Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

TomB
Příspěvky: 34
Registrován: pát kvě 06, 2022 4:44 pm

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od TomB »

Musí to vypadat takto, bez jakéhokoliv zaváhání 8-) (ideální den :sun: :sun2: )
Ta žlutá je zapnutý boilker.
Obrázek
Net
Příspěvky: 18
Registrován: stř říj 26, 2022 8:44 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Net »

TomB píše: pát lis 11, 2022 12:13 pm Musí to vypadat takto, bez jakéhokoliv zaváhání 8-) (ideální den :sun: :sun2: )
Ta žlutá je zapnutý boilker.
Obrázek
To vypadá ideálně. Dnes při slunečné dni to vipadá takto. Pri sepnutí bojleru výkon poklesně a následně po nějaké době zase stoupá. Dříve po celou dobu sepnutí bojleru byl snižený výkon FVE viz předchozí příspěvky. Tak opravdu netuším čím to je a kde je chyba.
Přílohy
FVE.jpg
FVE.jpg (168.03 KiB) Zobrazeno 2583 x
TomB
Příspěvky: 34
Registrován: pát kvě 06, 2022 4:44 pm

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od TomB »

Net píše: sob lis 12, 2022 9:45 pm To vypadá ideálně. Dnes při slunečné dni to vipadá takto. Pri sepnutí bojleru výkon poklesně a následně po nějaké době zase stoupá. Dříve po celou dobu sepnutí bojleru byl snižený výkon FVE viz předchozí příspěvky. Tak opravdu netuším čím to je a kde je chyba.
Pak mě ještě napadá verze firmware ve střídači - napiš na support GW do DE, reagují docela rychle.

Jeden dotaz k tvému grafu - co máš za verzi SEMS, že ti to zobrazuje v legendě i výkony jednotlivých fází? :o To jsem tam nikdy neviděl, ani na telefonu, ani v PC
Net
Příspěvky: 18
Registrován: stř říj 26, 2022 8:44 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Net »

TomB píše: ned lis 13, 2022 9:26 am
Net píše: sob lis 12, 2022 9:45 pm To vypadá ideálně. Dnes při slunečné dni to vipadá takto. Pri sepnutí bojleru výkon poklesně a následně po nějaké době zase stoupá. Dříve po celou dobu sepnutí bojleru byl snižený výkon FVE viz předchozí příspěvky. Tak opravdu netuším čím to je a kde je chyba.
Pak mě ještě napadá verze firmware ve střídači - napiš na support GW do DE, reagují docela rychle.

Jeden dotaz k tvému grafu - co máš za verzi SEMS, že ti to zobrazuje v legendě i výkony jednotlivých fází? :o To jsem tam nikdy neviděl, ani na telefonu, ani v PC
Dotaz jsem na Goodwe odeslal teď v sobotu, tak uvidíme. Firmware by měl být aktualizovaný. Grafy jsou z PC přes prohlížeč, po zvětšení grafu na celou obrazovku se zobrazí tyto všechny parametry. Myslím, že to je nové, dřív jsem si toho nevšiml.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od pave69 »

Velmi podobný problém je popisován tady:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... we#p174468
pomohl upgrade FW na 080822
Net
Příspěvky: 18
Registrován: stř říj 26, 2022 8:44 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Net »

pave69 píše: ned lis 20, 2022 9:32 pm Velmi podobný problém je popisován tady:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... we#p174468
pomohl upgrade FW na 080822
Já mám verzi 070718. Počkám co mi odpoví Goodwe help a pak bych zkusil tu aktualizaci.
Děkuji za info.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Diablo007 »

Net píše: pon lis 21, 2022 8:45 pm
pave69 píše: ned lis 20, 2022 9:32 pm Velmi podobný problém je popisován tady:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... we#p174468
pomohl upgrade FW na 080822
Já mám verzi 070718. Počkám co mi odpoví Goodwe help a pak bych zkusil tu aktualizaci.
Děkuji za info.
4 roky starý soft no to je dobrý
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Noparasito »

Diablo007 píše: pon lis 21, 2022 9:40 pm
Net píše: pon lis 21, 2022 8:45 pm
pave69 píše: ned lis 20, 2022 9:32 pm Velmi podobný problém je popisován tady:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... we#p174468
pomohl upgrade FW na 080822
Já mám verzi 070718. Počkám co mi odpoví Goodwe help a pak bych zkusil tu aktualizaci.
Děkuji za info.
4 roky starý soft no to je dobrý
Co k tomu dodat!!!
Vypada to jako vzdy, a takhle to vypadat s FVE bude.
Hruuza. 2 strany o tom cim to je. A v "zeleze" nejakej prapuvodni soft pro "ČEZVí" jakou oblast.
:stupidme:
TomB
Příspěvky: 34
Registrován: pát kvě 06, 2022 4:44 pm

