Profimaterial.cz

Odpovědět
lubomir.zivny
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 30, 2022 10:52 am

Profimaterial.cz

Příspěvek od lubomir.zivny »

Dobrý den,

má tu někdo zkušenost s koupí "skládačky" na webu www.profimaterial.cz? Fyzickou instalaci bych zvládl, technické zapojení a oživení slibují, že mají v ceně...

Tak se ptám, jestli do toho někdo šel a kde jsou zakopané ty háčky:)

Díky

Luboš
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Diablo007 »

Háček je v tom že za 450t dostaneš poloprodukt a klidně dalších 50t bude práce kolem nebuďme naivní že každý po přečtení návodu je hned elektrikář a udělá to perfektně jak má. A ses pomalu na ceně kde se montují elektrárny na klíč. Krom domovního rozvaděče se musí udělat i elektroměrový a tohle všechno bude potřeba někomu zaplatit
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 199
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od beethowen »

Jen mě trochu vyrazila dech ta cena. Je pravda, že jsem poslední rok nic nekupoval, tak jsem ztratil přehled. Ale když jsem se díval např na Iftech, tak ono to teď tak je.
Nedokážu si teda představit, jak se na tom provede projekt, revize, atd. Ale to už ta firma má asi "vychytané".
Trochu jsem se obával, že to někdo začne prodávat takto. Myslím, že tam může vzniknout spousty "vylepšení", které přes toho "revizáka" projdou. Ale hlavně, že se z toho podaří vytáhnout ta dotace. Amen.
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Diablo007 »

Spíš bude sranda až bude na tv Nova jak si někdo sám dělalo fve a zabilo ho to
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 199
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od beethowen »

Tak včera jsem zrovna usměrňoval na konkurenčním fóru jednoho takového majitele, že mít 22 panelů v sérii a odpínat to za provozu nějakým AC přepínačem není úplně nejlepší nápad. :o
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
eduard22
Příspěvky: 984
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od eduard22 »

V tom že samodomo vynde i bez dotace i na méně než polovinu těch cen tam ;-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 984
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od eduard22 »

Diablo007 píše: ned říj 30, 2022 11:58 am Spíš bude sranda až bude na tv Nova jak si někdo sám dělalo fve a zabilo ho to
Tak zabije i levná čínská nabíječka mobilů několik lidí ročně v ČR a není to vše na Nově ani sranda :-(

Elektrika zabije i elektrikáře profesionála! Např. mnoho příkladů zde: https://www.google.com/search?client=fi ... 5%99%C5%AF

To je "sranda"... co? :(
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Diablo007 »

eduard22 píše: ned říj 30, 2022 12:11 pm
Diablo007 píše: ned říj 30, 2022 11:58 am Spíš bude sranda až bude na tv Nova jak si někdo sám dělalo fve a zabilo ho to
Tak zabije i levná čínská nabíječka mobilů několik lidí ročně v ČR a není to vše na Nově ani sranda :-(

Elektrika zabije i elektrikáře profesionála! Např. mnoho příkladů zde: https://www.google.com/search?client=fi ... 5%99%C5%AF

To je "sranda"... co? :(
Až budeš chodit po zprasenych instalacích jiných dokonce i těch co to mají umět začneš se na věci dívat jinak.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Noparasito »

eduard22 píše: ned říj 30, 2022 12:11 pm
Diablo007 píše: ned říj 30, 2022 11:58 am Spíš bude sranda až bude na tv Nova jak si někdo sám dělalo fve a zabilo ho to
Tak zabije i levná čínská nabíječka mobilů několik lidí ročně v ČR a není to vše na Nově ani sranda :-(

Elektrika zabije i elektrikáře profesionála! Např. mnoho příkladů zde: https://www.google.com/search?client=fi ... 5%99%C5%AF

To je "sranda"... co? :(
A řidič s řidičákem nikdy neboural a nebyl usmrcen?????
Trochu stát nohama na zemi je v dnešní době snad nemyslitelné.
eduard22
Příspěvky: 984
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od eduard22 »

Diablo007 píše: ned říj 30, 2022 2:40 pm
eduard22 píše: ned říj 30, 2022 12:11 pm
Diablo007 píše: ned říj 30, 2022 11:58 am Spíš bude sranda až bude na tv Nova jak si někdo sám dělalo fve a zabilo ho to
Tak zabije i levná čínská nabíječka mobilů několik lidí ročně v ČR a není to vše na Nově ani sranda :-(

