Robotický vysavač.

Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Jelikož jsem před dokončením podlahy v posledním pokoji, tak jsem se rozhodl, že pořídím tenhle zázrak. Mám políčeno na Roborock s7, nebo jeho lepší variantu maxV, samozřejmě plusko - vyprázdňovací stanice. Je ještě verze ultra, co doplní vodu, ale ta je někde jinde cenově, mimo mou zónu.
Chci se zeptat, jestli je tady někdo, kdo má něco podobného a jaké má s tím zkušenosti.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 127
Registrován: stř dub 07, 2021 5:48 am
Bydliště: Vychod SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9195
Kapacita baterie [kWh]: 29

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od rege »

Mam roborock s7 a uplna spokojnost . Vyprazdnovacia stanica je blbost.
FVE 9,195kWp
(3S2P 325Wp JV -- 5048MK, 3S2P 325Wp JZ + 3S 325Wp 1 os tracker V-Z -- 5048MK, 12x360Wp nalezato -- MPPT150/70)
29 kWh Iion, BMV712
Kostěj
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kostěj »

Mám robota stejné generace od jiné firmy: Ecovac Deebot T8 OZMO.
Samovyprazdňovací stanice je ta nejlepší věc pod sluncem. Sáček měním jednou ročně (čti jednou ročně se starám o vysávání) a v bytě mám pořád vyluxováno.
Na vytírání je tam vibrujcí blbost co stejně nic nevytře, a obsluhovat to doléváním vody atd za tu upatlanou podlahu stejně nestojí. Jak jsou na tom modernější modely s rotačními kartáči a (díky automatickému doplnění) vyšším rozpočtem vody na m2 nevím, asi lépe.

Navigace je jakž takž. Stačí aby to člověka neprudila (robot prostě udělá celej byt), ale extra chytrá taky není. To maj ale všechny moderní vysavače stejný.

Na vyhýbání se blbostem se absolutně nedá spolehnout, 5x se vyhne blbostem a pak si pochutná na ponožce. Ale to se stává tak jednou za čtvrt roku, dá se to překosnout. Člověk si tak nějak navykne nenechávat na zemi bordel, takže to se dá vlastně taky považovat za nečekaný plus.

Vysavač jsem kupoval jako novinku za 25k, teď už se dá pořídit za polovic, a i tak ty prachy považuju jako nejlíp utracený za posledních x let.
Až vymyslí mop, co bude vytírat aspoň stejně kvalitně a bezúdržbově, jako tenhle vysává, jdu do toho po hlavě.
(Toto sem vložil junior, na můj popud).
Atman
Příspěvky: 97
Registrován: ned úno 13, 2022 7:20 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11525
Kapacita baterie [kWh]: 28

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Atman »

My máme irobot roomba nejakú staršiu verziu už asi 6 rokov. Za tú dobu som na nej len vymenil akupack a jeden krát metličky. Ja ho neriešim, ale manželka ho stále ospevuje. Keď ideme z baráku ho pustí, tak dva krát týždenne a je stále poriadok. Ale treba povedať, že máme bungalov a nikde prahy a koberce. Navigácia je hrozná, ale keď sa používa pravidelne, vyčistí všetko. Takže doporučujem.
spolu 11,5kWp - JVV 2,2kWp sklon 45°, JJZ 4,9kWp sklon 55°, JJZ 4,4kWp sklon 24°
Victron Easysolar 5000/48V + Epever Ipower plus 5000/48V.
Victron Bluesolar MPPT 150/35, Smartsolar 250/85.
Lifepo4 48V/560Ah cca 28kWh 2x16 280AH
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od mobilik »

Mám iroomba 9 rada nejaké 4 roky a totálna pecka to je. Je to najlepší spotrebič v domácnosti. Ak umrie asi ho aj pochovam.

Vymenil som na ňom iba batériu a metličky a pravidelne filter. Miska si ho pochvaľuje, je to podľa mňa najdôležitejší spotrebič doma. Nevieme čo je vysávanie.
Maka každý pracovný deň vždy keď nie sme doma, sám sa zapne a maka.
Mám ho aj v homeassistante takže paráda!
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Dík za reakce, když jsem doma nadhodil toto téma, tak se nejdřív ozvalo něco jako "moc vyhozenejch peněz". Já ale než něco koupím, tak problematematiku nastuduju. A prozatím vše, co jsem zjistil je, že si majitelé těchto chytrých udělátek už neumí představit, jak mohli bez nich být. Podlahy máme také bez prahů, takže žádné přenášení. Akorát nevim, jak naprogramuju, aby zaklepal klukům na dveře, jelikož jsou celej den doma. Jeden studuje, druhej homeoffice.
MaxV má proti s7 mimo jiné takové vylepšení, že má kameru a nějaké senzory navíc a měl by se umět vyhnout ponožce, bačkoře, dokonce i kablíku z USB nabíječky. A prý neustále vylepšují SW, tak, aby se míň mýlil. Tak uvažuju, jestli do něj jít, nebo ne. Samovyprazdňovací stanice bude, nechci mu pořád čumět na koule, jestli není plnej.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od mobilik »

