EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Diablo007 »

Mezekien píše: čtv led 05, 2023 6:00 pm
Mezekien píše: úte led 03, 2023 6:40 am Zdravím všechny co by mohli pomoct jak postupovat když nás EGD nechce připojit do sítě prý kvuli slabé trafostanici a také někdo kdo ví jak nastavit střídač Goodwe 10 kw nějak divně se chová i když není připojen do sítě.. Lokalita Rakvice Děkuji moc
Proboha najde se tady někdo, kdo aspoň rozumí nastavení V PV MASTERU s jistotou ? Někdo kdo ví jak to má být nastavené třeba v SEMS ??
Někdo kdo je ochotný zavolat a nastavit se mnou a probrat potíž ??
To tu mají všichni jen kecy co se udělalo špatně a na co kdo upozorňuje ?? Tomu říkám fakt odborná poradna...inženýři. To můžeme diskutovat na idnes... :stupidme: :sun2:
Jsi zde host tak se podle toho chovej nebo si to jdi řešit na Facebook nebo na idnes. Pokud jsi to instaloval sám jako že to tak zatím vypadá tak aspoň normálně řekni a nepoháněj se tím že radíme neodborně či málo podrobně. Jelikož tu každý předpokládá že to dělala firma tak se předpokládá že to je správně zapojené což u samo domo tak nemusí být tedy krom nastavení v sems může být potřeba dořešit i hardwarové zapojení.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
willcz
Příspěvky: 294
Registrován: pát dub 09, 2021 8:48 am
Bydliště: Rosice

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od willcz »

Ona je to tady poradna? to jsem nevěděl. Myslel jsem že jsme na fóru kde se diskutují věci ohledně FVE.
Zkusil bych přehodnotit přístup a když chci poradit, tak i odpovídám na dotazy těch co radí.

základem všeho je dostatek informací ...
9,8 kWp Poly + Tigo, 3x XTM4000, 2x VT65, 1x VT80, 8x Pylon US3000B + paralelne k tomu 15S LiFe 360Ah s Batrium BMS
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od dumi »

Mezekien píše: čtv led 05, 2023 6:00 pm
Mezekien píše: úte led 03, 2023 6:40 am Zdravím všechny co by mohli pomoct jak postupovat když nás EGD nechce připojit do sítě prý kvuli slabé trafostanici a také někdo kdo ví jak nastavit střídač Goodwe 10 kw nějak divně se chová i když není připojen do sítě.. Lokalita Rakvice Děkuji moc
Proboha najde se tady někdo, kdo aspoň rozumí nastavení V PV MASTERU s jistotou ? Někdo kdo ví jak to má být nastavené třeba v SEMS ??
Někdo kdo je ochotný zavolat a nastavit se mnou a probrat potíž ??
To tu mají všichni jen kecy co se udělalo špatně a na co kdo upozorňuje ?? Tomu říkám fakt odborná poradna...inženýři. To můžeme diskutovat na idnes... :stupidme: :sun2:


Takze zklapneme krovky. Nekolikrat se Te tu lidi ptali na info, a neodpovedels. To je pak tezky, s timhle pristupem Ti tezko nekdo poradi. Lidi tu nejsou pro to, aby TI radili. Oni ti chteji radit z dobre vule, stoji je to jejich cas. Za 4000Kc/hodinu tu jiste bude spousta lidi, kteri si ochotne zavolaji... ale chtit po nekom aby mi poradil zadarmo, v jeho volnem case, a byt u toho hulvat....
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Harry
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 12, 2022 8:01 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Harry »

Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

pave69 píše: čtv led 05, 2023 6:15 pm Hele, ptal jsem se na graf z 27.12. a nic z tebe nevypadlo. Takže prosím začni u sebe.
Ta dvě pole v PV master "DOD" označují povolenou hloubku vybití v %. Takže když třeba nechceš, aby se baterka vybíjela pod 30% SOC (nabití), tak DOD bude 70.
Ahoj

ano to jsem se svou angličtinou jakš takš pochopil, jen nevím zcela jistě rozdíl mezi těma dvěma polo ON grip a off grip.... jinak ale předpokládám že když mám v obou políčkách 90 tak se prostě baterie vybíjí téměř zcela na 10%. Takže to ale neřeší problém, proč se baterie na slunci nabíjí jen někdy . Prostě někdy začne nabíjet a někdy ne, přesto že panel by dal určitě třeba 2 kw a dům odběr v tu chvíli nemá... ten moment je ten problém.. proč nenabíjí... U nás je trochu světla na jihu téměř pořád a i když barák bere 300w v tu chvíli a panely by dávaly prakticky pořád klidně nad 1 KW tak na sems je info že baterie má 12% a nenabíjí se . ALe někdy zničehonic ano, ale jen nějakou dobu.
Jinak graf bych rád poslal , ale opět nevím kde ho v sems najít... Díky DAN
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

pave69 píše: čtv led 05, 2023 6:15 pm Hele, ptal jsem se na graf z 27.12. a nic z tebe nevypadlo. Takže prosím začni u sebe.
Ta dvě pole v PV master "DOD" označují povolenou hloubku vybití v %. Takže když třeba nechceš, aby se baterka vybíjela pod 30% SOC (nabití), tak DOD bude 70.
jak graf najdu ? pošlu... dod nastavení mám na 90 v obou kolonkách, tedy mělo by se vybíjet až do 10%. Neřeší ale problém proč se bat. nenabíjí kldyž je slunko... jinak nastavení mám v sems... musí být stejné i v PV master ?? nevím.. nebo jen v PV masteru ?
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od visis »

