Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Odpovědět
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Zdravím, mám použité amorfní panely s napětím na prázdno 114V, 85W Nevim, jaký střídač a další věci okolo toho bych přesně potřeboval, aby to byla co nejefektivnější a mělo minimální standby spotřebu.

Je to 2.5 kWp, můžu mít i použité lion baterie po 600 cyklech. Jen nevím, jak ověřit jejich kondici. Panely na přístřešek pro auta dát dokazu. Se zapojenim bych spíš potřeboval pomoct. Nebo tedy radu, co a jak. Nebráním se zpoplatnene radě a menší pomoci se zprovozněním.

Moje představa je jeden okruh zásuvek (pračka, sušička, světla, tv, PC a světla připojené pouze na solary a baterku. Odpojené úplně od sítě. Tím se to zjednoduši. Střídač by měl mit minimální standby spotřebu. Moje denní spotřeba je cca 5kWh.

Takže ty baterie bych vzal 10kWh? 3 fázový střídač mi přijde zbytečný, a stejně tak mít celý dům připojeny na baterii s wattroutrem. Jde mi o to, aby to bylo ne úplně nejlevnejsi, ale pokud možno spíš za míň než za víc peněz.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Diablo007 »

Nechci tě strašit ale napětí přes 100v na panel znamená že to bude muset být nejspíš vše paralelně pokud se použije klasický kombinovaný měnič který má string do 150v. Tedy bude to strašná dratarna
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 195
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od beethowen »

S těma amorfama bude hrozně práce a málo elektřiny. Ještě si to rozmysli. Pokud to má být místo krytiny asi ok, ale na krytinu bych to už asi v dnešní době nedával.
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
PK23
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 25, 2022 4:15 pm

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od PK23 »

Ahoj, to je dost složitý scénář. Z finančně rozumných měničů, které by alespoň trochu plnily, co chceš se nabízí třeba GoodWe 5048-EM. Když pominu, že sehnat ho bude problém. Pokud nechceš jít finančně nesmyslnou cestou, je třeba najít nějaký podobný all-in-one 1F měnič s 2 MPPT, které unesou alespoň 500V z panelů. Těch máš počítám zhruba 30. Stejně budeš mít šanci na série po 4, max. 5 panelech, které budeš muset spojovat paralelně.

Další složitý požadavek je ta spotřeba. 2,5kWp je dost malý výkon, takže reálně jen duben až září (spíš květen až srpen) a to ještě ne vždy pokryješ. Zátěž na té jedné fázi je poměrně vysoká a navíc požadavek na ostrovní režim. Na standby spotřebu kašli, to je to nejmenší. Levný střídač bez vstupu ze sítě v ostrovním režimu snadno přetížíš a bude Ti to padat do chyb, pokud zapneš společně tak náročné spotřebiče, které uvádíš.

Řešitelné by to bylo na Victronu, ale tam to bude vycházet hodně draho. Nemá smysl jít do ničeho menšího, než MultiPlus II 5000. Tam máš jistotu, že to při normálním používání spotřebičů neshodíš. K němu na takhle vysoké napětí nemá smysl nic jiného, než SmartSolar RS 450/100-Tr se dvěma MPPT vstupy s limitem 450V. Tam by byly 4 panely v sérii ale naprosto na krev, těch 450V na vstupu je tvrdý limit, jinak si můžeš zničit RS. Takže bys měl 10 sérií po 3 panelech, 5+5 paralelně, pokud tedy má ten panel 85Wp. Dráty pakárna, ale řešitelné.

Jenže spolu s řídícím Cerbem budeš jen v těch 3 komponentech s balastem kolem dost nad 100 tisíc. Nakonec zjistíš, že amorfní panely jsou sice zadarmo, ale ekvivalent v normálním panelu třeba 450Wp Tě vyjde do 30 tisíc a není tam takhle nesmyslné napětí. Jediné, proč bys mohl uvažovat o tak velké investici, jako je Victron je záruka robustnosti a životnosti. Jistota, že Ti to utáhne v ostrovním režimu popsané spotřebiče. Tyhle panely nakonec nahradíš jinými, nebo z nich uděláš jeden string s 10 paralelně propojenými sériemi a někam hodíš dalších 3,5 až 5kWp normálních panelů na druhý MPPT vstup.

