Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
janle
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 10, 2022 4:10 pm

Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od janle »

Chtěl bych tímto důrazně varovat všechny případné zájemce o stavbu FVE před firmou Milan Vaniš_Krupka u Teplic,
v červnu mi dokončila střešní instalaci FVE 6kWh na RD,jedná se o zaučeného elektrikáře,který postrádá hlubší
teoretické znalosti v problematice FVE,po instalaci a připojení do sítě ČEZ technikem této firmy, došlo ke zkratu
na hybridním jističi,čímž hrozilo jeho zničení,na štěstí byla závada včas zachycena a opravena,přes důrazný
opakovaný požadavek mého zákazu přetoků do sítě ČEZ,firma Vaniš střídač nastavila tak,že měsíc pouštěl
v měsících červenci a srpnu přetoky do sitě ČEZ,čímž mě vystavil,vzhledem k fixovanému tarifu ČEZ,riziku
vysokých finančních sankcí ze strany ČEZ,tento odborník neumí vysvětlit jak pracuje software firmy Goodwe,
který sleduje výrobu Vaší FVE,do dnešního dne při ověřené denní spotřebě 12kWh,při výrobě nad tuto hodnotu
kupuji stále od ČEZ cca 1/3 spotřebovávané el.energie,Vaniš tvrdí,že se přebytky ukládají do bater.systému,
v současné době mám objednanou kontrolu zapojení FVE od nezávislé firmy,která může odhalit špatné
zapojení FVE,takže některé spotřebiče pravděpodobně nespotřebovávají vyrobenou energii,revizní zpráva
o FVE byla ověřena revizním technikem,který se v mém objektu nikdy neobjevil,žádost o přidělení dotace,kterou
firma na SFŽP vyřizovala a kterou si nechala královsky zaplatit,byla ze strany SFŹP 3x vrácena k doplnění,
všechny případné zájemce důrazně varuji před tímto člověkem,nebudete muset řešit zbytečné problémy,
které v současnosti jsem nucen řešit.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Diablo007 »

Bohužel dnešní standart. Teď sem dělal stavební dozor nad montáži fve. A nejčastější odpověď je děláme to tak pořád a nikdy nebyl žádný problém (dělají to už celé 3 měsíce).
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
luky
Příspěvky: 265
Registrován: stř zář 08, 2021 10:40 am
Bydliště: za Berounem
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4010
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od luky »

Otázka na znalejší uživatele: když máte v ruce revizní protokol na věc, která to neměla dostat a zároveň jste revizáka v objektu nikdy neviděli... Jak se k tomu staví TIČR?
mobilní elektrárna (VW California): 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna "ETERNIT": FV 4010Wp, LiFePO4 48V/120Ah+120Ah, Axpert King 48/5000, MakeSkyBlue MPPT
misif
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 14, 2022 10:49 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9960
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od misif »

Nebudu se firmy Vaniš zastávat, evidentně mají co zlepšovat, ale pokud máte 4kWh na hodinách neznamená, že je něco špatně zapojeného, nebo nastaveného.

Bez grafů kde by byla vidět současně zátěž, výkon od/k disributorovi a výkon na panelech, ideálně i stupeň nabití baterie, tak bez takového podkladu těžko soudit, proto je monitoring FVE zásadní komponenta instalace.
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od brumlaj »

misif píše: úte říj 11, 2022 12:17 pm .......... monitoring FVE (je) zásadní komponenta instalace.
dodal bych, že základ je ji mít už rok před instalací FVE.
janle
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 10, 2022 4:10 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od janle »

pokračování v cause Vaniš:

dnes jsem obdržel servisní protokol od certifikované firmy Air Plus,která je členem České solární asociace
a kterou jsem pověřil konrolou zapojení své FVE,provedené výše uvedenou firmou Vaniš,zde je znění
nálezu "

Popis provedené kontroly:

Provedena kontrola FVE instalace,zjištěna porušená izolace na fázovém a nulovém vodiči,
rozvaděč neodpovídá projektové dokumentaci, backup okruh nezapojen, špatné zapojení backup okruhu na okruh sítě distribuce
(hrozí zničení střídače), chybí ochranná svorkovnice MET, AC a DC vedení není odděleno, chybí a jsou špatně zvoleny přepěťové
ochrany AC DC, FVE není schopna bezpečného provozu, nutné odstavení FVE a předělání rozváděčů dle projektové dokumentace

někdo se zde firmy Vaniš zastával,zde má důkazy,podal jsem stížnost s uvedeným nálezem Air Plus na OIP na návrhem na odebrání
oprávnění a razítka revizního technika,který podepsal revizní zprávu,dále chci získat stanovisko a vyjádření České solární asociace
k zaslání na Živnostenský úřad MěÚ Teplice k odebrání ŽL pro inkriminovanou fyz.osobu.
Dagus
Příspěvky: 211
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Dagus »

