10 kwp + Solax G4 10 kW + triple power 17,4 kwh nastavení

Odpovědět
miroslaw79
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 17, 2022 9:23 am

10 kwp + Solax G4 10 kW + triple power 17,4 kwh nastavení

Příspěvek od miroslaw79 »

Prosím o info zkušenější:
1) na jakou minimální SOC máte nastavenou od dodavatelské firmy baterie? U mne nastavili na 20 %, soused s měničem taky SOLAX (jen 10 kwh) má oproti tomu nastaveno 30 %. Vím, že od výrobce je minimum 10 %, ale teď v zime počítám že to bude na minimu často a přemýšlím, jestli nedat více, než těch 20 %.
2) jak funguje nastavení "charging period" u tohoto měniče? v návodu je to popsáno velmi stručně, přemýšlím, jaký účel tahle položka nastavení má.
Za stávající situace, kdy budu v režimu stropových cen, tj. okolo 9 Kč/kwh a ceny na spotovém trhu jsou nízko, se nabízí úvaha nabíjet ze sítě v noci za levnější cenu a ranní vysokou spotřebu začínat s plnou baterií. Samozřejmě když se ceny na trhu změní, může být všechno jinak, zajímalo by mně, zda ta moje sestava vůbec takovýhle model fungování umožňuje - ta položka "charging period" mně k tomu navedla.
Díky za reakce :-)
jpavelka@centrum.cz
Příspěvky: 29
Registrován: čtv lis 10, 2022 6:46 am

Re: 10 kwp + Solax G4 10 kW + triple power 17,4 kwh nastavení

Příspěvek od jpavelka@centrum.cz »

Zdravím,
charging period funguje dobře. Stačí povolit funkci, pak se nastaví do jaké úrovně SOC se má nabíjet a v další položce menu se nastavuje čas.
Osobně to spíš používám tak, že dám možnost přes den na konci nízkého tarifu, alespoň do nějaké úrovně dobít baterku.
Typicky hodinu před koncem nízkého tarifu přees den povolím abíjení do (od) 60%. Tzn. ve 3 odpoledne mám alespoň 60 %.
10 kWp, X3-Hybrid-G4 10 kW, baterie 11,6 kWh
miroslaw79
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 17, 2022 9:23 am

Re: 10 kwp + Solax G4 10 kW + triple power 17,4 kwh nastavení

Příspěvek od miroslaw79 »

Funguje to tedy tak, že v rámci "charging period" se vynutí nabíjení baterií ze sítě až do dosažení nastavené SOC? V jaké položce menu se povoluje tahle funkce a kde je nastavení SOC pro případ aktivace charging period? V menu vidím jen to nastavení časového rozmezí.... :roll:
jpavelka@centrum.cz
Příspěvky: 29
Registrován: čtv lis 10, 2022 6:46 am

Re: 10 kwp + Solax G4 10 kW + triple power 17,4 kwh nastavení

Příspěvek od jpavelka@centrum.cz »

Setting/Basic settings / Self use:
Tam se nastavuje minimální SOC baterie pro vyčerpání běžným provozem a další položka je charge from grid. Když se dá enable, tak se ukáže další položka:Charge battery to %
10 kWp, X3-Hybrid-G4 10 kW, baterie 11,6 kWh
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“