Obecně potřebuješ na fungování v ostrovním režimu baterii s kapacitou ideálně 2x a víc, než je denní spotřeba. Na střeše potřebuješ alespoň tolik kWp, kolik je denní spotřeba v kW. Aby to stíhalo větší část roku fungovat skutečně jako ostrov. Sice máš tedy pár panelů, ale nakonec zjistíš, že panely jsou při požadavku na ostrov tak 1/4 ceny všeho, leckdy i méně. Pokud uvažuješ o ostrovním systému, nejde na tom moc ušetřit, jinak z toho budeš spíš nešťastnej.
Ostrov - Victron MP II 5000/48/70, MPPT RS 450/100, Pylontech 10kWh, CS 7kWp, Cerbo, záložní generátor 2,8kWh benzín, TČ NIBE F2120-16 + VVM320
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Tak velký díky za obsáhlé rady. Asi se těch panelu radši zbavím. Než tohle všechno složite řešit. Zase to nepotřebuju za každou cenu.

Ještě jednou díky za ušetřený starosti.
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Nebo mě ještě napadlo, co takhle to udělat jen na výkup bez použití v domě. Zařídit licenci, dostat druhý EAN od ČEZu a vykupovat za spotové ceny na přes entri. Vyšlo by to ohledně pořízeni hardwaru levněji?
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Diablo007 »

Kluzak píše: úte lis 01, 2022 12:33 pm Nebo mě ještě napadlo, co takhle to udělat jen na výkup bez použití v domě. Zařídit licenci, dostat druhý EAN od ČEZu a vykupovat za spotové ceny na přes entri. Vyšlo by to ohledně pořízeni hardwaru levněji?
Na tak malý výkon řešit licenci zbytečnost. Když už obyčejný 1f ongrid a co doma spotřebuješ je tvoje zbytek do sítě za nějaký mrzky peníz. Každopádně ty amorfy u moderního měniče jsou stejně komplikace.
Dá se to namontovat ty amorfy jen to na moderní měniče ekonomický nedává smysl. Jen jako o ycejna krytina a pár jich třeba použít
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

No jinak, je to moje první elektrárna. Rád bych to zkusil s těmi panely když už je mám. I kdyby to nebylo ideální, dá mi to nějaký zkušenosti. Vydám se tou cestou jednoho stringu a 10x3 panely. Mám tu možnost mít 10kWh Lion baterií po 600 cyklech za celkem 10 000 KC. Snad na tom nebudou úplně prachbidne.

Ale to by vyšlo na vetsi pořizovací náklady.

Nejspíš teda bez baterie a pretoky dát ČEZu na ten tarif pro solary. Tzn že za zpětné odebranou elektřinu budu platit jen distribuci no. Není to ideální, ale pro začátek a s omezeným rozpočtem by to šlo. Zase nemusím plánovat spotřebu, řešit prázdný nebo plný baterie atd atd. Kompromis mezi množstvím starosti a naklady...

A ještě taková třešnička na dortu, ty panely mají ustřihane kabely, takže ještě dodělat kabely. To je vykoupení te nízké ceny no...
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Diablo007 »

Ustřižené konektory rovná se demontáž bezcenných panelů takže bych si prvně zjistil co je na nich špatně
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
PK23
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 25, 2022 4:15 pm

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od PK23 »

