EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

Zdravím všechny co by mohli pomoct jak postupovat když nás EGD nechce připojit do sítě prý kvuli slabé trafostanici a také někdo kdo ví jak nastavit střídač Goodwe 10 kw nějak divně se chová i když není připojen do sítě.. Lokalita Rakvice Děkuji moc
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Diablo007 »

Připojí tě v režimu bez přetoků. Jinak.byba dobrým zvykem prvně dávat žádost
pak stavět člověk ví do čeho jde. Jinak divné chování když není připojený do sítě je hodně široký pojem to bude lepší specifikovat.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

Ahoj díky . samozřejmě že je to dobrým zvykem ale když ji chceš tak trochu doufáš že v civilizované obci kde jich ani moc není problém nebude...
Nicméně i při vyplích přetocích se chová střídač takto : Když je odběr v domě spustí příslušný výkon i z panelů a dodává do domu : OK
Když odběr v domě není a slunce stejně trochu i teď v zimě svítí (vím na 100% že by daly třeba i 2 kw) tak nedávají nic ani do baterie která má v tu chvíli třeba jen 40% !! Proč aspoň nenabíjí ?? A druhá extravagance :
Baterie má 40% , dům sepne odběrem třeba 1,5 kw a stejně to jde ze sítě.. čekal bych že vše povalí z baterie...

Děkuji za nějaké postřehy nebo info
Dan
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Diablo007 »

Mezekien píše: úte led 03, 2023 8:39 am Ahoj díky . samozřejmě že je to dobrým zvykem ale když ji chceš tak trochu doufáš že v civilizované obci kde jich ani moc není problém nebude...
Nicméně i při vyplích přetocích se chová střídač takto : Když je odběr v domě spustí příslušný výkon i z panelů a dodává do domu : OK
Když odběr v domě není a slunce stejně trochu i teď v zimě svítí (vím na 100% že by daly třeba i 2 kw) tak nedávají nic ani do baterie která má v tu chvíli třeba jen 40% !! Proč aspoň nenabíjí ?? A druhá extravagance :
Baterie má 40% , dům sepne odběrem třeba 1,5 kw a stejně to jde ze sítě.. čekal bych že vše povalí z baterie...

Děkuji za nějaké postřehy nebo info
Dan
Tak říkal.jsinze se chová divně když není připojený do sítě a pak mluvíš o přetoku a že ze sítě bere.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

Tak pardon...blbě jsem to řekl....do sítě je...nejsou povoleny na střídači přetoky. Situaci jsem popsal výše....
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Diablo007 »

Permanentně se tu řeší problémy s goodwe a dost často pomáhá udělat aktualizaci tedy otázka je jakou verzi softu máš jestli by nestačilo novější
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

fajn rada, ale na foru o elektro a solarech by člověk čekal lepší rady a jasný postup co udělat nebo jak to zjistit... Proto jsem tu, protože tomu nerozumím... Rady typu možná by stačilo elektrárnu vyměnit, nebo ji nemít mi moc nepomůžou... Dan Až budete chtít někdo vyrobit reklamy na cnc strojích, taky se nebudu ptát já vás jak to udělat, ale dám vám jasné instrukce co lze a jak to udělám...
danidani
Příspěvky: 308
Registrován: úte led 18, 2022 10:17 pm
Bydliště: Cerhovice
Výkon panelů v FVE [Wp]: 11400
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od danidani »

Pročti fórum, rada prostě neexistuje. Tenhle měnič není primárně pro bezpřetokový režim, blbě jsi vybral. To je jak kdybs koupil vrtačku a chtěl s ní soustružit.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 482
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od pave69 »

Já bych to trochu posunul. Je potřeba mít v mobilu nainstalovaný PV Master a přes něj se podívat, jak je Goodwe nastavený. Hlavně, jaký je režim, jak jsou nastavena procenta vybíjení baterie. Jinak "bez přetoků" je normální, že do spotřeby cca 200 W to dům cucá ze sítě.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 482
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od pave69 »

A ještě bych se zeptal, páč jsme to tu už řešili tak měsíc zpátky - takže baterka se za celou dobu nikdy ani trochu nedobila? Tj. pořád klesá? Nebo někdy nějak trochu jo?
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 199
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od beethowen »

Mezekien píše: úte led 03, 2023 1:01 pm fajn rada, ale na foru o elektro a solarech by člověk čekal lepší rady a jasný postup co udělat nebo jak to zjistit... Proto jsem tu, protože tomu nerozumím... Rady typu možná by stačilo elektrárnu vyměnit, nebo ji nemít mi moc nepomůžou... Dan Až budete chtít někdo vyrobit reklamy na cnc strojích, taky se nebudu ptát já vás jak to udělat, ale dám vám jasné instrukce co lze a jak to udělám...
Předpokládám, že ti to realizovala nějaká firma a nedělala to zadarmo. Pokud se to nechová správně, měli by to v rámci nějaké reklamace asi dořešit, ne?
Jako samozřejmě si můžeš nainstalovat ten PVmaster, jak psal kolega výše a hrabat se v tom. Ale to bude při případné reklamaci pro firmu spíše důvod ti to dát sežrat. Myslím, že to nestálo úplně málo peněz a máš právo dostat něco, co funguje správně.
To že Goodwe na ten bezpřetokový režim není úplně to ideální tu už bylo řečeno. A žádat o rezervovaný výkon před realizací snad má být úplně normální. Podle odpovědi distributora se přeci potom rozhodnu, co dál. Navíc toto vždycky slibují ty realizační firmy, že to zařídí, vše kolem připojení. Dost často si za to nechávají i platit.
Ale ono je to vlastně pořád dokola a teží z toho hlavně ty realizační firmy, které se k řešení problémů nemají a za chvíli, kdy nebudou dotace, či se jim to nějak jinak nebude vyplácet, zase tak rychle zmizí, jak rychle se objevily.
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Diablo007 »

