Vareni plyn vs elektrika

Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 859
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od redcrown »

mihlit píše:Nepíská vůbec a hučí... takhle, není to jak Multiplus :D Co mám tu jednoplotýnku, tak ta fakt hučí a dělá kravál. Tohle má taky ventilátor, ale přirovnal bych to když notebook začne více větrat, což teda taky moc nepomůže, protože i u nb je velký rozdíl... Všimneš si, že to ventilátor zaplo, ale nevnímáš to nějak extra, je to celkem tiché. Myčka je hlučnější
A hučí hned, nebo až se elektronika ohřeje? A jak dlouho to asi trvá?
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od Plazivec »

jahodovák píše: čtv zář 15, 2022 4:23 pm https://www.hblahova.com/single-post/20 ... nnych-trub třeba něco tady
Co tohle? Harward.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mihlit
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 01, 2022 4:49 pm

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od mihlit »

redcrown: Ani z hlavy nevím, tak jsem to šel vyzkoušet. Tak po zapnutí je slyšet hodně mírný brum (jako dělají trafa, ale slabý). Ventilátor se zapne až po dvou minutách turbo režimu, při slabším asi později. Jinak ono se to tu dost blbě odhaduje, protože rekonstruujeme a vše je hodně provizorní, tak třeba pod deskou je skřínka pro vestavnou troubu, ale trouba tam žádná není, takže ten zvuk je asi znatelnější, než kdyby tam něco bylo.
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od jahodovák »

Tak to nechám at si každý najde sám,není účel někoho odradit,ale postrčit trošku dopředu aby to byl schopen pobrat a hned se nezaseknoul,ono bude stačit až se to vše provalí,někteří to neustojí....jen doufám,že to nebude nikdo z nás....pevné zdraví všem přeji.
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 337
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od vk_1 »

redcrown píše: čtv zář 15, 2022 6:27 am Co máš za indukci?
AEG IKB64431XB. Přijde mi, že nepíská, nehučí. Ventilátor se při větší zátěži spustí, ale hodně potichu. Oproti digestoři na nejnižší výkon to není slyšet vůbec.
Přijde mi, že deska reguluje po krocích, alespoň podle dat z FVE vidím plynulý výkon. Zapíná a vypíná jen když dosáhne na plotýnce požadované teploty (nižší regulační stupně nejsou příkon, ale požadovaná teplota).

Co se týče zapojení na FVE, tak ji mám na jedné fázi, zdvojený nulák, a jede 7 kW max, takže bez omezení.
nextclick

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od nextclick »

Až Jahodovák zjistí, že z každé mikrovlné trouby uniká cca 24 000x silnější záření, než je to mikrovlné na frekvenci 2,4GHz a že přední dvířka jsou speciálně zkonstrovaná, aby jimi to záření mohlo unikat. Tak už nevim co udělá. Alegorické vozy nepomůžou. Asi si na tričko dá nápis "světelné záření tady nechceme". Jo to pak pomůže.
Obrázek
Sry musel jsem :)

Jinak obě indukční desky co doma máme dělají pod 70% výkonu děsnou křivku v měření spotřeby. Ale neměnil bych to za nic jiného.
Jo a prázdnicnách jsem měl připojený starý elektrický vařič přímo na panely bez jakékoli regulace a jelo to krásně na max. Vařil jsem vodu ve vařáku na včelí vosk. Bylo to takové malé "postapo" řešení.
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od jahodovák »

Nezáleží na tom kolik propouští záření ale co dělají s jídlem...asi jsi ten článek nečetl,jinak se říká komu není rady,tomu není pomoci....ještě jsem si vzpoměl na hlášku mé babičky,přiznám se,že sem nepatří ale říkala,že vůl žere trávu.....hezkou dobrou noc...
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
nextclick

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od nextclick »

S ezoterickýma blábolama co tu patláš si děláš jen ostudu. To čeho se bojíš začíná až u vlnové délky UV-C . Jako lehký úvod do problematiky začni například s: https://astronuklfyzika.cz/RadiacniOchrana.htm Ale asi je zbytečný ti ten odkaz posílat že?
Jo a jinak ten článek jsem četl již cca před 20 lety. V různých obměnách jede po těch interenetech stále dál a dál. Holt jak kdosi zmínil: "komu není rady,tomu není pomoci"
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od dumi »