K tomu ještě, že tarif pro solár a VB nedostaneš jen tak. Jednak musíš mít sloupek s EM, nebo ekvivalent sloupku se vším předepsaným balastem a zapojením. Pak projekt, který distributor očekává v nějakém standardu, který ve vší úctě dáš bez zkušenosti těžko. Před pár týdny jsme u kolegy řešili na standardní instalaci firmou, která to jen bouchá, ještě další žádost o doplnění parametrů. V některých oblastech Tě nepřipojí, resp. nedají Ti potřebný tarif s odvoláním na kapacitní důvody. To je lepší si zjistit předem. Zkrátka to není zdaleka automatické a pro člověka mimo obor triviální. Můžeš to zkusit, naučíš se, ale zjisti si, než začneš tvořit. Jediné, co na papíře nevypadá úplně zle jsou baterie vs jejich cena, ale jak sám píšeš, je otázkou jejich stav. Cena za 1kW je zhruba desetina proti novým LiFePo, což může mít své důvody. Podobně, jako ty ustrižené konektory. Je to zkrátka hodně neznámých. Abys nevysypal 50 tisíc, nebo víc a pak nezjistil, že je "všechno blbě" a nezačínal od bodu 0.
Ostrov - Victron MP II 5000/48/70, MPPT RS 450/100, Pylontech 10kWh, CS 7kWp, Cerbo, záložní generátor 2,8kWh benzín, TČ NIBE F2120-16 + VVM320
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Mají ze zadní strany takové tečky. Prý to na výkonu nic nemění. Zkoušel jsem to jen přes vlaknovou žárovku. Vypadaly že fungují přibližně na ty Watty co mají mít. Panel byl za 200kc jeden, tak jsem víc neřešil. Rušila se solární farma a lidi co přišli přede mnou jim je prý ustrihali... Já nemám moc dostupného světla na pozemku. Střecha je východ západ, ale na západě vysoké stromy, stín. Jihozápad už dává stín přes stromy. Tak jsem si říkal, že právě ty amorfy mi dají v průměru ročně víc v těchto podmínkách než ekvivalent monokrystalu.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 195
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od beethowen »

Kluzak píše: stř lis 02, 2022 11:56 am Mají ze zadní strany takové tečky. Prý to na výkonu nic nemění. Zkoušel jsem to jen přes vlaknovou žárovku. Vypadaly že fungují přibližně na ty Watty co mají mít. Panel byl za 200kc jeden, tak jsem víc neřešil. Rušila se solární farma a lidi co přišli přede mnou jim je prý ustrihali... Já nemám moc dostupného světla na pozemku. Střecha je východ západ, ale na západě vysoké stromy, stín. Jihozápad už dává stín přes stromy. Tak jsem si říkal, že právě ty amorfy mi dají v průměru ročně víc v těchto podmínkách než ekvivalent monokrystalu.
Mnohokrát opakovaný a vyvrácený mýtus, že amorfy fungují lépe při špatném osvícení. Není to pravda. Navíc pokud máš málo plochy, tak je to nejhorší možná varianta. Osobně bych si to ještě rozmyslel. Já bych to použil pouze jako krytinu, která má bonus, že může něco el. vyrobit. Pokud nepotřebuješ někde budovat střechu, tak se toho raději zbav.
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

OK
vata
Příspěvky: 67
Registrován: pon úno 07, 2022 9:58 pm

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od vata »

Starých nebo levně nabytých amorfů bych se tedy určitě nezbavovala. V létě jsem vyměnila 4 100Wp staré amorfy (ne ovšem tyhle vysokonapěťové) za dva monokrystaly po 375Wp, a vzhledem k tomu, že mi to tam stíní stromy, tak menší monokrystaly mají větší šanci, že se vlezou celé do plného osvitu, a pak je to paráda. Ano, říkalo se a možná se to vypráví i dnes, že amorfy mají vyšší získy z difuzního světla nebo částečně zastíněné, poslouchalo se to dobře, ale v mém případě na začátku rozhodla cena. Po zkušenostech s těmi dvěma monokrystaly vážně uvažuju, že to přepaneluju celé.
Staré panely jsem použila jako krytinu na přístřešek, spáry vyplnila guma takže skrz to neprší. Orientace nejhorší možná - ve stínu na sever, ale jsou to tři kousky paralelně, a přes levný PWM se dohromady na tu ampérku složí a nabíjí mi malou 12Ah baterku na LED ovětlení toho přístřešku. Takže staroušcí posloužili dobře - kryjí a stavbička si může v noci soběstačně svítit.
No a k těm 2kWp - já mám průměrnou roční výrobu lehce nad 1MWh (nedávno jsem oslavila 10MWh). Ovšem moje instalace je skutečně hodně zastíněná, takže velmi pravděpodobně uděláte víc.
A jak už to jednou spustíte, nebude časem problém postupně přepanelovávat (jednotlivé série, pokud z těch nových vyskládáte sérii
s přibližně stejným MPP). Například ty dva moje nové paralelně spojené mono jsou paralelně ke zbývajícím dvěma amorfům v sérii, MPP není přesně stejné ale reguátor se s tím popral dobře. Má dva MPP, ale vybírá ten výživnější.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Diablo007 »

