GoodWe a optimizery TIGO a rozpojenie panelov

Odpovědět
emkac
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 04, 2022 10:11 am

GoodWe a optimizery TIGO a rozpojenie panelov

Příspěvek od emkac »

Ahojte,

ma tu niekto funkcny system, kde je hybridny menic GoodWe, baterie, optimizery TIGO (napr TS4-A-F), TIGO CloudConnect a TIGO AccessPoint?

Kedze to je hybrid, tak pri vypnuti gridu sa to sprava ako ostrov.
Co ale znaci, ze v pripade poziaru a vypnutiu hlavneho istica si FVE pracuje dalej.

Predstava je, ze k dispozicii bude este jeden vypinac, ktory na dialku vypne (asi menic), ktory sposobi vypnutie (tzv Rapid Shutdown) optimizerov.
Vo finale sa seriovo zapojene panely na streche tymto rozpoja a nebudu davat spolu zivotu nebezpecne napatie, ale kazdy len sam za seba tych cca 40V.

Viem, ze Huawei menic s Huawei optimizermi to robi by default - vypnem menic, vypnu sa optimizery, rozpoja sa panely.
Ale pokusy na GoodWe a Tigo ukazali, ze bez Tigo CCA a TAP to nefunguje. Vypol sa menic a optimizery bezali napajane z panelov a do objektu slo tych cca 400V.

Dakujem
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 477
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: GoodWe a optimizery TIGO a rozpojenie panelov

Příspěvek od pave69 »

Já to tak nemám, ale zvažoval jsem to před instalací. Závěr byl, že optimizéry vynechám, 400V (u mě spíš 500V) jde k řadiči, který to dál vypne, jsou tam ss jističe, kterýma se to dá vypnout ručně a že je 500V v nějakých drátech na zdi až tak nevadí. Taky byl problém optimizéry sehnat. Střechu mám plechovou. Koupím protipožární dveře za 5k a gelový hasičák za 3k - to spíš kvůli baterce, z té mám větší vítr.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“