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od TomB »

Noparasito píše: pon lis 21, 2022 9:50 pm 4 roky starý soft no to je dobrý

Co k tomu dodat!!!
Vypada to jako vzdy, a takhle to vypadat s FVE bude.
Hruuza. 2 strany o tom cim to je. A v "zeleze" nejakej prapuvodni soft pro "ČEZVí" jakou oblast.
:stupidme:
Já bych staré verze nezatracoval, pokud fungují. Já mám třeba 0667 a chodí jak víno.
A když jsem psal číňanovi na support, kvůli něčemu jinému, tak jeden z dotazů byl i možnost upgradu a odpověděl jasně, že pokud něco funguje, tak to nepřehrávají. není důvod. A s tím souhlasím - pokud něco funguje, není potřeba do toho vrtat. Pokud ne, pak to má smysl změnit.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od pave69 »

Číslo 080822 asi není datum, protože v tom druhém vláknu je to uvedené diskutujícím už v červenci. Spíš to bude něco jako 8.8.22 pro běžné verzování SW. Já mám 080820 a mám model Plus, který se vyrábí až od letoška.
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Noparasito »

pave69 píše: úte lis 22, 2022 7:32 pm Číslo 080822 asi není datum, protože v tom druhém vláknu je to uvedené diskutujícím už v červenci. Spíš to bude něco jako 8.8.22 pro běžné verzování SW. Já mám 080820 a mám model Plus, který se vyrábí až od letoška.
Taky moznost. Zelezo vyrobeno 2022 ale soft tam muze byt i z roku 2014. 🤔.
Co by tak extra menili na zelezu. Takze soft muze byt i starsi.
Jak ktera lokalita "zlodejskych" DS take muze znamenat jinej soft.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 486
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od pave69 »

Železo je letošní design, přidali suché relé a snížili spotřebu, takže tudy cesta nevede ;)
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Noparasito »

TomB píše: úte lis 22, 2022 7:33 am
Noparasito píše: pon lis 21, 2022 9:50 pm 4 roky starý soft no to je dobrý

Co k tomu dodat!!!
Vypada to jako vzdy, a takhle to vypadat s FVE bude.
Hruuza. 2 strany o tom cim to je. A v "zeleze" nejakej prapuvodni soft pro "ČEZVí" jakou oblast.
:stupidme:
Já bych staré verze nezatracoval, pokud fungují. Já mám třeba 0667 a chodí jak víno.
A když jsem psal číňanovi na support, kvůli něčemu jinému, tak jeden z dotazů byl i možnost upgradu a odpověděl jasně, že pokud něco funguje, tak to nepřehrávají. není důvod. A s tím souhlasím - pokud něco funguje, není potřeba do toho vrtat. Pokud ne, pak to má smysl změnit.
Ok, takze vysledek dotazu proc popadne vyroba pri zapnuti bojleru je:
1,) funguje to neni potreba to menit!!!!!
Jenze to nefunguje a aktualizace je dobra vec pro to, aby se to dalo smysluplne vysvetlit dodavateli, ze bylo udelano maximum pro odstraneni problemu.(pokud "zbytecna" aktualizace nezabere)
2,)Ohledne Goodwe ja osobne nic nereknu, ale asi se zas tak lisit od ostatnich vyrobcu nebudou.(takze jestli maji napred HW nebo SW tezko rict)
Takze dle oznaceni sw je to uplne putna.
Pokud dotycnej vi, ze je dostupna aktualizace a nefunguje mu zarizeni, opet je vhodne aktualizaci probehnout.(on vyrobce totiz pro "Cechy" dela jen aktualizace ze srandy, aby nebyla nuda a to jen proto, ze to proste funguje)
3,) hodit na to "bob.ek" a brecet na foru jak to nefunguje a jen cekat.
Moznosti je plno, jen si vybrat
Net
Příspěvky: 18
Registrován: stř říj 26, 2022 8:44 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Net »

