Přetoky do bojleru.

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Jastr
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 03, 2022 3:35 pm

Re: Přetoky do bojleru.

Příspěvek od Jastr »

Diablo007 píše: úte pro 27, 2022 6:18 pm
Jastr píše: úte pro 27, 2022 5:39 pm
Diablo007 píše: pon pro 26, 2022 7:23 pm Buď špatně hledám nebo nevím ale sice jsi uvedl že máš 3,7kwp ale nevsimlmsem.si jaký střídač mne na tak málo panelů přijde 3f měnič divný nemáš nakonec jen 1f měnič?
Ne, mám goodwe gw10k-et.
Strašná kombinace s 3,7kwp to už nebylo místo na střeše že tak málo?
Diablo007 píše: úte pro 27, 2022 6:18 pm
Jastr píše: úte pro 27, 2022 5:39 pm
Diablo007 píše: pon pro 26, 2022 7:23 pm Buď špatně hledám nebo nevím ale sice jsi uvedl že máš 3,7kwp ale nevsimlmsem.si jaký střídač mne na tak málo panelů přijde 3f měnič divný nemáš nakonec jen 1f měnič?
Ne, mám goodwe gw10k-et.
Strašná kombinace s 3,7kwp to už nebylo místo na střeše že tak málo?
Tak. Je to malá střecha, je tam možnost připojení ještě východ.
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Přetoky do bojleru.

Příspěvek od dumi »

To za rok sezere vic nez to vyrobi, ne??
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
mazel
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 21, 2023 2:57 pm

Re: Přetoky do bojleru.

Příspěvek od mazel »

Mám 2,8 kWp. Bez baterie. Byl jsem první kdo otravoval dodavatele FVE. Já jsem si poručil toto řešení. Bojler je připojen na první SSR relé. Mám přetoky - jdou do bojleru. V nastavení jsem chtěl ale tuto podmínku. Odpojil jsem se od HDO (zapojení jednoho kabelu). Večer se vyplácá část teplé vody v bojleru. Bojler se v noci vůbec nedohřívá. Přes FVE má čas do 15.00 hod pro nahřátí přes fotovoltaiku. Když není v 15hod ohřátá voda do 18 hod má čas nahřát se ze sítě. Dvě hodiny ze sítě mi nestačily na dohřátí vody. Proč se má voda nahřívat v noci ze sítě, když přes den je FVE pouze na jemné dohřívání? Od jara do podzimu se z 90% voda ohřeje do 15ti hodin a proto se ze sítě vůbec nedohřívá. V zimě si to zaplatím ze sítě od 15 do 18 hodin a večer se v klidu umyjeme.
Ještě mám druhé SSR relé. Je nahřátý bojler a mám přetoky na jaře a na podzim. Další přetoky pustím na jednu fázi do nádrže TČ. Samozřejmě, že v létě toto přihřívání vypnu dalším jističem.
Bobo8001
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 18, 2023 8:56 pm

Re: Přetoky do bojleru.

Příspěvek od Bobo8001 »

Zdravím
Nechci zakládat nové téma tak se zkusím zeptat tady. Je potřeba jistit obvod s SSR rele jističem před i za? Našel jsem, že před by měla být rychlá pojistka typu GR nebo rychlý jistič s Z - charakteristikou, ale nevím jestli dávat ještě jistič za rele (jakoby před spotřebič).
Díky
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Přetoky do bojleru.

Příspěvek od brumlaj »

Pokud se obvod nedělí a tvoří pouze jednu smyčku, tak je druhé jištění k ničemu. Pokud to jištění vyhovuje minimálnímu průřezu vodičů v té smyčce (a impedanci smyčky, ale to je snad samozřejmé). K ničemu jinému jištění neslouží než k ochraně vodičů (daného průřezu) před nebezpečným přetížením.
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“