Ja musím každé ráno ho vysypavat, už som si zvykol, ale to samovyprazdnovanie by som privítal.
Keď bude nový, bude to isto roomba. Nemôžem na neho nič zle povedať.
Po žene druhý najlepší spotrebič doma. :mrgreen:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od brumlaj »

To tu má Miška bota? Ahá, dnes je středa ......
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

Historickej i-robot roomba 6xx už je druhej, baterku už má zbastlenou z 8ks (10, 12 ks? už si nevzpomenu, ale víc tam nevleze) 18650 a zatím žije, předchozí 5xx uhynul na převodovku centrálního modulu, tj přestaly se točit kartáče, řada 6 už to má odolnější. A v posledních letech nedokáže najet na dokovací stanici, takže se musí zapojit nabíječka ručně, což při vysypávání zásobníku je jenom jeden další pohyb. Ale ty samovysypávací stanice - to je trochu brouk do hlavy, až tenhle uhyne. Asi nemáte nikdo ten krám tak dlouho jako já, aby jste měli informace o dlouhodobé dostupnosti náhradních kartáčů a filtrů pro všelijaký asijský neznačky. Pro i-robot jsou pořád tyhle věci k dostání i po mnoha letech...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od ringo »

Robotických vysavačů jsem měl celkem víc jak 5, od neznačkových i přes několik modelů od Roomba (i vytěrače Scooba 385 - totální nespokojenost-velká poruchovost). IRobot byly špička když začínali, pak si myslím že trochu zaspali ale jejich ceny na to nereagovaly. Jako dobrý kompromis mi přijdou ty od Xiaomi (ne však ty nejnižší verze bez lidaru). Jako poslední mám Roidme Eve (taky patří pod Xiaomi - integrace včetně HA) s vysypáváním a naprostá spokojenost za 1/3 cenu než podobná Roomba. Samozřejmě používám bez funkce "šmrdlání " (mopování) protože skutečně vytřít nedokáže (těžko to zvládala i ta Scooba). Pro skutečné vytření jsem manželce pořídil manuální Crosswave od Bisselu.
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Mě právě na S7 zaujal mop. Má jakési vibrování, ve videotestech je vidět, že si vede mnohem lépe než obyčejné šmudlání. Navíc umí ten mop zvednout, když jede přes kobereček, což si představuju že by ten ušmudlanej mop jinak do koberečku utřel všechnu špínu. Máme jenom pár nízkých koberečků bez vlasu, jinak všude dlažba. Nemám žádné přehnané nároky, nepošlu ho vytřít nějakou hrůzu, ale pro ten pocit, že když vytře, tak je vytřeno dobře.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Tak a teď babo raď!!! Přes FB mě přišla nabídka na roborock s7 ULTRA!!! - to je ta verze s čištěním mopu a doplňováním vody - cenou se pohybuje kolem 1500€ za, posaďte se 890,-€ !!! Je to z čínského obchodu s vysokým hodnocením a EU/PL proclenými warhauzy. Co teď?
Nevýhody
- záruka jen 1 rok
- v případě poruchy - jen EU servisní centrum, kteréžto ale prý funguje
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Tak jsem zjistil, že nemá kameru, jako maxV.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od dumi »

To je preci dobre. Kdo by chtel vysavac s kamerou, kterej jezdi po dome/byte a vsechno nahrava a je spojenej s cloudem buhvi koho....
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Frantom
Příspěvky: 85
Registrován: čtv dub 07, 2022 9:37 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Frantom »

Máte někdo z majitelů robovysavače doma psa s dlouhými chlupy?
Jestli se ta věc těmi chomáči dlouhých chlupů nezadusí ;)
Díky.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od mobilik »