Porušena izolace na fázovém a nulovém vodiči mě baví. Já třeba zažívám slušné akce v novostavbách i to, že fáze 16mm2 je prořízlá a navíc se opírá o kovový lakovaný rozvaděč a od něj dostanu kopanec. Pohoda "eletrikář" co to dělal prej přijede zjistit co se děje, že je fáze na rozvaděči. Hrozné divení a trocha izolepy a prej dobrý. Já od toho dal ruce pryč, dokud tam nebudou alespoň 2 vrstvy bužírky a ochrana hrany rozvaděče gumou. Ale že bych revizákovi chtěl sbírat razítko a někomu odebíral ŽL hned mi přijde úlet. :stupidme: Prostě oprav to a hotovo, pokud ne bude další krok, ale nikdy nebyl třeba. Jenže dnes je móda vysolit všechny prachy hned a pak se s vámi nikdo nebaví. Copak dům taky platím hned a pak diskutuju nad kvalitou? Ne zaplatím část a až to stavba prožere, tak další koruny. Nechápu co je za módu platit dopředu i za práci, pak se děje to co se děje, že firmy nic neopravují. Nám všichni platí až po spokojenosti a kompletním předání, ale to garážfirma těžko bude profinancovávat elektrárny. Je fakt že neděláme elektrárny, ale projekty v stovkách tisíc jo a max se řeší zálohy za dodaný HW, což by bylo adekvátní i v tomto případě.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od mobilik »

Smutné je že dnes sa správame akoby sme už ani ľudia neboli.... Strašná doba.
A čo tak osloviť firmu nech to príde opraviť a ak nie tak až vtedy riešiť to čo chceš?
Kde sa stratila ľudskosť?!?

Porušená izolácia, to sa proste stane...
Tá kontrolná firma je zaplatená aby niečo našla, tak píše aj také drísty...
Aj ked projekt je projekt to beriem.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
janle
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 10, 2022 4:10 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od janle »

V reakci na poslední dva příspěvky bych chtěl těmto lidem vzkázat,že jsem zde všechny chtěl varovat
před pochybnými firmami a jejich praktikami,odebíráním úředních oprávnění a ŽL lidem,kteří svou benevolencí
a flinkem, mohou všem uživatelům FVE přivodit obrovské materiální škody včetně požáru RD,bych chtěl tyto
šmejdy, včetně firmy p.Vaniše, z trhu odstranit,pokud mi to máte za zlé,nechte si případně v budoucnu
od této firmy vlastní FVE instalovat,nikdy více sem již nic uvádět na toto téma nehodlám,pokud chcete
lemply a šmejdy obhajovat,ať se stará každý sám !!
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Diablo007 »

Kdepak dneska už montuje kdokoliv kdo má do pr.ele díru a je potřeba takové selektovat. Firma má udělat práci pořádně ne že to odflakne revizak to potvrdí (odflakne svoji práci) a jdeme rychle udělat další nekvalitní instalaci.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od ringo »

mobilik píše: čtv říj 13, 2022 9:32 pm A čo tak osloviť firmu nech to príde opraviť a ak nie tak až vtedy riešiť to čo chceš?
Kde sa stratila ľudskosť?!?
Pokud by to byly drobnosti a firma měla snahu to nějak řešit, tak by mě to taky přišlo zbytečně tvrdé řešení.
Ale pokud mu instalační firma dala revizní zprávu a revizák to neviděl, tak to už je vyložený podvod a myslím že podnět k odebrání razítka takovému revizákovi je na místě. Ono se dá čekat že takových šméček bude dělat dotyčný více, a to nejen pro u FVE ale třeba i ve školách, školkách nebo dokonce plovárnách a tam už to není jen o vyhoření střídače.
Dagus
Příspěvky: 211
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Dagus »