Zpráva od moderátora:

Panove brzdime. Prestante se do sebe navazet nebo budu zlej.
Kazdej at si veri cemu chce.
Jinak MWO taky nemusim. Proste to degraduje jidlo. Je z ji hnusny....
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
yolo80
Příspěvky: 167
Registrován: ned led 09, 2022 10:23 am

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od yolo80 »

Vratim sa k teme:
Mam indukciu BOSCH s funkciou powerManagement - nastavenie max.príkonu dosky. Syn sa ide koncom roka stahovat do noveho domu, tak som mu poradil kupu dosky indukcia/plyn a uz ma zakupenu Brandt BPI6414BM. V casoch nedostatku elektriny moze varit na PB.
el_salvadore
Příspěvky: 86
Registrován: ned črc 11, 2021 9:38 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 14

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od el_salvadore »

yolo80 píše: pát zář 16, 2022 8:30 am Vratim sa k teme:
Mam indukciu BOSCH s funkciou powerManagement - nastavenie max.príkonu dosky. Syn sa ide koncom roka stahovat do noveho domu, tak som mu poradil kupu dosky indukcia/plyn a uz ma zakupenu Brandt BPI6414BM. V casoch nedostatku elektriny moze varit na PB.
Toto je presne aj moj plan do novostavby, akurat ze si to chcem vyskladat z 2+2 dosiek. Robi to napriklad aj IKEA (MOJLIG) a pod. Vyhodou je servisovanie v pripade potreby resp. lepsia moznost vyberu dosiek.
Ostrov. 6kWp/14,4kWh/2x4000kVA (12xCanadian Solar CS3Y490MS, 4xPylontech US3000C, 2xXTM-4000-48, VS-120, RCC-03)
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od JonasPP »

Josef píše:JonasPP: Ahoj, můžeš, prosím, napsat přesný typ/označení toho indukčního vařiče, který používáš a který reguluje svůj výkon po 100 W? Většina jich dnes zapíná na plný výkon a zkracuje/prodlužuje jen čas, po který je to zapnutý, což není pro využití s FVE ideální, tak by mě to fakt zajímalo, ať můžu pohledat a koupit. Děkuju!
Skoro ho nepouživam, to nastane, až jak nebude plyn, popripade som ho chcel bravať na cesty, keď už znova pracujem mimo domova, vlastne aj Slovenska.ObrázekObrázekObrázek
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od Kodl69 »

Kaufland, Lídl a pod, do 1000Kč, velice podobný a každej jinej, mám něco podobnýho na zahradu a na chatě, je to fajn, když děláme v létě tvarglpárty, tak se dá nastavit teplota a nepřepaluje se tolik olej při smažení tvarůžků, nehledě k tomu, že se to sklo dá jistě snadněj očistit, než nějaký záhyby na plynovým nebo klasickým vařiči. Akorát půlllitr padající z víc než 1m to spolehlivě rozbije, cívka je nalepená zespodu přímo na sklo, což je pro vařič vlastně konečná...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od dumi »

Zrovna ted pecu kure, tahnu vyvar, a opekl jsem si parecky a volsky oko na sporaku na dreve. kdepak kam se na to hrabe nejaka indukce, to jidlo je proste uplne jinak chutny. Tohle proste v klasicky elektricky troube a indukci neudelam.

Nekdo tu psal, ze ten kdo nema indukci bere jako by byl zivot nekonecnej. S tim nesouhlasim. sedim tu u toho sporaku, popojim, relaxuju a krasne to tu voni. Kam se vsihcni porad honi? Do hrobu?
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od Plazivec »

dumi píše: sob zář 17, 2022 10:25 am Zrovna ted pecu kure, tahnu vyvar, a opekl jsem si parecky a volsky oko na sporaku na dreve. kdepak kam se na to hrabe nejaka indukce, to jidlo je proste uplne jinak chutny. Tohle proste v klasicky elektricky troube a indukci neudelam.