Elektrika zabije i elektrikáře profesionála! Např. mnoho příkladů zde: https://www.google.com/search?client=fi ... 5%99%C5%AF

To je "sranda"... co? :(
Až budeš chodit po zprasenych instalacích jiných dokonce i těch co to mají umět začneš se na věci dívat jinak.
No ale to je tak na vesnicích v domcích v 90% případů, takže mě to už ani nepřekvapuje :cry: -:/ Profesionál = totiž ten kdo za to bere prachy! a né nutně ten co to umí a dodržuje zákony :-(
Já profesionál nejsem, ale zákonné zapojení se snažím doržet, neb jde o život!!! (a nebojím se postihu, ale té tragedie, lidského neštěstí!)
Naposledy upravil(a) eduard22 dne ned říj 30, 2022 8:55 pm, celkem upraveno 2 x.
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
eduard22
Příspěvky: 984
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od eduard22 »

Noparasito píše: ned říj 30, 2022 3:04 pm
eduard22 píše: ned říj 30, 2022 12:11 pm
Diablo007 píše: ned říj 30, 2022 11:58 am Spíš bude sranda až bude na tv Nova jak si někdo sám dělalo fve a zabilo ho to
Tak zabije i levná čínská nabíječka mobilů několik lidí ročně v ČR a není to vše na Nově ani sranda :-(

Elektrika zabije i elektrikáře profesionála! Např. mnoho příkladů zde: https://www.google.com/search?client=fi ... 5%99%C5%AF

To je "sranda"... co? :(
A řidič s řidičákem nikdy neboural a nebyl usmrcen?????
Trochu stát nohama na zemi je v dnešní době snad nemyslitelné.
To netvrdím! Tak to nepřekrucuj prosím. A hružkizjapkama srovnáváš... Plno lidí ovšem řidičák má, ale naprostá většina nedodržuje silniční zákon - což vidím deně! :evil: a mnozí z nich to ani netuší! :cry:
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
kekita
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 05, 2022 12:59 pm

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od kekita »

lubomir.zivny píše: ned říj 30, 2022 11:01 am Tak se ptám, jestli do toho někdo šel a kde jsou zakopané ty háčky:)
První problém vidím v záruce-něco ti tam odejde a oni ti napíšou, žes to neměl odborně nainstalované a že si za to můžeš sám.
Pak si myslím, že každý kdo instaluje fve by měl mít profesní kvalifikaci-tam je tuším pokuta 100 000,- Kč jak pro zákazníka, tak pro toho kdo to instaluje bez zkoušky.
A třetí problém vidím v ceně-za cca 20-30 tisíc víc můžeš mít totožnou elektrárnu na klíč s plnou zárukou...
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Diablo007 »

kekita píše: ned říj 30, 2022 9:14 pm
lubomir.zivny píše: ned říj 30, 2022 11:01 am Tak se ptám, jestli do toho někdo šel a kde jsou zakopané ty háčky:)
První problém vidím v záruce-něco ti tam odejde a oni ti napíšou, žes to neměl odborně nainstalované a že si za to můžeš sám.
Pak si myslím, že každý kdo instaluje fve by měl mít profesní kvalifikaci-tam je tuším pokuta 100 000,- Kč jak pro zákazníka, tak pro toho kdo to instaluje bez zkoušky.
A třetí problém vidím v ceně-za cca 20-30 tisíc víc můžeš mít totožnou elektrárnu na klíč s plnou zárukou...
O 30t víc fakt nebude a klíč takhle už se cena bohužel nedrží. Ji ale.tsm rovnou píšou že až to uděláš dojedou a prikreji to svým razítkem tedy prostě obětují jednoho člověka na případné prusery a pak bude jezdit hold další nešťastník
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Noparasito »

eduard22 píše: ned říj 30, 2022 8:52 pm
Noparasito píše: ned říj 30, 2022 3:04 pm
eduard22 píše: ned říj 30, 2022 12:11 pm

Tak zabije i levná čínská nabíječka mobilů několik lidí ročně v ČR a není to vše na Nově ani sranda :-(

