Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od visis »

Ten výše zmíněný španělský eshop je zajímavý. Mají tam multisplit 4+1 do 3000eur. To je skoro půlka toho co tady...
Akorát kdo to uvede do provozu, když to koupím sám?
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
soami
Příspěvky: 97
Registrován: stř úno 16, 2022 10:36 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od soami »

KubisKV píše: pon zář 19, 2022 5:33 pm Klimu předělat na TČ není problém a nemusí to být multisplit.
Pokud chcete ušetřit a koupit hotové TČ nebo klimu za lepší cenu, jděte na španělský shop climamarket.EU. Já jsem tam bral mitsubishi 10kw za cenu, co je zde po odečtení dotace. Až najdu stránku, kde se probírá predelavka klimy na TČ, tak sem hodim odkaz. Pokud teda bude zájem.
https://diskuze.divamse.cz/
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Plazivec »

Banung píše: pon zář 19, 2022 6:38 pm
Plazivec píše: pon zář 19, 2022 5:36 pm Tohleto je ale absolutně mimo moji finanční mísu.
To jsem zvědavý co vymyslíš. Já také potřebuji nějaké malé čerpadlo, ale třífázové.
Vzhledem k tomu, že to bude spíš takový doplněk, tak se mi za něj dávat moc nechce...
Prozatím se kloním k nabírání vědomostí prostřednictvím koupi a pitvy tepelka na bazén z bazoše. Kdyby něco, tak jej využiju pak pro bazén, pokud bude v stavu přežít moje kuchání. Zárověn ale pokukuju po nějaké, běžně prodávané klimatizaci se spliterem. Zkoukl jsem nějaký video, kde maník ty trubky vrazil do dražic a mlel něco o tom, že to ta chytrá klíma ani nepoznala a vesele topila do vody.

Nechápu, proč chceš 3F, podle mě se to ani nedělá u malých.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
KubisKV
Příspěvky: 237
Registrován: úte bře 30, 2021 8:44 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od KubisKV »

visis píše: pon zář 19, 2022 9:04 pm Ten výše zmíněný španělský eshop je zajímavý. Mají tam multisplit 4+1 do 3000eur. To je skoro půlka toho co tady...
Akorát kdo to uvede do provozu, když to koupím sám?
Uvedení do provozu není problém, pokud potřebuješ záruku 2roky, tak stačí montáž od odborné firmy a pokud riskneš montáž bez záruky, tak to zvládneš skoro sám s pumpou a kalíškovačem na Cu brzdové trubky.
Koupil jsem TČ 10kw i s vnitřní jednotkou za cca 140t i s dopravou ze Španěl. Kamarád v ulici má to samé, jen vnitřní jednotka je i s bojlerem a i s montáží od CZ firmy 290t bez dotací. Tak to je trochu rozdíl. Kamarad hledal klimu, zde v CZ byla klima samsung 3.5kW i s montáží za 35t a on koupil ve Španělsku 3 samsungy asi za 1200€ montáž si provede sám. Tož tak
KubisKV
Příspěvky: 237
Registrován: úte bře 30, 2021 8:44 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od KubisKV »

Plazivec píše: pon zář 19, 2022 9:41 pm
Banung píše: pon zář 19, 2022 6:38 pm
Plazivec píše: pon zář 19, 2022 5:36 pm Tohleto je ale absolutně mimo moji finanční mísu.
To jsem zvědavý co vymyslíš. Já také potřebuji nějaké malé čerpadlo, ale třífázové.
Vzhledem k tomu, že to bude spíš takový doplněk, tak se mi za něj dávat moc nechce...
Prozatím se kloním k nabírání vědomostí prostřednictvím koupi a pitvy tepelka na bazén z bazoše. Kdyby něco, tak jej využiju pak pro bazén, pokud bude v stavu přežít moje kuchání. Zárověn ale pokukuju po nějaké, běžně prodávané klimatizaci se spliterem. Zkoukl jsem nějaký video, kde maník ty trubky vrazil do dražic a mlel něco o tom, že to ta chytrá klíma ani nepoznala a vesele topila do vody.

