Posouzení nabídek

Odpovědět
radek11
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 01, 2022 10:56 pm

Posouzení nabídek

Příspěvek od radek11 »

Dobrý den,

zdravím místní solární odborníky. Zvažuji pořízení 3F hybridní FVE, mám tři konkrétní nabídky. Budu rád, za jakékoliv doporučení. Nejprve ale obecně: současná spotřeba domácnosti je relativně malá, cca. 2,5 MWh, nicméně do konce roku bude (snad) nainstalováno tepelné čerpadlo (vzduch-voda, 7 kW) na topení (pouze do podlahy) a přípravu TUV. Čerpadlo by mělo být díky funkci SG Ready schopno využívat přebytky z fotovoltaiky. Neznámou (ač ne zcela) je spotřeba energie po instalaci TČ. Nicméně s ohledem na dlouhodobou spotřebu plynu mírně nad 10 MWh za rok odhaduji, že bychom se mohli vejít max. do 4 MWh (topení i ohřev TUV). Celkově tedy počítám se spotřebou v rozmezí 5 – 7 MWh elektrické energie.
Jinak střecha s orientací cca. západ-východ, bez klimatizace, bez ohřevu bazénu. FVE bych chtěl ve spojení s TČ vyzkoušet i na chlazení do podlahy přes léto. Někdy v budoucnu možná EV auto. Na střechu se vejde max. 20 panelů (když mírně posunu hromosvod).

Nabídka 1: 8,19 kWp, Solax X3 4. generace, baterie Solax Triple Power T58, celkově 11,6 kWh, 18 panelů. Firma dodala i výpočet přes Solargis, průměrný roční výnos 6791 kWh/rok (díky té orientaci). Instalace Solax boxu pro komunikaci s TČ. Cena 320 000, nabídka na základě osobní návštěvy.

Nabídka 2: 7,2 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Pylontech H2, celkově 10,65 kWh, 16 panelů. Cena 293 000, nabídka na základě osobní návštěvy.

Nabídka 3: 8,1 kWp, systém Alpha ESS, baterie 8,2 kWh, 20 panelů. Cena 340 000, nabídka od stolu.

Otázka je výkon versus kapacita baterie. Dávala by smysl větší baterie? Jde mi o to, aby v dané konfiguraci baterie netrpěla.

Předem díky za jakýkoliv názor.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od Diablo007 »

Nabídka číslo 1
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
radek11
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 01, 2022 10:56 pm

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od radek11 »

Děkuji.
muff
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 13, 2022 12:01 pm

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od muff »

Na základě čeho by jste vybral 1? Za ty peníze bych bral 3, baterie STORION mají minimálně dvojnásobnou životnost co se týče počtu cyklů, nehledě na účelově sepsané záruční podmínky Solaxu, viz https://www.prosolar.cz/novinky-blog/so ... zbor-zaruk
Stojím před podobným rozhodnutím a raději si připlatím za Alpha ESS Storion.
danidani
Příspěvky: 308
Registrován: úte led 18, 2022 10:17 pm
Bydliště: Cerhovice
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11400
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od danidani »

Zajímavé je, že k "Alpha ESS Storion" tady (skoro) nikdo nepíše žádné zkušenosti. Asi jsou všichni spokojeni.

Já tohle řešení na začátku taky zahrnul do výběru, ale pak mne odradily dvě věci:

Jednak uzavřenost systému (možná to tak není, ale na mne to působilo tak, že si s tím coby uživatel nemůžu moc hrát),
A za druhé vystupování pana Marcalíka na tzb-info.cz (doporučuju hledat na googlu "marcalík site:forum.tzb-info.cz" a pročíst).