Nekdo tu psal, ze ten kdo nema indukci bere jako by byl zivot nekonecnej. S tim nesouhlasim. sedim tu u toho sporaku, popojim, relaxuju a krasne to tu voni. Kam se vsihcni porad honi? Do hrobu?
Až závidím!
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mihlit
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 01, 2022 4:49 pm

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od mihlit »

Stále indukci používáme a budeme, tak to není, že chci někoho odrazovat, ale je dobré vědět předem i všechny nedostatky a na co se soustředit při výběru a na co si dát pozor. Video, které mi dnes YT náhodně předhodil, si myslím, že může být pro někoho zajímavé. Bohužel je tedy anglicky. https://www.youtube.com/watch?v=_CrI33N-Sjg S většinou z videa si myslím, že se dá fakt souhlasit. Zejména ohledně velikosti/rozložení cívek při použití větších hrnců, protože při větším výkonu se fakt teplo do stran rozleze jen málo, to ani sendvič s hliníkem nezachrání. Stejně tak, že hodně nádobí, které je oficiálně vhodné na indukci, tak indukce vyboulí, protože mají nevhodné dno. Buď jsou na příliš malé plotýnce (cívce) nebo mají jen malou vloženou magnetickou oblast a velký rozdíl teplot střed-kraj to časem zničí. Zrovna před pár dny nám odešla druhá pánev (na opotřebený nepřilnavý povrch, ne na vše se hodí litinová, kterou používáme hlavně). Když jsem hledal novou a pročítal recenze, tak i pánev s hodnocením 93 % pak má hlouběji v recenzích napsáno "co půl roku mám z reklamace novou, kvůli vyboulenému dnu". Většina hodnocení je od lidí po pár dnech a tam se to ještě neprojeví.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od Kodl69 »

Nádobí je někdy problémové, ale dá se najít. Kupodivu starý smaltovaný hrnce fungují skvěle. Ale mám třeba pánev, která má všechny ty obrázky, a na indukci funguje tak napůl - proti jiným dlouho trvá, než se nahřeje, a nedá to do té pánve výkon. Omluvou budiž, že tam není ani příkon, tj energie se nikde neztrácí.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 214
Registrován: čtv srp 05, 2021 5:49 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od kybos »

Také mám podobnou zkušenost. Některé pánve určené piktogramem i pro indukci mají na indukci omezený výkon nezávisle na výkonu vařiče. Pravděpodobně to bude způsobeno nedostatkovým množstvím použitého feromagnetického materiálu.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + nabíječka 4 x 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
misa84
Příspěvky: 133
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od misa84 »

Přesně když není slunce kachláky jedou od rána do oběda- dneska sekaná, honzovy buchty, polévka, brambory, těstoviny pro slépky ještě 40L teplé vody na nádobí a doma teploučko.Na to pul pytle šišek a pul banánovky dříví.Nechápu lidi co topí v krbovkách v obýváku a musí kupovat elektřinu pro el. sporák...
dumi píše: sob zář 17, 2022 10:25 am Zrovna ted pecu kure, tahnu vyvar, a opekl jsem si parecky a volsky oko na sporaku na dreve. kdepak kam se na to hrabe nejaka indukce, to jidlo je proste uplne jinak chutny. Tohle proste v klasicky elektricky troube a indukci neudelam.

Nekdo tu psal, ze ten kdo nema indukci bere jako by byl zivot nekonecnej. S tim nesouhlasim. sedim tu u toho sporaku, popojim, relaxuju a krasne to tu voni. Kam se vsihcni porad honi? Do hrobu?
10kw goodwe, 4x h2
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od Kodl69 »

Dumi: úplně ti rozumím, taky nejsem lenošnej se nažrat... Ale smaženici jsem dnes dělal na indukci, aspoň že ta elektrika byla solární. A hned vedle indukce je sporák na tuhý paliva se sklokeramickou deskou, a i to by bylo dnes moc, a měli by jsme přetopeno...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Josef
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 21, 2021 9:29 pm

Re: Vareni plyn vs elektrika

Příspěvek od Josef »

OK, diky.
Odpovědět

Zpět na „Kutilové, zahrádkáři, chovatelé, kuchaři“