Nechápu, proč chceš 3F, podle mě se to ani nedělá u malých.
Na bazenovku se vykašli. Není stavěný na nízké teploty a topit s nim moc dlouho nepůjde.
To radši kup jetou klimu, pročti tu diskusi dívámse a zkus to doma zdokonalit dle svých potřeb.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Plazivec »

No nevím, ta diskuze na divamse je pro mě problém. Potřebuju buď vlastní reálné zkušenosti, nebo podrobné popisy co a jak udělat s fotkama, nebo videama.
Největší překážkou co jsem prozatím nevyřešil je, jestli jde manipulovat s chladícím okruhem a chladivem, co je na to potřeba.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Banung
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 04, 2022 7:58 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Banung »

Plazivec píše: pon zář 19, 2022 9:41 pm Nechápu, proč chceš 3F, podle mě se to ani nedělá u malých.
Protože budu mít 3F elektrárnu a chci, aby to bylo hezky rozložené na fázích.

Zajímalo by mě ještě:

1) Ty malá a levná čerpadla, dají se nějak inteligentně řídit ve spojení s FVE?

Nejmenší 3F jsem našel 8-9 kw. Nibe má mít údajně plynulou regulaci výkonu + řídící jednotku pro FVE.

2) Má TČ nějaký minimální příkon, kdy má smysl aby běželo?
3) Jaká má být zhruba plocha/ nebo výkon výměníku v nádrži, aby se TČ zvládlo ochladit. V mé nádrži má být 2,6m2 had.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od josse »

Plazivec píše:No nevím, ta diskuze na divamse je pro mě problém. Potřebuju buď vlastní reálné zkušenosti, nebo podrobné popisy co a jak udělat s fotkama, nebo videama.
Největší překážkou co jsem prozatím nevyřešil je, jestli jde manipulovat s chladícím okruhem a chladivem, co je na to potřeba.
Manipulovat jde, potřebuješ: Autogen, dusík (já použil argon protože ho mám k tigu), vývěva schopná tlakovat, prázdná láhev na chladivo, šikovné ruce, pájku(pokud nerez, tak stříbro, pokud budeš letovat jen měď měl by všude stačit měď s fosforem). (Já mám nerez výměníky, ty se musejí stříbrem, tak tomu říkají chlaďaři, nezjišťoval jsem jestli to je čisté, kompresor má měděné nebo ocelové poměděné trubky a tam stačí to obyč CuP)

Tohle ale všechno má šikovný chlaďař...

Uvědom si, že to bez znalosti znamená minimálně 3x to plnit když nevíš kolik tam toho má být... A bez čidel a grafů bych to nezvládnul, u toho co jsem si vymyslel, neplatili běžně poučky úplně (plním dokud nepřestanu v průhledítku vidět bublinky). My jsme to dělali asi 5x z toho 2x úplné odsátí a nové plnění... Chvíli mi trvalo najít kompromis aby bylo dost chladiva při nízkých teplotách a aby ho nebylo moc při přechodných obdobích...

Já jsem si na sebe vymyslel, že si i řízení ventilu napíšu... No co si budeme povídat, nebylo to nejlepší rozhodnutí a bude to teď třetí sezóna kdy se s tím programem budu snažit něco udělat.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od josse »


Banung píše:
Plazivec píše: pon zář 19, 2022 9:41 pm Nechápu, proč chceš 3F, podle mě se to ani nedělá u malých.
Protože budu mít 3F elektrárnu a chci, aby to bylo hezky rozložené na fázích.
To stejně nevyjde, budeš litovat...
Banung píše: Zajímalo by mě ještě:

1) Ty malá a levná čerpadla, dají se nějak inteligentně řídit ve spojení s FVE?

Nejmenší 3F jsem našel 8-9 kw. Nibe má mít údajně plynulou regulaci výkonu + řídící jednotku pro FVE.
Většina malých bez invertoru řídit nejde, ty co mají invertor řídit půjdou, otázka je kolik úsilí bude potřeba vyvinout. 3f s řízeným ventilem jsou řídit, zase je otázka s jakým úsilím.

