Mini solar - rady novacikovi :)

Odpovědět
Juroke
Příspěvky: 12
Registrován: pon říj 17, 2022 10:01 pm

Mini solar - rady novacikovi :)

Příspěvek od Juroke »

Zdravim Vas, som tu novacik.... byvam v byte a robim si mini solarnu elektraren... mam na parapete tento solarny panel + regulator...

https://www.aliexpress.com/item/4000021 ... 7iqSC9NcLq

https://www.ebay.com/itm/234636486218?v ... k2EALw_wcB

ma to napojene na novú Autobateriu BOSCH AGM 70Ah, 760A,0 092 S5A 080. Kedze je panel na jednej strane bytu tak mam slnko tak 4h denne...pouzivam to na osvetlenie akvaria (50W) 6h denne + bodove osvetlenie v izbe (4x7W).
Akumulator aj regulator je na balkone, cize teplota ktoru merá regulator je realna teplota okolia v ktorom je bateria.
Mam zopar otazok....
1.Regulator je MPPT a je nastaveny na GEL, minule som to sledoval...bolo slnko... z panelu slo 18V baterka mala 13V a regulator ju uz nedobijal.. neviem preco.. v aute je tato baterka nabijana aj 14,9 - 15,2V. Poradite? Je tam viac nastaveni ktorym nerozumiem... Float...Recovery.... poradite? Predtym ked som to mal zapojene na PWM reguator mam pocit ze ten regulator "tlacil" do baterie aj 14V. ??
2.Je tam moznost nastavenia kompenzacie teploty.. ako to nastavit? je tam teraz 3/mV,. Je lepsie vyssie cislo? alebo nizsie?
3.Objednal som este jeden panel ktory dam na balkon aby som pocas tych 4 hodin zachytil co najviac slnka...60x50cm cca 3A. Mam ho zapojit na tento regulator? Paralelne? alebo Seriovo? Alebo ho zapojit radsej na druhy regulator? Mam este jeden PWMkovy regulator... mozem aj na tento?
4.Ten MPPT regulator ma aj sledovanie spotreby... a nezobrazuje sa... Cim to je?
5. Je lepsie na zapojit vystup 12V na spotrebice na vystup regulatora alebo priamo na baterku?
6. Ak by som sa rozhodol pre druhý panel na parapetu taky isty... zapojit ho paralelne? alebo do serie... o tych prudoch a napetiach viem... ale ako to je vyhodnejsie pre mna? Viem ze nemam idealne uhly panelov kedze su na parapete ale zatial to celkom funguje...
7. Poistky nemam ziadne.... kam umiestnit? hned za panel? alebo moze byt tak ze panel...3m kabel a poistka pred regulator?
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Mini solar - rady novacikovi :)

Příspěvek od JonasPP »

Čitam, čitam tento starši dotaz, link na panel nefunguje, na regulator ukazuje divne čudo bez normalnych udajov a v popise zapojenia sa mi oči prekrutili, ako je to cele zle. Normalne aj uvažujem, či ma cenu na to odpovedať, lebo je to cele zle. A to som mal tiež oknovu psychoterapiju dlhe roky v bytovke.ObrázekObrázek
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“