Pv master ti řídí fotovoltaiku. Sems je jen nahlížedlo přes cloud.
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 477
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od pave69 »

Mezekien píše: pát led 06, 2023 7:13 am jak graf najdu ?
otevřít na PC semsportal.com, rozkliknout si detail elektrárny, vybrat graf Napájení (je výchozí), vpravo uprostřed přepsat/překliknout na správné datum, výsledný graf uložit přes pravé tl. myši jako obrázek
Obdobně to jde i v aplikaci SEMS portal na mobilu, ale tam je potřeba graf rozkliknout do detailu přes ten obdélníček se šipkami, jinak nejsou vidět potřebná data.
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

pave69 píše: pát led 06, 2023 9:08 am
Mezekien píše: pát led 06, 2023 7:13 am jak graf najdu ?
otevřít na PC semsportal.com, rozkliknout si detail elektrárny, vybrat graf Napájení (je výchozí), vpravo uprostřed přepsat/překliknout na správné datum, výsledný graf uložit přes pravé tl. myši jako obrázek
Obdobně to jde i v aplikaci SEMS portal na mobilu, ale tam je potřeba graf rozkliknout do detailu přes ten obdélníček se šipkami, jinak nejsou vidět potřebná data.
canvas.png
canvas.png (49.97 KiB) Zobrazeno 3781 x
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

graf sem dodal z 27.12 jak v něm číst to vůbec netuším nebo co mi říká.. díky
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

Diablo007 píše: čtv led 05, 2023 7:49 pm
Mezekien píše: čtv led 05, 2023 6:00 pm
Mezekien píše: úte led 03, 2023 6:40 am Zdravím všechny co by mohli pomoct jak postupovat když nás EGD nechce připojit do sítě prý kvuli slabé trafostanici a také někdo kdo ví jak nastavit střídač Goodwe 10 kw nějak divně se chová i když není připojen do sítě.. Lokalita Rakvice Děkuji moc
Proboha najde se tady někdo, kdo aspoň rozumí nastavení V PV MASTERU s jistotou ? Někdo kdo ví jak to má být nastavené třeba v SEMS ??
Někdo kdo je ochotný zavolat a nastavit se mnou a probrat potíž ??
To tu mají všichni jen kecy co se udělalo špatně a na co kdo upozorňuje ?? Tomu říkám fakt odborná poradna...inženýři. To můžeme diskutovat na idnes... :stupidme: :sun2:
Jsi zde host tak se podle toho chovej nebo si to jdi řešit na Facebook nebo na idnes. Pokud jsi to instaloval sám jako že to tak zatím vypadá tak aspoň normálně řekni a nepoháněj se tím že radíme neodborně či málo podrobně. Jelikož tu každý předpokládá že to dělala firma tak se předpokládá že to je správně zapojené což u samo domo tak nemusí být tedy krom nastavení v sems může být potřeba dořešit i hardwarové zapojení.
Tak znovu... sám jsem si to neinstaloval. Stačí ? Firma zatím moc nepomohla, proto se ptám zde. Hlavně proto že předpokládám že řešení je asi v jednoduchém nastavení sofzu...někde nebo jednoduchá klička.. Kterou zde někdo ví a třeba poradí. A že to jde dokazují někteří lidé zde, bihužel tak jeden z deseti. Ostatní jen prudí stylem proč jsem si ju montoval apod....
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

ahoj graf jsem teď dle tvého návodu někam sem zadal... nevím zcela přesně jestli sem nebo do mé diskuze, je to trochu zmatené to řádkování tady . díky DAN
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 477
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od pave69 »

Hele, díky za graf, ale asi tě moc nepotěším. Evidentně je problém v komunikaci s baterkou, což ale může být jak nastavením, tak HW nebo FW na obou stranách (střídač nebo baterka). Já s tím už dál pomoct neumím. Napiš sem ještě, co máš přesně za baterku, třeba by někdo, kdo má stejnou, mohl alespoň nasdílet, jaké má její nastavení.
A zkus to celé úplně vypnout a zapnout, někdy to překvapivě pomůže. Když ne, tak to musí vyřešit firma, co to instalovala. Zkusit upgrade FW, pak zase vypnout a zapnout, zkontrolovat nastavení,....
Diablo1st
Příspěvky: 956
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Diablo1st »

Mezekien píše: pát led 06, 2023 10:14 am Tak znovu... sám jsem si to neinstaloval. Stačí ? Firma zatím moc nepomohla, proto se ptám zde. Hlavně proto že předpokládám že řešení je asi v jednoduchém nastavení sofzu...někde nebo jednoduchá klička.. Kterou zde někdo ví a třeba poradí. A že to jde dokazují někteří lidé zde, bihužel tak jeden z deseti. Ostatní jen prudí stylem proč jsem si ju montoval apod....
Dane,
nikto ti tu nehovorí nič o tom, prečo si si ju montoval ani nič podobné, tak si prosím nedomýšlaj!