Pokud to nemá být koníček, je třeba vybírat aby to mělo komunikaci 0-10V, modbus, ... Nejmenší 3f co jsem našel u emersonu je cca 1-2kW příkonu 1kW když je do podlahy, 2kW když do bojleru... To jen taková představa mezi vodou 25°C a 50°C... Patří do kategorie 1kW :-)

Banung píše: 2) Má TČ nějaký minimální příkon, kdy má smysl aby běželo?
3) Jaká má být zhruba plocha/ nebo výkon výměníku v nádrži, aby se TČ zvládlo ochladit. V mé nádrži má být 2,6m2 had.
Cca pod 50% nemá cenu jít, ale pozor to číslo které udávají nemusí být 100%... To jde těžko posoudit, moderní je 50% výkonu zapsat jako minimální provoz a přetaktování 2x zapsat jako 100%

U pístových by nemusel být problém, dneska je preferováno scroll a team je to minimum hodně vysoko, ale umožňují přetaktování... Musejí na to být ale připravené.

Pokud to nemá být koníček, pak tyto informace jsou zbytečné a řiďte se datovým protokolem 10-100% dle dokumentace od konkrétního stroje.

K té ploše... 1,5m2 je proklatě málo pro 6kW výkonu TČ! Vlastní zkušenost se stávajícím ACV boilerem, ještě chvíli musí vydržet. Jenže záleží jak to je uvnitř bojleru udělané.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od ringo »

Banung píše: úte zář 20, 2022 10:21 am
Protože budu mít 3F elektrárnu a chci, aby to bylo hezky rozložené na fázích.

Zajímalo by mě ještě:

2) Má TČ nějaký minimální příkon, kdy má smysl aby běželo?
Mám TČ založené na vekovní jednotce Fujitsu General (na tomto základě v ČR stavelo T%C mnoho firem), kde lze řídit napětím 0-10V. Prováděl jsem si jednoduchá měření a zjistil, že pokud snížím výkon pod 35% (hranice se mírně liší v závislosti na teplotách) tak příkon jednokty již neklesá - takže postrádá smysl to provozovat při ještě nižším výkonu i když to lze.

PS: Velkých úspor při provozování TČ dosáhnete tím že vyhodíte ekvitermí regulaci (topí tím více čím je nižší venkovní teplota tzn. v nevýhodných podmínkách pro TČ, vypíná když jsou podmínky pro provoz TČ vhodnějš) a nahradíte to nějakou regulací která bude počítat s akumulací a zavede zpoždění.
Nautilus
Příspěvky: 214
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Nautilus »

Jaké máte praktické zkušenosti s dimenzováním TČ?

U známého budou instalovat TČ 14kW do domu s údajnou ztrátou 10kW. Má v tom i ohřev TUV, přesto mi to připadne "poněkud" předimenzované.
NA TZB jsem zahlédnul návod doporučující dimenzovat na (teď nevím úplně přesně), cca 70-80% tepelné ztráty.

I to je na můj vkus pro JM pořád hodně, neb -15°C tady nebylo ani v době ledové.
Tak např. (měření na letišti Brno Tuřany) nejchladnější období v tomto roce Leden od 6.1 do 13.1. průměrná teplota se dostala těsně pod 0°C, nejnižší den (7.1.) na -7°C při denním průměru -3°C.
NESKOM
Příspěvky: 268
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od NESKOM »

TČ má výkon definovaný tepelným spádem.
Takže bych začal otopným systémem. Je rozdíl pokud TČ topí do podlahovky 28C a nebo do původních radiátorů 45C. V případě podlahovky je účinnost vyšší takže výkon nemusí být tak velký.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Plazivec »

josse píše: úte zář 20, 2022 11:02 am
Plazivec píše:No nevím, ta diskuze na divamse je pro mě problém. Potřebuju buď vlastní reálné zkušenosti, nebo podrobné popisy co a jak udělat s fotkama, nebo videama.
Největší překážkou co jsem prozatím nevyřešil je, jestli jde manipulovat s chladícím okruhem a chladivem, co je na to potřeba.
Manipulovat jde, potřebuješ: Autogen, dusík (já použil argon protože ho mám k tigu), vývěva schopná tlakovat, prázdná láhev na chladivo, šikovné ruce, pájku(pokud nerez, tak stříbro, pokud budeš letovat jen měď měl by všude stačit měď s fosforem). (Já mám nerez výměníky, ty se musejí stříbrem, tak tomu říkají chlaďaři, nezjišťoval jsem jestli to je čisté, kompresor má měděné nebo ocelové poměděné trubky a tam stačí to obyč CuP)

Tohle ale všechno má šikovný chlaďař...

