Vybijeni Pylontech H2 do site

Odpovědět
David
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 02, 2022 10:41 am

Vybijeni Pylontech H2 do site

Příspěvek od David »

Zdravim, vcera mi namontovali Goodwee + Pylontech H2. Dnes jsem zjistil, ze se baterie celou noc vybijela do site cca. 130Wh. Od rana se pro zmenu nabiji nejen DC z panelu, ale zaroven i AC se site az do souctu max. nabijeciho vykonu...
Ma nekdo takovou sestavu a zkusenosti? diky
misa84
Příspěvky: 137
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: Vybijeni Pylontech H2 do site

Příspěvek od misa84 »

taktéž mám goodwe a h2 to nabíjení bych chápal při špatně nastaveném měniči-ups mod
to vybíjení do sítě zkontrolovat smart meter?
10kw goodwe, 4x h2
David
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 02, 2022 10:41 am

Re: Vybijeni Pylontech H2 do site

Příspěvek od David »

U me je to malinko slozitejsi. Mam jednu sitovou FVE a jednu hybridni prave s AKU. Smart metery jsou samozrejme az na privodnim vedeni a tak zaznamenavaji toky obou FVE dohromady. Kontrolou PV masteru jsou vsechny tri smart metery OK. Ta baterie se ale z nejakeho duvodu vybiji do site (kolem 120-180 Wh) a pritom paralelne s tim ze site proud i odebiram :roll:
Pri tom nabijeni AKU merici trafa spravne hlidaji, aby se nabijela pouze z vyroby, ale kdyz ty vyroby jsou dve, tak bere DC z panelu jedne a AC z druhe FVE. Takze ty ztraty pri opakovanych prevodech napeti totalne zabiji smysl cele akumulace. Tim spis, ze se ted dodava do site klidne i za 15kc/kWh :twisted:
Takze pokud nejde nastavit nabijeni pouze striktne z DC, nema smysl je provozovat a odstavim je :o
misa84
Příspěvky: 137
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: Vybijeni Pylontech H2 do site

Příspěvek od misa84 »

to jsou smart metry sériově za sebou? neměli by být paralelně každý na své větvi?
10kw goodwe, 4x h2
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 868
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: Vybijeni Pylontech H2 do site

Příspěvek od redcrown »

David píše:Zdravim, vcera mi namontovali Goodwee + Pylontech H2. Dnes jsem zjistil, ze se baterie celou noc vybijela do site cca. 130Wh. Od rana se pro zmenu nabiji nejen DC z panelu, ale zaroven i AC se site az do souctu max. nabijeciho vykonu...
Ma nekdo takovou sestavu a zkusenosti? diky
Dává smysl řešit 130Wh za celou noc? Vždyť to je cca 10W
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 199
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Vybijeni Pylontech H2 do site

Příspěvek od beethowen »

Mám dojem, že tazatel zase trochu plete jednotky, jak se tady poslední dobou k mé nelibosti děje a myslí tedy, že se vybíjí baterie do sítě výkonem 120-180W, což je potom za noc suma energie třeba 2kWh.
Možná se pletu, ale to je přece takový ten nešvar těch Goodwee krámů, ne? Já jedu na trochu jiné technologii, tak se v těchto čínských zazracím moc nevyznám, ale mám ten pocit, že už se to tu řešilo. Asi bude vhodné prohledat fórum, tam odpověď bude.
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
Odpovědět

Zpět na „Baterie“