FVE okolo 10kWp a 10kWh 3f hybridní asymetrický střídač

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: FVE okolo 10kWp a 10kWh 3f hybridní asymetrický střídač

Příspěvek od Sten77 »

Co použít Homeassistant a dálkový přístup. Z dovolené si nastavíš cokoliv.
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
Big.Bear
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 30, 2023 9:01 pm

Re: FVE okolo 10kWp a 10kWh 3f hybridní asymetrický střídač

Příspěvek od Big.Bear »

Nitroglycerin píše: pon črc 10, 2023 9:26 am
Nitroglycerin píše: ned kvě 14, 2023 6:53 pm Díky moc za odkazy, proberu to ještě s firmou - zhotovitelem. Já si můžu nechat dát na střechu "jen" 10 kWp a pojmu "výrobna" se vyhnout. Ale výhledově bych to navýšit chtěl, to ano. Tak jestli není lepší už nyní jít na 11 kWp a mít to jako výrobnu.
Realizace proběhla úspěšně, na střeše 11 kWp (6 stringů po 4 panelech + jeden další kabel připraven a protažen na případné rozšíření, rozložení na čtyřech střechách od JV po JZ), baterie 14,2 kWh (4x Pylontech US3000C, asi brzy přidáme další dva kousky:-)), 3x MultiPlus-II 48/5000/70-48, 2x BlueSolar MPPT VE.Can 150/100, 2x wallbox Vitron 22 kW (zatím bez využití, bez auta).
Firmu zatím mohu jen a jen pochválit. Montážní dělníci pracovití, šikovní, ochotní a velmi pečliví, tak by to mělo vypadat. Všechny mé připomínky zapracovány, zejména při protahování kabelů uvnitř nízké a rozpálené půdy si kluci opravdu "užili". To mi jich bylo líto.
Čas ukáže, jestli bylo vše navrženo a provedeno opravdu správně ale po prvních pár dnech jsem nadšen a velmi spokojen. Díky vám za rady a tipy!
Zdravím, uvažuji o stejném systému. S jakou firmou jste prosím realizoval? A jak jste s odstupem času spokojen? Lze toto řešení ovládat na dálku, případně integrovat do chytré domácnosti?
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“