Uvědom si, že to bez znalosti znamená minimálně 3x to plnit když nevíš kolik tam toho má být... A bez čidel a grafů bych to nezvládnul, u toho co jsem si vymyslel, neplatili běžně poučky úplně (plním dokud nepřestanu v průhledítku vidět bublinky). My jsme to dělali asi 5x z toho 2x úplné odsátí a nové plnění... Chvíli mi trvalo najít kompromis aby bylo dost chladiva při nízkých teplotách a aby ho nebylo moc při přechodných obdobích...

Já jsem si na sebe vymyslel, že si i řízení ventilu napíšu... No co si budeme povídat, nebylo to nejlepší rozhodnutí a bude to teď třetí sezóna kdy se s tím programem budu snažit něco udělat.
Tak to ne, vzdávám to, do tohodle nejdu. A šikovnej chlaďař? To je ještě horší sehnat než šikovnýho elektrikáře. To spíš než tyhle dva, seženu jednorožce.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Diablo1st
Příspěvky: 981
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Diablo1st »

Tak zober Monoblok TČ, tam chladiara nepotrebuješ. Len dopojiť trubky kúrenia a riadne ich zaizolovať.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
FíraD
Příspěvky: 39
Registrován: stř kvě 26, 2021 9:34 pm

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od FíraD »

Na MP popisoval RVA někdy v létě že si instaloval nějakou Klimu. Popisoval tam že vzduch se dá vytlačit chladivem, když není vakuová pumpa. Zkus to tam pohledat. Pro inspiraci.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od josse »


Plazivec píše:Tak to ne, vzdávám to, do tohodle nejdu. A šikovnej chlaďař? To je ještě horší sehnat než šikovnýho elektrikáře. To spíš než tyhle dva, seženu jednorožce.
:-)

Můj kamarád mi dělal ty věci kolem autogenu, přes něj jsem nakupoval za dobrý ceny, ale k tomu co jsem si vymyslel a k tomu plnění nic moc poradit nedokázal...
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
willcz
Příspěvky: 295
Registrován: pát dub 09, 2021 8:48 am
Bydliště: Rosice

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od willcz »

Chladaru je malo a ochotni vetsinou moc nejsou, ale vyveva se da pujcit treba v brne v lisni. Prodaji i trubku na metry….
9,8 kWp Poly + Tigo, 3x XTM4000, 2x VT65, 1x VT80, 8x Pylon US3000B + paralelne k tomu 15S LiFe 360Ah s Batrium BMS
eduard22
Příspěvky: 997
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od eduard22 »

FíraD píše: úte zář 20, 2022 2:16 pm Na MP popisoval RVA někdy v létě že si instaloval nějakou Klimu. Popisoval tam že vzduch se dá vytlačit chladivem, když není vakuová pumpa. Zkus to tam pohledat. Pro inspiraci.
Ták! Přesně tak jsem si to sám udělal (tedy zadarmo!) a už mi chladí, nebo topí, levná klima - Alaska i bez jediného doplnění už přes 25 let! 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
soami
Příspěvky: 97
Registrován: stř úno 16, 2022 10:36 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od soami »

Řekl bych, že půjčit si vývěvu zadarmo nebo za pár stovek, je v nákladech nic. Chladivo totiž docela podražilo (krom toho, že nejde bez povolení koupit), a pouštět ho do vzduchu bude stát víc, než to půjčení vývěvy. Nemluvě o tom, že je to špatně...
Pokud v těch trubkách zůstane zbytková vlhkost, velmi rychle degraduje olej POE a dále vlhkost spolu s chladivem vytvoří HF, která zase ochotně ničí vše kovové. Takže tak je to s tím "šetřením".
Vývěvu půjčuje v Praze Ekotez. A ani já bych neřekl ne - v Praze a okolí.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Plazivec »

Tak mě to nějak nedalo a kouknul jsem jedno video, kde chlápek sám namontuje splitovou klímu. Koupil vacuum pump a není to nic složitýho. Na alíku jsem našel takovou vývěvu i s budíkama - sada na air condition za cca 100 ojro. A teď mám brouka docela hluboko.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
willcz
Příspěvky: 295
Registrován: pát dub 09, 2021 8:48 am
Bydliště: Rosice

