el topeni FVE/DS zapojeni

Odpovědět
lammerCZ
Příspěvky: 29
Registrován: stř říj 12, 2022 5:07 am

el topeni FVE/DS zapojeni

Příspěvek od lammerCZ »

Ahoj.
Resim zatim jen teoreticky problem,kdy mame narocne el topeni ktere nejede pres elektrokotel ale ma svoji rozvodnou skrin hned vedle hlavni el skrine. V el skrini je na ni jeden jistic.
Jde mi o to ze v zime fve - topeni nepokryje a zrejme nebude mit ani sanci za celou zimu dobit baterii. Jelikoz pujde vse na pokryti domu. Nevi nekdo jak je mozne zapojit, aby byla volba zda chci topeni klasicky pres fve s moznosti prepnuti topeni jen na DS ? Nejsem elektrikar, jsem zdravotni sestra. Staci mi laicke vysvetleni. Diky :D
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: el topeni FVE/DS zapojeni

Příspěvek od Diablo007 »

Jmenuje se to přepínač sítě https://www.hager.cz/katalog-produktu/d ... /49304.htm
Má 2 vstupy a 1 výstup tedy ty si mechanicky řekneš jestli to má jet z jednoho či druhého zdroje
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
lammerCZ
Příspěvky: 29
Registrován: stř říj 12, 2022 5:07 am

Re: el topeni FVE/DS zapojeni

Příspěvek od lammerCZ »

Skvele. A zapoji se to mezi co ? Rad bych po prepnuti na ds topeni - zachoval na fve a jeji baterii ten zbytek.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: el topeni FVE/DS zapojeni

Příspěvek od Diablo007 »

Zapojí se to mezi topení elektrárnu a přívod z ds. Tedy topení výstup a vsutp bude jeden před elektrárnou a druhý až za ní. Ale nechal bych to na někom kdo ví co dělá ať z toho není průser
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“