turbogenerátor na dřevoplyn

Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: turbogenerátor na dřevoplyn

Příspěvek od Kodl69 »

jo, ale to je monstrum z galaxie X :) Pokud se nepletu, tak vrtule kompresoru bývá na turbu zajištěná M6 matkou, a místo ní by se měla dát nějaká spojka a tady to napojit. Čím menší má motor průměr, tím vyší snese otáčky. Obyčejná bruska od dremelu točí 30k n/min úplně běžně, a ten motůrek má průmer snad dva cm. pokud by to měl být modelářskej motor, tak s vnitřním rotorem, ne s rotujícím pláštěm, ty jsou na vyšší otáčky. Mám tady motor, kterej má KV 3300 a je doporučenej na 3s baterku, tj řádově 10V, tím pádem 33k n/min. A podle toho, jak píská v turbíně v lodi, a že dokáže utrhnout vodu, tak to asi bude pravda.
Zkusil bych to hned, ale potřebuju koupit čas. Pokud někdo místo mě namontuje na střechu 12 panelů, nachystá k nim prostupy krz trámovej strop a prostupy k boileru a přímotopům, celý to zprovozní a pak ještě postaví cca 30bm plotu z betonovejch tvarovek, tak mi možná vyzbyde pár hodin na hraní s tímhle. A kdybych nemusel platit celej ten cirkus okolo, tak by bylo toho času ještě víc.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Odpovědět

Zpět na „Kutilové, zahrádkáři, chovatelé, kuchaři“