Předpokládám že máš nové panely v sérii připojené k akordů paralelně aspoň podle napětí které bývalo u amorfu vysoké
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Jako krytina by asi posloužili dobře. Stejně mě láká z nich nějaký ty ampery použít. Jen ta plocha je gigantická. 1,5m2 jeden panel takže 30 panelu 45m2. Asi budu mít možnost mít použity měnič za zlomkovou cenu. K tomu zkusit třeba 4kwh ty použity baterie. A mít na tom připojenou lednici a pračku. Lednice to nevyčerpá přes noc a pračku zapínat podle stavu nabití baterie.
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Noparasito »

Kluzak píše: čtv lis 03, 2022 10:47 pm Jako krytina by asi posloužili dobře. Stejně mě láká z nich nějaký ty ampery použít. Jen ta plocha je gigantická. 1,5m2 jeden panel takže 30 panelu 45m2. Asi budu mít možnost mít použity měnič za zlomkovou cenu. K tomu zkusit třeba 4kwh ty použity baterie. A mít na tom připojenou lednici a pračku. Lednice to nevyčerpá přes noc a pračku zapínat podle stavu nabití baterie.
Ale nejhorsi je ze 45m2 v komernich panelech je cca 9kWp.
Z Amorfu???
Tolik zabiteho prostoru a mohla tam byt super FVE
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Jen co se nějak objeví peníze na mém účtu, tak proti tomu nic nemám. Teď na to není pro mě dobra doba, ani s dotací. Zatím budu sluneční svit sbirat pres kůži a dobíjet energii sám sebe, než na ten moment protnutí se křivky příjmu a výdaju dojde.
Nautilus
Příspěvky: 203
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Nautilus »

Kluzak píše: úte lis 01, 2022 6:56 am 1...mám použité amorfní panely...
2...Je to 2.5 kWp, můžu mít i použité lion baterie po 600 cyklech. Jen nevím, jak ověřit jejich kondici....
3...Moje představa je jeden okruh zásuvek (pračka, sušička, světla, tv, PC a světla připojené pouze na solary a baterku. Odpojené úplně od sítě.
4...Střídač by měl mit minimální standby spotřebu.
5...Moje denní spotřeba je cca 5kWh.
6...Takže ty baterie bych vzal 10kWh?
7...3 fázový střídač mi přijde zbytečný, a stejně tak mít celý dům připojeny na baterii s wattroutrem.
8...Jde mi o to, aby to bylo ne úplně nejlevnejsi, ale pokud možno spíš za míň než za víc peněz.
Rozdělil jsem původvní dotaz pro přehlednost na jednotlivá témata pro odpovědi a pokusím se nastínit svůj laický názor.
ad 1. už tu zaznělo dost názorů, přesto myslím, že na hraní, navzdory slabé efektivitě, je-li prostor k dispozici s přihlédnutím k bodu 8. bych ten nápad úplně nezatracoval.
ad 2. + ad 3. 2,5kWp je zvláště pro ostrov trochu problematický výkon. Pro malé spotřebiče v pohodě, pro větší trochu opruz. Znamená to pořád hlídat jak svítí, v jakém stavu je baterka a výsledný finanční přínos při takovém výkonu je diskutabilní. Takže opravdu jen na hraní.
ad 4. jak už tu zaznělo, tím bych si hlavu nalámal.
ad 5. Najdou se desítky, ne-li stovky názorů včetně matematických výpočtu kolik panelů pro jakou spotřebu. Vše závisí na tom jakou část roku má být spotřeba "živena" z FVE. U ostrova navíc, jak jsem psal výše, jak ji efektivně řídit.
ad 6. je-li možnost tak v tomto případě bych se klonil k "velké" baterce. 10kWh by byla dobrá kapacita. 2x víc by na ostrově nebylo k zahození.
ad 7. už také zaznělo a jednoznačně 1f. Celý dům připojit na 2,5kWp by přineslo opět moře starostí s hlídáním spotřebičů a přepínáním na DS.
ad 8. Peníze jsou vždy až na prvním místě a pak lze souhlasit, že 2,5kWp ostrov s bazarovou baterií, napájející vybrané spotřebiče, navzdory neefektivním amorfům může přinést přiměřené uspokojení.