Elektrika zabije i elektrikáře profesionála! Např. mnoho příkladů zde: https://www.google.com/search?client=fi ... 5%99%C5%AF

To je "sranda"... co? :(
A řidič s řidičákem nikdy neboural a nebyl usmrcen?????
Trochu stát nohama na zemi je v dnešní době snad nemyslitelné.
To netvrdím! Tak to nepřekrucuj prosím. A hružkizjapkama srovnáváš... Plno lidí ovšem řidičák má, ale naprostá většina nedodržuje silniční zákon - což vidím deně! :evil: a mnozí z nich to ani netuší! :cry:
Ano, ted jsi si odpovedel a zduvodnil vse sam.
Blahopreji k vysledku a k ziskani povedomi jak to vse funguje.
V kazdem oboru stejne. Poprosim nenalhavat si nesmysly.
Pak clovek nebude prekvapen z tech "exkrentu" co z "kvalifikovanych" lidi vypadnou.
Ano i vyjimky se najdou. Ale opravdu vyjimky!!!!!!!
Jednu vyjimku mate i zde na foru a to: 👹(prezdivku muzete dosadit sami)
kekita
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 05, 2022 12:59 pm

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od kekita »

Diablo007 píše: ned říj 30, 2022 9:26 pm O 30t víc fakt nebude a klíč takhle už se cena bohužel nedrží. Ji ale.tsm rovnou píšou že až to uděláš dojedou a prikreji to svým razítkem tedy prostě obětují jednoho člověka na případné prusery a pak bude jezdit hold další nešťastník
No, právěže mi teď známý tvrdil, že jeho známý dělá solax 10 s 10kWp panelama za 450 tisíc.
A ty víš, kolik se teď tak pohybují ceny? By mě to celkem zajímalo...

Teď mě napadlo, že oni tam mají 15% DPH - to přece taky nemůžou, když to jenom "prodávají" a fyzickou montáž si dělá zákazník sám... To jsou teda střelci, když to tak nabízejí veřejně. :jawdrop:
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Diablo007 »

kekita píše: ned říj 30, 2022 11:27 pm
Diablo007 píše: ned říj 30, 2022 9:26 pm O 30t víc fakt nebude a klíč takhle už se cena bohužel nedrží. Ji ale.tsm rovnou píšou že až to uděláš dojedou a prikreji to svým razítkem tedy prostě obětují jednoho člověka na případné prusery a pak bude jezdit hold další nešťastník
No, právěže mi teď známý tvrdil, že jeho známý dělá solax 10 s 10kWp panelama za 450 tisíc.
A ty víš, kolik se teď tak pohybují ceny? By mě to celkem zajímalo...

Teď mě napadlo, že oni tam mají 15% DPH - to přece taky nemůžou, když to jenom "prodávají" a fyzickou montáž si dělá zákazník sám... To jsou teda střelci, když to tak nabízejí veřejně. :jawdrop:
Jo je to už kolem 550. Za 450 maj moc divnou cenu
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 438
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

vídeo na trubce : https://www.youtube.com/watch?v=XbTcDfrCDCw

Elektronům zdar :cloud:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
kekita
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 05, 2022 12:59 pm

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od kekita »

Abrams píše: pon říj 31, 2022 5:21 am Zdravím ,

vídeo na trubce : https://www.youtube.com/watch?v=XbTcDfrCDCw

Elektronům zdar :cloud:
Ještě lepší je Pepa Libický :shock:

https://m.youtube.com/watch?v=cl7yqzDEkZE

Jako klidně můžeme tipovat, kolik lidí připojí ten poslední konektor na solární kabel, aby nemuseli lézt 2x na střechu :D
A úplně nejlepší v tom prvním videu-zakaznik si pro záruku udělá školení u Solaxu -školení, na které se nejde dostat a montér fve na něj čeká 0,5 roku až rok a tady si ho bude dělat laik -to v solinu musí být nadšení :rofl:
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Diablo007 »

kekita píše: pon říj 31, 2022 6:23 am
Abrams píše: pon říj 31, 2022 5:21 am Zdravím ,

vídeo na trubce : https://www.youtube.com/watch?v=XbTcDfrCDCw

Elektronům zdar :cloud:
Ještě lepší je Pepa Libický :shock:

https://m.youtube.com/watch?v=cl7yqzDEkZE

Jako klidně můžeme tipovat, kolik lidí připojí ten poslední konektor na solární kabel, aby nemuseli lézt 2x na střechu :D
A úplně nejlepší v tom prvním videu-zakaznik si pro záruku udělá školení u Solaxu -školení, na které se nejde dostat a montér fve na něj čeká 0,5 roku až rok a tady si ho bude dělat laik -to v solinu musí být nadšení :rofl:
Nemůžeš se dostat na školení které se momentálně ani nekoná. Termíny prostě nejsou
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
kekita
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 05, 2022 12:59 pm

