Proč 3ks 1F měniče u ostrova a ne 1 ks 3F hybrid v režimu BO

brumlaj
Příspěvky: 1510
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Proč 3ks 1F měniče u ostrova a ne 1 ks 3F hybrid v režimu BO

Příspěvek od brumlaj »

tomas píše: úte bře 12, 2024 10:24 pmTo je ale po elektroměr, aby ty ztráty byly před elektroměrem co nejmenší. Za elektroměrový rozvaděč si dejte co chcete tam už je to distributorovi jedno, tam už to nejsou jeho ztráty. ........
Ono šlo celkem o něco jiného - o to, že v případě jednofázového připojení domu přípojkou 1x32A nebo 1x40A (což by ocenili elektromobilisté) by bylo možno ušetřit na přípojkách (dvoužilový místo čtyřžilového) - myšleno DISTRIBUCE by šetřila. Jenže to by někdo musel makat i hlavou a to je dnes nepřípustné. Pracovníci distributora schopní samostatného myšlení jsou ohrožením systému (ať už pracovního oligarchicko-otrokářského, tak i státního - špatně se pod záminkou dezolátně-dezinformačního napadání osob myslících udržuje vláda té správné strany.)
tomas
Příspěvky: 304
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: Proč 3ks 1F měniče u ostrova a ne 1 ks 3F hybrid v režimu BO

Příspěvek od tomas »

Kodl69 píše: stř bře 13, 2024 12:45 am
Za elektroměrový rozvaděč si dejte co chcete
je krutá nepravda. Distribuce požaduje přívod i vývod TNC, tj s pen vodičem, rozdělení PEN na PE a N až někde dál. Minimální průřez vodiče PEN je 10mm2 CU nebo 16mm2 AY, v normě už minimálně 20let.A to, že norma není obecně platná a další diskuze jsou marný, když nedostaneš elektroměr.
O tom jaký kabel ve skutečnosti vede od elektroměrového rozvaděče se ani distributor nemá jak dozvědět, oni často ani neví co je v noze pilíře. Ani je to nezajímá. Ještě jsem neviděl montéra elektroměru který by šel kontrolovat rozvody po domě, ani by ho tam nemuseli pustit. Nevidím důvod proč by dělal práci za kterou není placený a stejně by ho nemuseli brát vážně.
V normách je spousta nesmyslů a bohužel čím dál více. Děláme elektroměrové skříně například pro světlo, zastávku, reklamní poutač, semafor, čerpadlo, vodárnu kde je jen světlo a datová komunikace výšky hladiny, atd... a od elektroměrové skříně s jističem třeba 6B\1 jde cyky 1,5 a nikdo se z toho nehroutí.
Souhlasím že přívod i vývod z elektroměrového rozvaděče by měl být v TN-C, bohužel čím novější dům tím je větší šance že přechod z TN-C na TN-C-S udělali na můstku v elektroměrové skříni pod plombou, takže to není ani kontrolovatelné a ani uzemněné, taková je bohužel realita.
Zrovna nedávno si jeden zákazník který chtěl po mne vyměnit elektroměrový rozvaděč zničil několik spotřebičů. Vše jsem vypnul a rozpojil a on si zapnul centrálu, říkal jsem proč ten modrý vodič od baráku začal brnět a za chvíli jsem měl jasno. Podobně když má někdo elektrárnu s ostrovním provozem a přechod TN-C na TN-C-S v elektroměrové skříni na hranici pozemku :stupidme:
Cmrnda
Příspěvky: 630
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: Proč 3ks 1F měniče u ostrova a ne 1 ks 3F hybrid v režimu BO

Příspěvek od Cmrnda »

tomas píše: stř bře 13, 2024 6:34 pm O tom jaký kabel ve skutečnosti vede od elektroměrového rozvaděče se ani distributor nemá jak dozvědět, oni často ani neví co je v noze pilíře. Ani je to nezajímá. Ještě jsem neviděl montéra elektroměru který by šel kontrolovat rozvody po domě, ani by ho tam nemuseli pustit. Nevidím důvod proč by dělal práci za kterou není placený a stejně by ho nemuseli brát vážně.
Nevím jak dneska, a kde a jak,ááále, rozvoďáci jsou školený s představou že všude jsou černý odběry a měli by je ve vlastním zájmu kontrolovat. Jako odměnu dostanou cca 10% z vymožené částky pokuty za černý odběr.
Jinak RZ mají zřízené jakési "přepadové" komando, které se právě domáhá vstupu do prostor s el.měrem.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Odpovědět

Zpět na „Měniče“