Měnič pro 48v baterii

Odpovědět
pepros
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 02, 2022 7:30 pm

Měnič pro 48v baterii

Příspěvek od pepros »

Čau,

věděl by někdo o nějakém měniči, který je na 48v batereky a je na seznamu zařízení pro nová zelená úsporám? (https://svt2014-2020.sfzp.cz/)
Kdybych si mohl přát :D tak nejlépe hybridní, třífázový a růžový :)

Vážně, hledal jsem a většinu najdu pro ostrovní systémy, tolik panelů nemám, to nechci. Postačí i jednofázový za nějakou rozumnou cenu. Jinými slovy, baterku a solární regulátory už mám, jen hledám střídač na 48v baterku s podporou dotací.

Děkuji za věcné podněty.
eduard22
Příspěvky: 988
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Měnič pro 48v baterii

Příspěvek od eduard22 »

Když pominu, že samostatný regulátor i měnič si jedou bezohledně svou "písničku" a nekomunikují a nekombinují jen přícuc z aku, když nestačí soláry a neumí se "uspat" a "nežrat" furt naslepo z aku i když dojdou soláry natož kapacita aku a pak se neumí zase "probudit" ráno až svítí :-( ,

tak pak něco jistě najdete i sám tady: https://www.abctech.cz/menice-napeti-z- ... 24742.html)

Nebo tady: https://www.abctech.cz/menice-napeti-me ... 1&pageto=2

(jen bacha aby uměly čistý sínus!)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
pepros
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 02, 2022 7:30 pm

Re: Měnič pro 48v baterii

Příspěvek od pepros »

baterka má can/rs485tku. Krom toho viktronu asi nic jiného použitelného. Vikrton dobrý, ale je to finanční overload. Nebyl by další typ?

Díky.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Měnič pro 48v baterii

Příspěvek od josse »


eduard22 píše:Když pominu, že samostatný regulátor i měnič si jedou bezohledně svou "písničku" a nekomunikují a nekombinují jen přícuc z aku, když nestačí soláry a neumí se "uspat" a "nežrat" furt naslepo z aku i když dojdou soláry natož kapacita aku a pak se neumí zase "probudit" ráno až svítí :-( ,
Správně dimenzovaný systém tohle neřeší. Pravidlo 1:5 se dnes ignoruje, s tím, že to baterie pár let vydrží. 1:1 je špatně. Uspávat se umí kde co, paralelní režim taky. Samostatné "bedýnky" jsou "vždy" lepší. Problém toho původního dotazu je vlastně jen ta "zelená úsporám" :-) kašli na to, bude ti líp.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Kodl69
Příspěvky: 1314
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Měnič pro 48v baterii

Příspěvek od Kodl69 »

Dotace? tj nechcci slevu zadarmo? a pak ještě obštrukce s připojením k DS? To podle mě není správná cesta...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
pepros
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 02, 2022 7:30 pm

Re: Měnič pro 48v baterii

Příspěvek od pepros »

Nechce se mi věřit, že takový měnič neexistuje. Tak schválně. Přikládám seznam měničů, které jsou na 48v a fungují s Pylontechem. Jsou nějaké k dostání v naších končinách? Existuje nějaký EU shop, kde nakupujete? Sám jsem procházel a na žádný, co se zde prodává, jsem nenarazil. Asi jde sehnat z US nebo odjinud, ale raději bych z EU.

Sám jsem si stavěl fotovoltaiku, postavil jsem to na 48v. Dneska už bych to neudělal. Ale je to takové, jaké to je. Poučení je zde, jenom z toho s elegancí vybruslit. Kdo dokáže konkrétně poradit, tak za to děkuji.
Přílohy
compatibility_list_of_pylontech_ess_and_inverters_ver_1_98_05_02_2021.pdf
(194.53 KiB) Staženo 131 x
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič pro 48v baterii

Příspěvek od Diablo007 »

Must zde koupit lze ale určitě není na Seznamu dotací.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 199
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Měnič pro 48v baterii

Příspěvek od beethowen »

pepros píše: pát říj 14, 2022 12:48 pm Nechce se mi věřit, že takový měnič neexistuje. Tak schválně. Přikládám seznam měničů, které jsou na 48v a fungují s Pylontechem. Jsou nějaké k dostání v naších končinách? Existuje nějaký EU shop, kde nakupujete? Sám jsem procházel a na žádný, co se zde prodává, jsem nenarazil. Asi jde sehnat z US nebo odjinud, ale raději bych z EU.

Sám jsem si stavěl fotovoltaiku, postavil jsem to na 48v. Dneska už bych to neudělal. Ale je to takové, jaké to je. Poučení je zde, jenom z toho s elegancí vybruslit. Kdo dokáže konkrétně poradit, tak za to děkuji.
Tak jsou různé stroje, které na tom seznamu jsou (Victron, Studer, atd.), ale ty ti přijdou drahé. Ono tam můžou být přístroje pouze s nějakou minimální účinností, takže to potom samozřejmě nesplní ty Axperty a podobné.
Pokud ti jde výhradně o ty dotace, tak stejně budeš muset řešit další věci, které úplně svépomocí asi nedáš (projek, revize, autorizovaná montáž, protokol o nastavení ochran, atd.).
Ty dotace bych nebral jako úplně výhru. V podstatě to bude stát asi celkem stejný peníz nakonec. Jenom se ta dotace přerozdělí mezi všechny ty subjekty.
Pro mě jsou jakékoliv dotace v této podobě celkem zakázané slovo.
Doporučuji pořídit Studera z Secondsolu a budeš mít klid.
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
Odpovědět

Zpět na „Měniče“