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od kekita »

No právě že na tom videu borec z té firmy říká, že je to v pohodě, že solax proškolí několik desítek lidí ročně a že v podstatě každý druhý elektrikář má školení od Solaxu a není problém se tam přihlásit. A jen tam mezi řečí řekne něco o tom, že pokud chceš záruku, tak to musí montovat někdo, kdo má školení.
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 438
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

dneska profesionálně instaluje FVE i kdejakej lojza se šroubovákem v zadku .
Poptávka je velká , čehož se jímajá kdekdo různými způsoby .
Nedávno jsem se bavil s ňákým elektrikářem tahajícím tkaničky v novostabě , mimo jiné i na téma FVE . Von že to taky dělají , za běžé ceny nad půl míče . Ja na to spustil že je to přepálený - že coby koncák koupím komponenty kolem 200kKč za plný ceny s DPH a bez hromadných slev + táden příprav na víkendovou montáž s přáteli :mrgreen: . Takto to vyjde levněji a rychleji než-li firmou s dotací . Což mi bez mrknutí oka potvrdil . Až po chvíli z něj vylezlo že není jenom dráťák , von to ředitel :lol: .

Elektronům zdar :cloud:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
kekita
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 05, 2022 12:59 pm

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od kekita »

To, že to instaluje kde kdo je fakt, ale teda set solax 10kWp s baterkama a panelama nekoupíš v nákupu za 200-kdyz budeš mít velký objem, tak s DPH minimálně za 330 + kabely + rozvaděče s náplní + uchycení na střechu... Navíc teď je problém s dostupností. Kupuješ zboží, které ti přijde až za půl roku a všechny firmy chcou zálohy dopředu a to ne 10-20% ale 100% :stupidme:
eduard22
Příspěvky: 984
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od eduard22 »

[/quote]
Jako klidně můžeme tipovat, kolik lidí připojí ten poslední konektor na solární kabel, aby nemuseli lézt 2x na střechu :D
[/quote]
Já mám v sérii panely 10 kusů á 49V , ale pět plus pět nad sebou a Propojení mezi těmi dvěma řadami jsem dělal až nakonec a večer!😎 Neb ze skoro 500V stejnosměrných mám docela strach a proto respekt!
Také připojení 11kWh Sice jen trakčních akumulátorů 4x á 12V jakožto velmi tvrdý zdroj, jsem dělal nejprve přes žárovku tam mám zase Respekt k těm velkým proudům ( jednou jsme do dílny dostávali těžké velké auto co bylo nepojízdné navíc mělo slepenou spojku - asi přirezlou stálo dlouho, na startér. Jenže se slepily kontakty startéru a auto zůstalo hrabat na místě opřené o zeď dílny a tak jsme rychle museli mechanický odstřihnout přívody akumulátoru jak hasiči při autonehodě i za tu chvíli samozřejmě již vzniklo tolik vodíku že explodovalo horní víko...) i proto mám první pojistku (200A) již na baterce a ne až na měniči... chrání se přece vedení od zdroje - na začátku vedení! A ne na konci...

A to su jen blbé strojař. Přesto, nebo právě proto, rád chodím Na rady i sem neb mi tady připadají některé jako velmi fundované a od lidí s osobními zkušenostmi - ty maj pro mě větší váhu než od vzdělaných teoretiků...
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
xlfd
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 25, 2022 1:31 pm

Re: Profimaterial.cz

Příspěvek od xlfd »

Abrams píše: pon říj 31, 2022 9:14 am že coby koncák koupím komponenty kolem 200kKč za plný ceny s DPH a bez hromadných slev + táden příprav na víkendovou montáž s přáteli
Ale musím vědět, kde to za takovouto cenu mají a skladem. A to já nevím.

Taky mě ta stavebnice zaujala.
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“