Proběhla komunikace s Goodwe servisem DE a ti na dálku provedli dvakrát update software měniče 101021. Dnes idealni počasí, tak testují FVE vyrábí 4,6 kW, po sepnutí bojleru klesne výkon na 3kW což je o 0,2 kW méně než je odběr domu, po manuálním vypnutí bojleru výkon opět vyskočí na 4,6kw, napadá vás něco čím by to mohlo být? Ja už fakt nevím. Něco je tam špatně a mě to snižuje při pěkném počasí výkon FVE. Řeším to i s firmou, která FVE instalovala, ale ta netuší čím by to mohlo být. Jen tvrdí to couž tu někdo psal,že výkon FVE nemůže ovlivnit spotřebič. No ale on to ovlivňuje. Ted mě ještě napadlo. Do toho všeho jsem zapnul další spotřebič, kdy se zvýšil odběr a tím se zvýšila i výkon FVE, který se drží těsně pod hranicí odběru. Takže odběr se zvýšil na 4,2kW a výkon FVE se zvýšil na 4kW. Takový další poznatek,kdyby někoho neco napadlo.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Diablo007 »

Mne to prostě přijde jako blbě daně CT sondy měnič místo aby přidal ubere vypadá to jako kdyby to měřilo proud obráceně
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Walker

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Walker »

Net píše: úte pro 13, 2022 11:22 am Proběhla komunikace s Goodwe servisem DE a ti na dálku provedli dvakrát update software měniče 101021. Dnes idealni počasí, tak testují FVE vyrábí 4,6 kW, po sepnutí bojleru klesne výkon na 3kW což je o 0,2 kW méně než je odběr domu, po manuálním vypnutí bojleru výkon opět vyskočí na 4,6kw, napadá vás něco čím by to mohlo být? Ja už fakt nevím. Něco je tam špatně a mě to snižuje při pěkném počasí výkon FVE. Řeším to i s firmou, která FVE instalovala, ale ta netuší čím by to mohlo být. Jen tvrdí to couž tu někdo psal,že výkon FVE nemůže ovlivnit spotřebič. No ale on to ovlivňuje. Ted mě ještě napadlo. Do toho všeho jsem zapnul další spotřebič, kdy se zvýšil odběr a tím se zvýšila i výkon FVE, který se drží těsně pod hranicí odběru. Takže odběr se zvýšil na 4,2kW a výkon FVE se zvýšil na 4kW. Takový další poznatek,kdyby někoho neco napadlo.
Mně osobně napadá jen.
Je možnost od tebe poskytnout schéma zapojení.
Resp. zapojení současného fyzickeho stavu.
Určitě to šlo přes projekt.
Kostěj
Příspěvky: 140
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Kostěj »

Net píše: úte pro 13, 2022 11:22 amTakže odběr se zvýšil na 4,2kW a výkon FVE se zvýšil na 4kW. Takový další poznatek,kdyby někoho neco napadlo.
Napadly mne dvě věci: Není ten bojler a ten další spotřebič na rozdílné fázi? Našel bych proudové snímače, vždy jeden otočil a ověřil výkon FVE při zapnutí a vypnutí bojleru/spotřebiče. A ta druhá věc: požádal bych příslušný úřad o odejmutí licene na instalace FVE - tedy pokud vážně tvrdí, že neví co s tím.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Diablo007 »

Kostěj píše: úte pro 13, 2022 8:12 pm
Net píše: úte pro 13, 2022 11:22 amTakže odběr se zvýšil na 4,2kW a výkon FVE se zvýšil na 4kW. Takový další poznatek,kdyby někoho neco napadlo.
Napadly mne dvě věci: Není ten bojler a ten další spotřebič na rozdílné fázi? Našel bych proudové snímače, vždy jeden otočil a ověřil výkon FVE při zapnutí a vypnutí bojleru/spotřebiče. A ta druhá věc: požádal bych příslušný úřad o odejmutí licene na instalace FVE - tedy pokud vážně tvrdí, že neví co s tím.
Evidentně to neví ani podpora v Německu když mu s tím nic neudělali. Licenci na montáž fve firma nemá není konci sebrat. Každopádně bych začal těmi sondami je na nich dokonce šipka jak má.byt směr
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od brumlaj »

Můžou být sondy prohozené na fázích mezi sebou a tedy špatně se vyhodnocuje proud fází oproti napětí.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Diablo007 »

Všichni to tipujeme na sondy tam bych začal
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Kostěj
Příspěvky: 140
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Kostěj »

Diablo007 píše: úte pro 13, 2022 8:19 pmEvidentně to neví ani podpora v Německu když mu s tím nic neudělali. Licenci na montáž fve firma nemá není konci sebrat. Každopádně bych začal těmi sondami je na nich dokonce šipka jak má.byt směr
Firma si neví rady? To jsou fakt hloupý řeči. Co je na tom složitého? Označím si fáze, najdu si tři zásuvky, kam budu připojovat jeden přímotop 2kW, každou na jiné fázi. Zkontroluji označení proudových snímačů. Vypnu co možná všechno, zatížím první fázi, zkontroluji klešťákem proud do baráku a z měniče na všech fázích, v rozhraní měniče co vidí měnič a pak jak se měnič chová. To samé pro druhou fázi a pro třetí. Vše napíšu na velký papír do tabulky, vedle toho schéma zapojení a budu do toho koukat tak dlouho, dokud neuvidím, v čem je problém. Co je to proboha za firmu, když kolem toho chodí a jen kroutí hlavou.
Sorry, trochu mne to vytočilo. A jinak jsem slyšel i o opačné šipce na proudovém snímači.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Diablo007 »