ještě k bodu 2. Kondici baterky lze pochopitelně změřit. Chce to základní znalosti, nějakou tu výbavu a hodně času na laborování. Záleží na tom jak bude baterie dodána, zda v "rozsypu" t.j. jednotlivé články, nebo složená, t.j. hotová. Na hotové baterii doporučuji poměřit základní parametry, t.j. napětí jednotlivých článků, orientačně vnitřní odpor. Není od věci změřit i kapacitu. Zbytek se ukáže v provozu. U jednotlivých článků je skládání a zapojení do baterie už trochu vyšší level.
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Já na to měření baterek moc nejsem. Až budou k dispozici střídače koupím si solax x1 boost. Zvládne tři kilowatty. Má nějak vyřešeny pretoky, že si to hlídá. Baterie kupovat teď nebudu, teda ne ty pouzite. Přebytky dám do bojleru, i když ten je 8 měsíců v roce nahraty na 70 stupňů sám od sebe z kolektoru. A koupím si asi menší lifepo4 tak 2 kWh. Baterie nechci použity, buh ví jak se k nim kdo choval...
Nautilus
Příspěvky: 203
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Nautilus »

Kluzak píše: úte lis 01, 2022 6:56 am Moje představa je jeden okruh zásuvek (pračka, sušička, světla, tv, PC a světla připojené pouze na solary a baterku. Odpojené úplně od sítě. Tím se to zjednoduši. Střídač by měl mit minimální standby spotřebu. Moje denní spotřeba je cca 5kWh.

Takže ty baterie bych vzal 10kWh?
Teď si nejsem jistý kam, směřuješ, když výše píšeš o ošetřených přetocích a v prvním příspěvku o ostrově. Zůstal bych u původní myšlenky.
Když bude svítit pojedou žravé spotřebiče, když nebude svítit uživí baterky ty ostatní drobnosti. Nebude to žádnej ekekonomickej trhák, ale bude to příjemné přilepšení a hra s FVE. Můžeš to vylepšit ještě tím, že si k ostrovu připojíš zásuvku s delší prodlužovačkou a když už nebude ani co prát, ani sušit, nejdeš v domě nějaký jiný žravý spotřebič. Od května do srpna ti nejspíš bude dost elektřiny zůstávat na střeše. V zimě naopak zbude většinou jen na ty "drobnosti".

2kWh baterka bude na ostrov dost málo a bude hodně trpět. Občas i ve slunném dni přijde mráček. Aby taková baterka pak táhla třeba jen půlhodinku pračku... uf...uf. Zůstal bych u prvního nápadu s 10kWh.

Té "jeté" baterky bych se zas tak nebál. Záleží pochopitelně na ceně a na historii používání. Jeté baterky používá hodně FV pacientů k plné spokojenosti. Chce to ale něco málo nastudovat o vlastnostech, způsobech kontroly, správném použití a nezanedbat především bezpečnost.
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Ty baterky můžu mít za 1000kc za kWh. Lion baterka po 600 cyklech z jine solární elektrárny.
Nautilus
Příspěvky: 203
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Nautilus »

Pokud ti baterku bude prodávat přímo provozovatel FVE, kde byla zapojena, mohl by ti na férovku říct v jakém je stavu a co od ní můžeš očekávat. Zároveň předpokládám, že jednotlivé články budou pospojovány do baterie. Jinými slovy, že to budeš mít komplet.

V tvojí FVE, nebudeš-li trvat na praní, či sušení, když bude temno a baterka bude opravdu jen vykrývat přechodný nedostatek slunečního svitu, nebo táhnout v době temna ty ostatní malé spotřebiče, ti baterie se 600 cykly na hrbu musí vydržet dalších 10 roků.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Diablo007 »

Kluzak píše: pon lis 07, 2022 8:13 pm Ty baterky můžu mít za 1000kc za kWh. Lion baterka po 600 cyklech z jine solární elektrárny.
Který blázen to prodává za takové peníze vezmu 300kwh
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Kluzak
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 01, 2022 5:40 am

Re: Amorfni panely a pomoc se zapojenim

Příspěvek od Kluzak »

Máš recht, koupím je v každým případě.
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“