Mám doma ženu s dlhými vlasmi, ktoré sú všade... Iroomba nemá problém.
Raz za čas ho treba iba vyčistiť a vybrať natočené vlasy z kolies, kief atď...
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Frantom píše: úte lis 08, 2022 6:52 pm Máte někdo z majitelů robovysavače doma psa s dlouhými chlupy?
Jestli se ta věc těmi chomáči dlouhých chlupů nezadusí ;)
Díky.
Právěže tyhle s7 mají gumové válce a tak se chlupy méně zachycují a víc jich projde.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

dumi píše: úte lis 08, 2022 11:30 am To je preci dobre. Kdo by chtel vysavac s kamerou, kterej jezdi po dome/byte a vsechno nahrava a je spojenej s cloudem buhvi koho....
Kamera je potřebná pro detekci překážek, jako jsou bačkory, ponožky, USB kabely apod.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od mobilik »

Gumové valce má aj môj, na nich to nieje, ale natáča sa to na ich uloženie, takže ak ich ideš vybrať a vyčistiť, je ich tam kopa natocenych....
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Jasně, ale když má válec štětiny, což má většina levňejších modelů, nachytá se tam toho víc. Koukal jsem na compare videa. Takže jsem jen teoretik, ale jak jinak vybrat, jen studiem informací. Horší je, že nevim, jestli jej nevzít teď, pomaloučku ceny stoupají před vánoci. Ale kdo to do stromečku pak vydrží nevybalit?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od ringo »

Plazivec píše: čtv lis 10, 2022 12:17 pm Jasně, ale když má válec štětiny, což má většina levňejších modelů, nachytá se tam toho víc.
Ty štětiny mají zase výhodu že daleko více vydrží, Ty gumové lamely se často potrhají když chytnou pevný "provaz" (např. třásně od koberce) a musíš častěji měnit. Ale jak psal někdo výše - bordel se motá hlavně kolem uložení rotačních částí a je třeba čas od času vše prořezat a vyčistit.
Ještě co se týká dokovací stanice - mít samovysypávání odpadu a na druhou stranu se ručně prdět s výměnou vody a čištěním mopu mi přijde jako mít auto a zapřahat ho za koně. Takže podle mě jednoznačně základna s plným servisem když už jsem tě nepřesvědčil že mopování je k ničemu ;)
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Právěže koberce nemáme. Máme jenom spíš takové ty koberečky bez vlasu. Měli jsme koberec se středním vlasem v obyvce, která je momentálně v přestavbě, ale jelikož jde hezká dlažba i tam, tak se nejspíš pořídí jen taková ta podložka pod nohy k sedačce.
Pokud jde o mopování, určitě nebudu mopovat tak často, jak budu vysávat. Předpokládám, že se tak bude dít pravidelně před svátkama, jak všichni víme a pak jen sporadicky, nebo možná kuchyň častěji a to už si člověk pohlídá. A i kdybych měl přeci jen chuť mopovat ručně, alespoň bude podlaha bez drobků, což mě na mopování dost prudilo, jsem línej a nechtělo se mi před mopováním vysávat.
Nebo prostě když se řekne, že jdu mopovat, tak naplním nádobku a po akci vše dám do pořádku. Ale nebudu se muset tahat s kýblem a dredama po bytě.
Ale jinak máš pravdu, chtěl bych tu dražší variantu, ale ta je fakt mimo můj rozpočet. Už těch 850,-€ za maxV je poměrně dost.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od mobilik »

Na mopovanie sa vyser... Niet nad klasickú ručnú prácu. Toto som videl u kamaráta. Je to také divné, vidno šmuhy a ešte aj chodiť okolo toho treba. Základ je mať každý deň povysavane. To zmyvanie raz do týždňa gazdiná zvládne keď pochopi aká perfektná vec je ten vysávač.

Pridávam screen z môjho dedka...
Screenshot_20221112-193228_iRobot.jpg
Screenshot_20221112-193228_iRobot.jpg (208.55 KiB) Zobrazeno 2860 x
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Nevíš o čem píšeš a když nevíš tak se podívej. Cca od 1:15. S7 má funkci vibrace 3000/min. Koukal jsem na porovnávací videa, proč to najednou mopuje. A je to rozdíl. Ale ano, souhlasím, to mopování je stejně jen podružná funkce a podstatné je vysátí podlahy.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

Tak jsem pořídil Roidmi EVE - poprvotním nadšení nastupuje spíš zklamání: Ta základnová stanice nedokáže vysát svinstvo ze zásobníku, takže všechny ty "smart" prasečiny ztrácí význam. Navigace je lepší než u starýho i robotu, ale to je asi všechno...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Odpovědět

Zpět na „Aku zařízení, nářadí, hračky“