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od willcz »

Ano, ekotez, nemohl jsem si vzpomenout na jmeno jak se firma v lisni jmenovala.
9,8 kWp Poly + Tigo, 3x XTM4000, 2x VT65, 1x VT80, 8x Pylon US3000B + paralelne k tomu 15S LiFe 360Ah s Batrium BMS
soami
Příspěvky: 97
Registrován: stř úno 16, 2022 10:36 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od soami »

Plazivec píše: úte zář 20, 2022 10:48 pm Tak mě to nějak nedalo a kouknul jsem jedno video, kde chlápek sám namontuje splitovou klímu. Koupil vacuum pump a není to nic složitýho. Na alíku jsem našel takovou vývěvu i s budíkama - sada na air condition za cca 100 ojro. A teď mám brouka docela hluboko.
Ty levné CN vývěvy jsou vesměs šmejdy - neudělá to potřebné vakuum - vlastní zkušenost. Ten Ekotez půjčuje za 2 stovky/den. To vakuování má další důležitou funkci - zjištění netěsnosti. Já tedy používám přetlak dusíkem, ale vakuum je doplňková kontrola.
KubisKV
Příspěvky: 237
Registrován: úte bře 30, 2021 8:44 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od KubisKV »

Plazivec píše: úte zář 20, 2022 10:48 pm Tak mě to nějak nedalo a kouknul jsem jedno video, kde chlápek sám namontuje splitovou klímu. Koupil vacuum pump a není to nic složitýho. Na alíku jsem našel takovou vývěvu i s budíkama - sada na air condition za cca 100 ojro. A teď mám brouka docela hluboko.
Ještě je potřeba lis na trubky. Udělá náběh- konus na konci trubky pro sroubeni. Jako Cu trubky na brzdy u auta. Pertlovačka, kalíškovač a nevím co ještě. Pokud koupíš novou klimu, plyn je už ve venkovní jednotce, stačí napertlovat trubky, odsát a pokud je tesnost Ok, tak na venkovní jednotce otevřít ventily a mas hotovo.
soami
Příspěvky: 97
Registrován: stř úno 16, 2022 10:36 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od soami »

Plazivec píše: úte zář 20, 2022 10:48 pm Tak mě to nějak nedalo a kouknul jsem jedno video, kde chlápek sám namontuje splitovou klímu. Koupil vacuum pump a není to nic složitýho. Na alíku jsem našel takovou vývěvu i s budíkama - sada na air condition za cca 100 ojro. A teď mám brouka docela hluboko.
Ale ty nechceš split vzduch/vzduch. Ty chceš přestavbu na vzduch/voda. Dával jsem odkaz na fórum - jasně, je tam chaos, bez možnosti vyhledávání atd. Nicméně ty odpovědi na základní otázky tam jsou. Případně můžeme i tady - klimatizací vzduch/vzduch jsem pár přestavěl - na vzduch/voda. Tj. venkovní jednotka a výměník swep.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Plazivec »

soami píše: úte zář 20, 2022 11:19 pm
Plazivec píše: úte zář 20, 2022 10:48 pm Tak mě to nějak nedalo a kouknul jsem jedno video, kde chlápek sám namontuje splitovou klímu. Koupil vacuum pump a není to nic složitýho. Na alíku jsem našel takovou vývěvu i s budíkama - sada na air condition za cca 100 ojro. A teď mám brouka docela hluboko.
Ale ty nechceš split vzduch/vzduch. Ty chceš přestavbu na vzduch/voda. Dával jsem odkaz na fórum - jasně, je tam chaos, bez možnosti vyhledávání atd. Nicméně ty odpovědi na základní otázky tam jsou. Případně můžeme i tady - klimatizací vzduch/vzduch jsem pár přestavěl - na vzduch/voda. Tj. venkovní jednotka a výměník swep.
Tak teda to zkusme. Pertlovačku mám, řezátko na trubky taky, trubky taky seženu.
Prvně bych potřeboval vidět, jak takový výměník swep vypadá. Hlavně konkrétně takovej pro naši potřebu. Kdyžtak alespoň ink někam, divamse je opravdu moc špatné na hledání.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“