Mezekien píše: úte led 03, 2023 1:01 pm fajn rada, ale na foru o elektro a solarech by člověk čekal lepší rady a jasný postup co udělat nebo jak to zjistit... Proto jsem tu, protože tomu nerozumím... Rady typu možná by stačilo elektrárnu vyměnit, nebo ji nemít mi moc nepomůžou... Dan Až budete chtít někdo vyrobit reklamy na cnc strojích, taky se nebudu ptát já vás jak to udělat, ale dám vám jasné instrukce co lze a jak to udělám...
A já bych čekal že když už sem někdo dojde a dostane radu že má aktualizovat software jako první věc tak jeho reakce nebude arogantní stylu čekal bych lepší radu a jasný postup? Pokud jsi si to dělal sám tak nevím co děláš něco čemu nerozumíš aspoň podle toho že až po instalaci se divíš že tě nechtějí připojit kdyby to dělal firma tak začne žádosti a pak se dělá instalace což se evidentně nestalo.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

1. když mi dá někdo radu že mám aktualizovat soft, tak bych čekal alespoň radu prvního kroku jak...přes kterou aplikaci atd... vím hovno
2. vysvětlovat mi že jsem měl prvně žádat o připojení je něco co vím, co se posralo a nepředpokládalo..ale už se to stalo. Takže člověk čeká radu a ne chytré řeči jak se to mělo...že jsem debil to vím , na to nepotřebuju solarforum!
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

danidani píše: úte led 03, 2023 1:17 pm Pročti fórum, rada prostě neexistuje. Tenhle měnič není primárně pro bezpřetokový režim, blbě jsi vybral. To je jak kdybs koupil vrtačku a chtěl s ní soustružit.
No konečně jasná informace....díky. Teď by to chtělo aspoň trochu poradit jak to spastit..např. nějaký režim provozu toho střídače změnit nebo něco aby to trochu fungovalo
DAN
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

pave69 píše: úte led 03, 2023 2:57 pm A ještě bych se zeptal, páč jsme to tu už řešili tak měsíc zpátky - takže baterka se za celou dobu nikdy ani trochu nedobila? Tj. pořád klesá? Nebo někdy nějak trochu jo?
Ahoj
Když vysvitne slunce a zapne se spotřeba v domě něčeho, tak sepnou docela dobře i panely a uspokojí dům...potom se trouba pečení vypne a je stejné slunce ale solár nedává ty samé kilowaty aspoň do baterie... prostě se panely jakoby zas odpojí a přitom v baterii je třeba 40% a mohla by se nabít do plna
A ano... kapacita lítá mezi cca 20 až 43 % ... někdy se zničehonic rozhodne střídač že ji dobije, ale zatím ne víc než nad 43 % NEVÍIM PROČ.
PV MASTER jsem zkoušel ale moc se v něm nevyznám a ty dvě okýnka kam se vyplňuje jak moc vybíjet baterii mi přišlo že když chci přepsat tak to nejde... nechce to uložit nebo co...
DAN
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od dumi »

A co Ti na to rekla forma co to instalovala?

Jinak upgrade FW goodwe dela dodavatel ci vyrobce
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

firma řekne že se na to dálkově podívá.... to je asi tak vše
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 482
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od pave69 »

Mezekien píše: stř led 04, 2023 6:51 am Když vysvitne slunce a zapne se spotřeba v domě něčeho, tak sepnou docela dobře i panely a uspokojí dům...potom se trouba pečení vypne a je stejné slunce ale solár nedává ty samé kilowaty aspoň do baterie... prostě se panely jakoby zas odpojí a přitom v baterii je třeba 40% a mohla by se nabít do plna
A ano... kapacita lítá mezi cca 20 až 43 % ... někdy se zničehonic rozhodne střídač že ji dobije, ale zatím ne víc než nad 43 % NEVÍIM PROČ.
PV MASTER jsem zkoušel ale moc se v něm nevyznám a ty dvě okýnka kam se vyplňuje jak moc vybíjet baterii mi přišlo že když chci přepsat tak to nejde... nechce to uložit nebo co...
DAN
Můžeš sem prosím dát graf z 27.12., kdy bylo celý den jasno? A případně upřesnit, jestli někdy (a kdy) během dne dochází k zastínění, a jaká je orientace panelů?
eduard22
Příspěvky: 983
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od eduard22 »