Kostěj píše: stř pro 14, 2022 7:33 pm
Diablo007 píše: úte pro 13, 2022 8:19 pmEvidentně to neví ani podpora v Německu když mu s tím nic neudělali. Licenci na montáž fve firma nemá není konci sebrat. Každopádně bych začal těmi sondami je na nich dokonce šipka jak má.byt směr
Firma si neví rady? To jsou fakt hloupý řeči. Co je na tom složitého? Označím si fáze, najdu si tři zásuvky, kam budu připojovat jeden přímotop 2kW, každou na jiné fázi. Zkontroluji označení proudových snímačů. Vypnu co možná všechno, zatížím první fázi, zkontroluji klešťákem proud do baráku a z měniče na všech fázích, v rozhraní měniče co vidí měnič a pak jak se měnič chová. To samé pro druhou fázi a pro třetí. Vše napíšu na velký papír do tabulky, vedle toho schéma zapojení a budu do toho koukat tak dlouho, dokud neuvidím, v čem je problém. Co je to proboha za firmu, když kolem toho chodí a jen kroutí hlavou.
Sorry, trochu mne to vytočilo. A jinak jsem slyšel i o opačné šipce na proudovém snímači.
a co tě vytočilo na tom když řeknu že si s tím neví evidentně rady ani podpora když se zmohli jen na upgrade software? píši někde že je to neřešitelný problém? já jen ironicky podotkl že to pro ně je evidentně neřešitelné.
každopádně se tu z toho stává technická poradna pro nespokojené zákazníky což by měly řešit instalační firmy které dostaly zaplaceny. prvotní myšlenka fóra byla pro lidi co si chtějí stavět a potřebují poradit
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od brumlaj »

Jenže ti lidé problém mají. A nepomoci jim není fér. I když nás všechny vytáčí drzost firem se na zákazníka vybodnout. Ale je divná doba. Bohužel jim to projde. A když ne, zavřou krám a zítra jej zase otevřou s jiným jménem ale pořád stejnýma kur.ama vevnitř. Normální šmejdi na které se za 30 let nenašel deratizátor. Náš hlasitý nesouhlas je asi tak vše co se s tím dá dělat.
Kostěj
Příspěvky: 140
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Kostěj »

brumlaj píše: stř pro 14, 2022 9:24 pm Jenže ti lidé problém mají. A nepomoci jim není fér. I když nás všechny vytáčí drzost firem se na zákazníka vybodnout. Ale je divná doba. Bohužel jim to projde. A když ne, zavřou krám a zítra jej zase otevřou s jiným jménem ale pořád stejnýma kur.ama vevnitř. Normální šmejdi na které se za 30 let nenašel deratizátor. Náš hlasitý nesouhlas je asi tak vše co se s tím dá dělat.
Nenapsal bych to lépe. Ano, tak to v kostce je a mne to vytočilo. Že jsme zahlceni výrobky tak složitými, že jsou prakticky neopravitelné, to je jedna věc. Ale výrobky, které dodavatel nedokáže donutit, aby fungovaly tak jak mají, to je hodně za hranou. Reklamace a výměna za bezvadný výrobek? Ani třetí nefunguje? Tak mi vraťte peníze a odvezte si to. Jenže na to bych asi neměl žaludek. Začarovaný kruh. Koho to nevytáčí, ať hodí kamenem.
Net
Příspěvky: 18
Registrován: stř říj 26, 2022 8:44 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Snížení výkonu FVE při sepnutí bojleru

Příspěvek od Net »

Dnes jsem tady měl firmu co instalovala FVE, vše zkontrolovali, zapojení propojení. Vše v pořádku. Nakonec tvrdý reset FVE vypnutím po předchozích aktualizací software. Ihned testováno za slunného počasí manuálním zapnutím bojleru a.... Hurá fakt to funguje tak jak má.
Když to shrnu, tak po update software měniče na dálku a vypnutí celé FVE systém zatím fodí tak jak má.
Děkuji vám všem, kteří se snažili tento problém vyřešit a dost z vás takhle na dálku měli pravdu a zjistili příčinu.
Přeji nadcházející krásné slunné svátky plné pohody a plné baterie :D
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“