Nevím kde žijete vy, ale o účasti revizního technika na instalacích která je jedna jak druhá allinone bedna si nedělám iluze. Sorry nejsem včerejší a fakt nevěřím že dojede na víc jak 90% instalací, nebo že snad rozdělá rozvaděč, nebo něco změří. Z mé praxe, po mě všichni všude vyžadují revizi, tak 30% toho kam to připojuji je v rozporu. Není výjimkou, že jsou vady i na fungl nové instalaci, ale prostě to opravím a neřeším. Nevím kolik jste toho zapojili, kolik jste toho vybudovali, kolikrát jste byli na nějaké stavbě, ale myslím že pokud by se za každé pochybení mělo střílet, tak si to budete muset dělat všechno sami a takový pocit z toho tady mám. Chtít dneska dokonalost po komkoliv je nemožné. Jezdím na stavby s rozpočtema kde není absolutně žádný limit a stejně se potkávám se stejným standardem a je jedno jestli je to dům za 6, nebo "dům" za 100mil. Co je vidět je udělané líp, ale pod povrchem chyby snadno najdu. Zajímal by mě postoj na odebírání razítek. Důkaz že tam revizní technik byl či nebyl chcete dokazovat jak? Stavební dozor byl?

Od pána zapojit nic nechci, to si udělám sám, nepotřebuji na to předraženou firmu a kdo jo, má mít dozor. Copak dneska někdo staví dům bez dozoru? Tak proč elektrárnu? Stačilo na začátku říct, že výstup bude auditem a pánové by se posnažili jinak.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Diablo007 »

Budeš se divit ale pořád jsou lidi co dělají práci poctivě. Každopádně pokud na stavbě revizní technik nebyl a zprávu vydal nemá mít razítko o tom se snad nebudeme bavit ne? Stavební dozor je důležitá věc a když už ji dělám nestačím se divit. Je to nekompetentní hovado jeden vedle druhého a za hlášku děláme to tak vždycky a nikdy s tím nebyl problém bych dával přes držku.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Dagus
Příspěvky: 211
Registrován: ned pro 26, 2021 11:18 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Dagus »

Okey asi to beru podle sebe, kde se snažím všude a vše dělat nejlíp jak umím a nutím k tomu i okolí, jen hold ty lidi co to dělají na poprvé správně nepotkávám. Třeba věžák přes 90bytů a spousta veřejného prostředí a od prvního dne jsem za debila, protože neustále upozorňuji na to co je špatně a co si nepřevezmu dokud to někdo nevyfotí, nebo neopraví. Čest těm co na to neserou, ale co chcete když školení na montáž fve je jaké je?

Sbírání razítek za revizi bez účasti na místě o tom si myslím své. Já si revizáky vynucuji, ale vážně si ho musím vynutit, aby přijel. A to dělám pokaždé jinou věc a ne že montuju furt to samé dokola, to by mě poslal do prdele, ale i tak bych ho donutil pro můj klid. Skoro bych se vsadil, že když přijdu na 10 instalací fve, tak na minimálně třech najdu pochybení. A to si myslím, že jsem ještě možná optimista. Ono jen když začneš poctivě počítat zóny a vzdálenosti od hromosvodů a VŠECH prvků, tak bych typnul 50% blbě a dalších 30% správně jen proto, že je elektrárna diametrálně menší než střecha.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Diablo007 »

To jsi optimista jestli myslíš že najdeš chybu jen na 3 z 10 to bude horší
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Diablo007 »

Dá se říci že když půjdu do detailu a budu kontrolovat pospojování panelů tak neprojde skoro žádná. O tom že by měl být kabel v kovovém žlabu už se bavíme jako sci-fi já aspoň dávám jako doplněk chráničku.
IMG_20220818_192502.jpg
IMG_20220818_192502.jpg (773.32 KiB) Zobrazeno 1798 x
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
tomas
Příspěvky: 301
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od tomas »

Vodiče CYA H07V-K nejsou určeny do vlhkého venkovního prostředí, na těch kabelových okách by měla být alespoň smrštovačka s lepidlem aby to toho nešla vlhkost a vydrželo by to o nějaký rok déle.
bublich
Příspěvky: 28
Registrován: ned pro 26, 2021 3:25 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od bublich »

Chyby se stanou,každému,ale co je neodpustitelné a netoleroval bych to je nepřítomnost RT na místě.To je (měla by být) ta poslední instance před průserem.
Nenapsal bych revizi od stolu,nespal by jsem.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Diablo007 »

tomas píše: sob říj 15, 2022 9:37 pm Vodiče CYA H07V-K nejsou určeny do vlhkého venkovního prostředí, na těch kabelových okách by měla být alespoň smrštovačka s lepidlem aby to toho nešla vlhkost a vydrželo by to o nějaký rok déle.
Žlutozelená s lepidlem se údajně nedělá a jsme u toho jakou barvu tedy na zemnící oko použít že
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
tomas
Příspěvky: 301
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od tomas »