Jsou tu nějací spokojení / nespokojení uživatelé (kteří mají víc než 1 příspěvek na zdejším fóru)?
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od Diablo007 »

Solax je ověřený. Je tam vyšší kapacita akumulátoru parametrově je to prostě lepší sestava.
Storion má.na bateriích dvojnásobnou životnost? A teď ještě tu o červené karkulce. Technologie baterií že by byla u jednoho výrobce omtolok.dale.jako.u jiných tomu snad nikdo nevěří
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od brumlaj »

Storion verze 2017 nemá ani vstup NT, nastavení s krokem hodina, přetoky do sítě denně v průměru kilowatthodina ...... souhlas s pohledem z TZB-info.
p.s.: to co tady propaguje mobilik - kloudový portál verze od nich jde od desíti k pěti, když se přihlásíš CPU v NB je okamžitě z téměř nuly na 100%......... a to až do uzavření panelu, grafy jsou velikostí aktuálně čtvrtinové než před rokem - aby se to vešlo se všema píčovinama na jednu obrazovku, ............ prostě šmejd.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od mobilik »

Čo tu propagujem? V tejto téme som nič nenapísal..........
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od brumlaj »

Obecně propaguješ grafy vždy a všude na Internetu, dostupnéi v hospodě - ideálně prý kloud (ať se výrobce prsí). Nic ve zlém. Jsi to prostě Ty. A tady - jako na fóru.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od mobilik »

Ok, áno, je to tak. Ale v tejto téme nie. A keďže nemám paranoju tak nemám problém mať všetko dostupné odkiaľkoľvek.
Som obyčajný človek, takže ak ma niekto sleduje, tak kľudne, je mi to jedno.
Ak na to prídem, prípadne nastanú nejaké škody, tak sa poučímm, ale o tom pochybujem.
Proste nebudem si odoberať komfort ak na to nie je dôvod.
Ale to som ja a rešpektujem aj tvoj názor.
O tom je fórum. :wink:

P.s. na ten procesor, pls aký starý je to počítač? Aký operačný systém má, lebo niekedy je to aj o tom a dosť často keďže dnes už stránky a programy vyžadujú lepší HW.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od brumlaj »

mobilik píše: ned říj 16, 2022 7:09 pm..... P.s. na ten procesor, pls aký starý je to počítač? Aký operačný systém má, lebo niekedy je to aj o tom a dosť často keďže dnes už stránky a programy vyžadujú lepší HW.
Intel(R) Core(TM) i5-2520M CPU @ 2.50GHz; linux, mozilla. Sorry, ale hypertext + graf jaksi nemá nárok na nový HW. Mne nezajímají kosočtvercoviny na lízing. Mne zajímají fakta, ne design. Já s obrazy, kvůli webu, chodit nebudu.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od mobilik »

Ok, máme rozličné názory. A preto túto debatu ukoncujem z mojej strany, po posledných natahovackach na fóre som sa poučil a nebudem vysvetľovať/vnucovať môj názor človeku čo má iný. Nemá to zmysel a hlavne, som zistil že chcem mať kľud a neriešiť také somariny nepodstatné z mojej strany.
Takže pekný večer prajem. :wink:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Koty007
Příspěvky: 21
Registrován: pon lis 14, 2022 10:56 am

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od Koty007 »

Hele v předchozí firmě jsme dělali STORIONy a teď děláme vše (Solax, Growatt a GoodWe). Zrovna o víkendu instalovali STORION dvěma kamarádům, tak si s tím hraju a celkem se mi to líbí. Od koho máš tu nabídku (3.)? Není to Bidli? Byl jsem na velkém školení na Solax Gen.4 a mají to celkem vychytané.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od Diablo007 »

Mám zákazníka který když zjistil že mu měnič od storion bere trvale 1kw jako vlastní spotřebu to raději vypnul a teď řeší jak se dostat do komunikace baterky aby ji mohl používat s jiným měničem
IMG_20221031_161131.jpg
IMG_20221031_161131.jpg (375.07 KiB) Zobrazeno 1758 x
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Lui
Příspěvky: 76
Registrován: úte dub 06, 2021 9:19 pm

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od Lui »

Nejak si to neviem predstaviť...to skor tam musí byť nejaká chyba v meraní...
1kw spotreba? .....to mi nejak nejde do hlavy....jedine žeby to bol nejaký 200kw menič :mrgreen: :roll:
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od Diablo007 »

No mám to z doslechu a spíš to bude problém jedné generace střídačů má to něco přes 100 nešťastníků
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 199
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Posouzení nabídek

Příspěvek od beethowen »

1kW, to už je něco tepla. To si moc nedovedu představit. Kam by se to jako podělo. Není to spíš tak, že do 1kW spotřeby to cucá ze sítě?
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“