Mezekien píše: stř led 04, 2023 6:45 am
danidani píše: úte led 03, 2023 1:17 pm Pročti fórum, rada prostě neexistuje. Tenhle měnič není primárně pro bezpřetokový režim, blbě jsi vybral. To je jak kdybs koupil vrtačku a chtěl s ní soustružit.
No konečně jasná informace....díky. Teď by to chtělo aspoň trochu poradit jak to spastit..např. nějaký režim provozu toho střídače změnit nebo něco aby to trochu fungovalo
DAN
Já tě před vším tímto varoval již v létě před instalací! :evil: Ale komu není rady .... :-(

Asi bude nutné nastavit vyšší napětí nabíjení aku, při kterém má odpadnout nabíjení ze sítě, nebo naopak nižší a nebo zcela zakázat nabíjení ze sítě a povolit jen z panelů!?

Těžko mohu já radit konkrétněji, tento měnič neznám :-/ Vím jen obecně že neostrovní měniče neumí fungovat hladce bez sítě :-( Taky možná u tohoto nejdou změnit po mobilu z apky všechny důležité parametry. (asiaby ti to nekjakej hacker schválně nepoškodil?)

Tedy jít do rizika - že nebudeš nakonec připojen s povolenýma přetokama do sítě a nezvolit pro jistotu alespoň měnič, co by pak uměl jet leghálně alespoň v "poloostrovu" (nepřetlačoval by se sítí, neb by byl jeho výstup připojen pouze do domu a ze sítě by byla jen možnost dobíjení aku při špatném zimním počasí nebo večer, nebo přícuc ale přes DC nabijecí napětí, nebo bypasem) a tak bez rizika přetoků, ba již trestanejch i jen mikropřetoků(!)..., bylo neprozřetelné ignoranství mojí dobře míněné rady již před instalací :evil:
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

pave69 píše: úte led 03, 2023 1:26 pm Já bych to trochu posunul. Je potřeba mít v mobilu nainstalovaný PV Master a přes něj se podívat, jak je Goodwe nastavený. Hlavně, jaký je režim, jak jsou nastavena procenta vybíjení baterie. Jinak "bez přetoků" je normální, že do spotřeby cca 200 W to dům cucá ze sítě.
Šlo by mi poradit co nastavit v pv masteru do tech dvou kolonek u nastavení baterie ?? Díky
willcz
Příspěvky: 295
Registrován: pát dub 09, 2021 8:48 am
Bydliště: Rosice

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od willcz »

Proč to neřešíte s dodavatelem? Hrabat do nastavení bude jen voda na jejich mlýn že to není jejich vina.
9,8 kWp Poly + Tigo, 3x XTM4000, 2x VT65, 1x VT80, 8x Pylon US3000B + paralelne k tomu 15S LiFe 360Ah s Batrium BMS
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Diablo007 »

Protože to podle mne firma nedělala už to tam sice nevidím ale mam pocit že měl v příspěvku že to dělal sám to již zmizelo
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
eduard22
Příspěvky: 983
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od eduard22 »

Mezekien píše: úte led 03, 2023 6:40 am Zdravím všechny co by mohli pomoct jak postupovat když nás EGD nechce připojit do sítě prý kvuli slabé trafostanici a také někdo kdo ví jak nastavit střídač Goodwe 10 kw nějak divně se chová i když není připojen do sítě.. Lokalita Rakvice Děkuji moc
Doporučím Ti poslechnout si, byť polopatistické (lidovou terminologií podané), rady "ampéráka" na YT, zejména od času video 7:45!
https://www.youtube.com/watch?v=A_-NsEx1OCs
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Mezekien
Příspěvky: 25
Registrován: sob pro 10, 2022 8:28 am

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od Mezekien »

Mezekien píše: úte led 03, 2023 6:40 am Zdravím všechny co by mohli pomoct jak postupovat když nás EGD nechce připojit do sítě prý kvuli slabé trafostanici a také někdo kdo ví jak nastavit střídač Goodwe 10 kw nějak divně se chová i když není připojen do sítě.. Lokalita Rakvice Děkuji moc
Proboha najde se tady někdo, kdo aspoň rozumí nastavení V PV MASTERU s jistotou ? Někdo kdo ví jak to má být nastavené třeba v SEMS ??
Někdo kdo je ochotný zavolat a nastavit se mnou a probrat potíž ??
To tu mají všichni jen kecy co se udělalo špatně a na co kdo upozorňuje ?? Tomu říkám fakt odborná poradna...inženýři. To můžeme diskutovat na idnes... :stupidme: :sun2:
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 482
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: EGD nepřipojilo + Chování Goodwe 10 kw EKT

Příspěvek od pave69 »

Hele, ptal jsem se na graf z 27.12. a nic z tebe nevypadlo. Takže prosím začni u sebe.
Ta dvě pole v PV master "DOD" označují povolenou hloubku vybití v %. Takže když třeba nechceš, aby se baterka vybíjela pod 30% SOC (nabití), tak DOD bude 70.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“