1-AES se také nedělá v barvách i spousta jiných kabelů a vodičů. Podstatné je srozumitelné a jasné označení.
Jestli je žlutozelná i s lepidlem teď nevím, ale ty tavné tyčinky do tavné pistole lze koupit i samostatně. Stačí to tím trochu opatlat a dát na to žlutozelenou smršťovačku a zahřát. A i když by to mělo jinou barvu. Pořád lepší než aby tam šla vlhkost. Dutinky i oka s plastem také nejsou v potřebných barvách a nikoho to netrápí.
bert
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 18, 2021 4:12 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od bert »

Vždy sa dá dať zelenožlta bez lepidla na zmršťovačku inej farby s lepidlom.
Prajem všetkým veľa slnka!
Robo /bert/
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od JonasPP »

Tyy vado, to de sa zvrhla tato diskusia o žltozelenej zmrštovačke.
Mam revizaka kamarata a od posledneho školenia povedal len toto. Nova smernica pretlačena z EU je tak blba, že žiadna inštalacia nemôže dostať pečiatku, nech je akokoľvek dobre spravena. Proste od minuleho roku je každy revizny technik už aj druhou nohou v base, stači len zavrieť dvere za nim.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Diablo007 »

Ono se ve vysledku dá všechno ale spíš by mne zajímalo kolik z vás má pospojované panely když jsou pak všichni chytří ohledně smršťovačky. Jezdím servisy elektráren 2008 a světe div se oka a cya nemají smrstovsci fólií a pořád tam jsou ale aspoň tam jsou oka hromadu elektráren si o tom může že nechat zdát. Každopádně jsme se vrátili k mému tvrzení že kamkoliv dojdeš a budeš hledat najdeš vždy něco co by šlo lépe.

Ale nemění to nic má tom že pokud revizní technik udělá revizi někde kde fyzicky nebyl nemá mít razítko
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Noparasito »

Diablo007 píše: ned říj 16, 2022 11:43 am Ono se ve vysledku dá všechno ale spíš by mne zajímalo kolik z vás má pospojované panely když jsou pak všichni chytří ohledně smršťovačky. Jezdím servisy elektráren 2008 a světe div se oka a cya nemají smrstovsci fólií a pořád tam jsou ale aspoň tam jsou oka hromadu elektráren si o tom může že nechat zdát. Každopádně jsme se vrátili k mému tvrzení že kamkoliv dojdeš a budeš hledat najdeš vždy něco co by šlo lépe.

Ale nemění to nic má tom že pokud revizní technik udělá revizi někde kde fyzicky nebyl nemá mít razítko
Zrovna pospojovani panelu dava smysl na hlinikove konstrukci??? Ano, pospojovat konstrukci to bych bral.
Nebo snad stycna plocha panelu a konstrukce neni nasobne vetsi nez nejaky drat s ockem u ktereho resite oxidaci, protoze material je "med"
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Varování před firmou Vaniš_Ústecký kraj

Příspěvek od Diablo007 »

Noparasito píše: ned říj 16, 2022 9:58 pm
Diablo007 píše: ned říj 16, 2022 11:43 am Ono se ve vysledku dá všechno ale spíš by mne zajímalo kolik z vás má pospojované panely když jsou pak všichni chytří ohledně smršťovačky. Jezdím servisy elektráren 2008 a světe div se oka a cya nemají smrstovsci fólií a pořád tam jsou ale aspoň tam jsou oka hromadu elektráren si o tom může že nechat zdát. Každopádně jsme se vrátili k mému tvrzení že kamkoliv dojdeš a budeš hledat najdeš vždy něco co by šlo lépe.

Ale nemění to nic má tom že pokud revizní technik udělá revizi někde kde fyzicky nebyl nemá mít razítko
Zrovna pospojovani panelu dava smysl na hlinikove konstrukci??? Ano, pospojovat konstrukci to bych bral.
Nebo snad stycna plocha panelu a konstrukce neni nasobne vetsi nez nejaky drat s ockem u ktereho resite oxidaci, protoze material je "med"
Eloxovaný hliník není hliník pokud jde o kontakt a navíc dnes fullblack panely vážně už toho kontaktu moc nedají
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“