-grid. Sem patří GE, GK, MG, VM ( I, II, III,...), Ale nově také MKS II !!! Zdá se že i MAX patří sem.

Rozdělení je historické mezi tzv Safe SCC(<150V) ta skupina 1 výše a UnSafe SCC (>150V) ta skupina 2 výše.

Označení PIP 4048MS je původní voltronic, ten kdo měnič vymyslel a designoval, designed on Taiwan. Made in China. A prodává se po různými značkami, různými názvy, jako třeba Axpert King.

Protože UnSafe SCC a protože Římská dvojka II zatím vždy spadlo do kategorie 2. Očekával bych že king II už není ostrovní typ jako byl king první, ale už je to po novu přifázovaný ongrid který umí běžet v ostrovním režimu, má v sobě SCC, ale stále patří do kategorie "dělá přetoky". Stejný případ se stal u: MKS je ostrovní, MKS II je ongrid.

Servisní manuál který by nám poradil jsem nikde neviděl.

Koukněte se na AEVA fóru po vláknech kolem voltronic invertorů, king II nemá vlastní vlákno, ale ty dva největší borci Coulomb a Weber je řadí do kategorií UnSafe SCC. Takže stará přiřazovaná technika s novým SW, WiFi, novým vzhledem a náhradou nedostupných součástek a přidána komunikace s BMS ...

To rozdělení je dle toho jak se připojuje výstup SCC, nikoliv kam se připojuje usměrňovač (narážka na české spojení "dvojí konverze"). U <150V se připojuje na baterii, u >150V se připojuje na kondenzátor DC meziobvodu střídače.

U Kinga(5048MK) je do meziobvodu střídače připojen usměrňovač z ACIN. Toto je jediný rozdíl oproti starším řadám. Ten usměrňovač navíc co umí "přicucávat" Pasivní usměrňovač přetoky dělat neumí. Těch bypass a dalších relé je tam více, podle relé se nedá o bezpřetokovosti vůbec usuzovat.

Nedá se to přesně ani poznat podle verze FW, protože voltronic, jak toho už má moc, začal vydávat pod stejným číslem Firmware pro různé typy střídačů.

Začátek sériového čísla určuje typ, nehledě na značce a názvu pod kterou je prodáván! Ale problém bych viděl, že tak důkladně to ještě prozkoumané v případě King II ještě není. Například: 9293YYMMxxxxxx typ, rok, měsíc, pořadí...

A poslední jak je roztřídit je konstanta v jejich komunikaci když jsou zapojené paralelně, na AEVA fóru je tabulka, kde king II ještě není...

Já považuji king II za ongrid s přetoky, dokud neuvidím vnitřek nebo servisní manuál :-) s tím že v některých režimech dělat přetoky nemusí :-) ale jistotu nemám :-)
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od Noparasito »

Josse pekne jsi to shrnul.
Treba to nekomu neda a VN Kinga pripoji natvrdo na el.mer distribuce s kolonkou "pretoky".
Pak se ukaze 😂
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Axpert King skladem

Příspěvek od josse »

Noparasito píše:Josse pekne jsi to shrnul.
Treba to nekomu neda a VN Kinga pripoji natvrdo na el.mer distribuce s kolonkou "pretoky".
Pak se ukaze Obrázek
Jako on to nemusí dělat pořád, takže někomu jo a někomu ne... To prostě říct nejde. Naopak jde zatím spolehlivěb říct, že <150V = bez přetoků vždy!
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Odpovědět

Zpět na „Axpert“