Celý problém je, že ak ti to montovala firma tak tá drží záruku. Ak sa teraz do toho budeš rýpať a niečo sa stane, môžu ti odmietnuť reklamáciu a ty budeš musieť kúpiť druhý menič, čo nie je zrovna za hubičku.

V dosť prípadoch pomohla aktualizácia FW v meniči, ľudia to riešili na dialku s DE podporou Goodwe. FW si sám aktualizovať nevieš, možno firma, čo ti to montovala, aj keď o tom dosť pochybujem.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od dumi »

Upgrade FW stridace u Goodwe musi delat autorizovany dovozce nebo instalacni firma, pres sveho dodavatele. Takze s upgradem FW stridace se obrat na dodavatele FVE.

Mozna bys mohl napsal, kdo FVE dodaval, aby se o statni takovym patlalum vyhnuli. Protoze, pokud neco nefunguje ma byt firma ta ktera to jede okamzite opravit. Dal jsi ji za to velmi velkou castku penez, kterou shrabli.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od visis »

No tak podle toho grafu baterka napájí dům do soc 40%, potom vše ze sítě. Zajímalo by mě jak tento graf pokračoval přes půlnoc dál. Nahoď hned následující den...
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

Mezekien píše: úte led 03, 2023 6:40 am Zdravím všechny co by mohli pomoct jak postupovat když nás EGD nechce připojit do sítě prý kvuli slabé trafostanici a také někdo kdo ví jak nastavit střídač Goodwe 10 kw nějak divně se chová i když není připojen do sítě.. Lokalita Rakvice Děkuji moc
Neporadíte prosím někdo co znamená ten spodní řádek holding ??? Co se stane po zapnuti ??
Screenshot_20230114_192721_SEMS Portal.jpg
Screenshot_20230114_192721_SEMS Portal.jpg (172.53 KiB) Zobrazeno 3543 x
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 477
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od pave69 »

Když se DOD Holding zapne, tak systém tuto hodnotu při vybití udržuje, tj. nedovolí vybití pod tuto hodnotu:
DOD holding means the battery soc will maintain at a fixed number. For example, if you set DOD holding to 10%SOC,then the battery will be charged to 10% soc when it's soc is less than 10%. This function is to prevent your battery from fully discharged.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 477
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od pave69 »

to mezekien:
Já bych ještě stručně zopakoval, co tady tak různě zaznělo, ale možná to v těch příspěvcích zapadlo:
To, jak se chová tvůj GW, není normální a nikdo neví o žádném "nastavení", které by to spravilo. Třeba já mám asi skoro stejnou konfiguraci a nic, co bych tam mohl přenastavit, aby se to chovalo jako ten tvůj, tam není (snad teda kromě nějakého hraní s EKO módem, což ale asi nebude tento případ).
Naproti tomu jsou na fórech minimálně 2 různé případy velmi podobného chování, kdy se výkon GW střídače omezí na spotřebu a nedochází k dobití baterie nebo nějak podobně. V obou těchto případech postiženým majitelům pomohl upgrade FW střídače na poslední verzi (v té době to byla verze 080822) a následné vypnutí a zapnutí celé FV (tedy hlavně střídače). Tak si prosím s instalační firmou domluv vzdálený upgrade FW.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Diablo007 »

pave69 píše: ned led 15, 2023 7:24 pm to mezekien:
Já bych ještě stručně zopakoval, co tady tak různě zaznělo, ale možná to v těch příspěvcích zapadlo:
To, jak se chová tvůj GW, není normální a nikdo neví o žádném "nastavení", které by to spravilo. Třeba já mám asi skoro stejnou konfiguraci a nic, co bych tam mohl přenastavit, aby se to chovalo jako ten tvůj, tam není (snad teda kromě nějakého hraní s EKO módem, což ale asi nebude tento případ).
Naproti tomu jsou na fórech minimálně 2 různé případy velmi podobného chování, kdy se výkon GW střídače omezí na spotřebu a nedochází k dobití baterie nebo nějak podobně. V obou těchto případech postiženým majitelům pomohl upgrade FW střídače na poslední verzi (v té době to byla verze 080822) a následné vypnutí a zapnutí celé FV (tedy hlavně střídače). Tak si prosím s instalační firmou domluv vzdálený upgrade FW.
Dle jeho slov to nebylo dost podrobně popsané aby se s tím zaobíral frajer
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
Iamwonder
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 07, 2022 9:00 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Iamwonder »

Kde nakonec byla chyba? Napadlo mě že tam bude i jistý časový plán který třeba ovlivní kdy se má nabíjet a kdy ne.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“