elektroměr

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Kostěj
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: elektroměr

Příspěvek od Kostěj »

jarka píše: čtv led 05, 2023 8:02 pm Já si zase myslím, že při letošní změně legislativy a možnosti prodeje přetoků se na návratnosti moc nemění. Dle našich zkušeností se navýší odběr el.energie, ale o tu samou hodnotu se nám navýší přetoky. Momentálně máme přidělený druhý EAN a řešíme nabídky firem na odkup přetoků. Nebo se mýlím?
No nevím. Tady jsem zahlédl výkup přetoků za 4.30Kč/kWh (přijde mi to dost dobrá cena). Já odebírám za 8.70Kč/kWh (D01). Takže já bych na každé zbytečně dodané a současně odebrané kWh prodělával 4.40Kč. Ale třeba budete mít lepší ceny.
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: elektroměr

Příspěvek od eduard22 »

pave69 píše: čtv led 05, 2023 6:37 pm ..... zkuste trochu používat strýčka Googla a to pole Hledej... tady vpravo nahoře. ..............
Nene, prezident ČR přeci říkal: vlevo dole! ;)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: elektroměr

Příspěvek od brumlaj »

jarka píše: čtv led 05, 2023 8:02 pm Já si zase myslím, že při letošní změně legislativy a možnosti prodeje přetoků se na návratnosti moc nemění. Dle našich zkušeností se navýší odběr el.energie, ale o tu samou hodnotu se nám navýší přetoky. Momentálně máme přidělený druhý EAN a řešíme nabídky firem na odkup přetoků. Nebo se mýlím?
Zbytečně platíte distribuční poplatek za odběr (Kč/MWh). Ano, máte to levnější než nákup energie od obchodníka, ale ten poplatek distribuci je ouvej.
jarka
Příspěvky: 25
Registrován: úte kvě 24, 2022 11:34 am

Re: elektroměr

Příspěvek od jarka »

Já vím, že to není ideální. Může to jen částečně řešit situaci. Tyto problémy by měli mít všichni že symetrický střídačem. Aspoň takto jsem načetla na internetu. Je to tak?
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: elektroměr

Příspěvek od brumlaj »

Ano, je to tak. Jedině že by přetékající energii ve zbývajících dvou fázích spálili Grýnbonem či podobným vytěžovačem. Ale to je dalších několik tisíc.
matys
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 21, 2023 9:41 pm

Re: elektroměr

Příspěvek od matys »

Nevím jestli zakládat nové vlákno, ale mám taky problém s novým 4q elektromerem. Stridac mám asymetrický AEG. Po výměně elektroměru mám dvojnásobný účet než za stejné období vloni. Po zprovoznění ČEZ portálu mi vychází nejnižší spotřeba, když je zataženo a nejvyšší když to dává a naopak pretok je nejvyšší, když prší. Třeba jeden deštivý den vyrobila elektrárna za celý den je 4,7 kWh. Mám na střeše 7,4 kWp. Ale ČEZ mi naměřili 11.9 kWh výrobu a 1,2 kWh spotřebu Zadal jsem jim podnět ke kontrole, ale rád bych věděl čím to může být?
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: elektroměr

Příspěvek od Kodl69 »

že by přehodili L1 a L1P a to stejný u všech fází? Ostatně elektroměr ti ukazuje po stisku tlačítka i jiný registry než 1.8.2 (a některý i bez stisku tlačítka), tam si to můžeš ověřit sám.
https://www.cezdistribuce.cz/webpublic/ ... _mo-21.pdf třeba 2.8.0 na ten stačí kouknout v 21:00 a pak třeba o půlnoci, při vypnuté FVE, a pokud tam cokoliv přibude, je to jasně chybně zapojený nebo vadnej eleměr (málo pravděpodobný). Naopak pokud bude přibejvat na 1.8.2 a 1.8.3 (1.8.0) přes den, kdy svítí slunko zplna a nic moc se doma neodebere, tak je to taky jasný...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
matys
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 21, 2023 9:41 pm

Re: elektroměr

Příspěvek od matys »

Teď jsem koukal na profil výroby po 15 minutách na portálu a od půlnoci vyrabim každou ctvrthodinu od 50 do 100 W, spotřeba 0🙄 Bohužel až začne vyrábět elektrárna bude to výrazně naopak.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: elektroměr

Příspěvek od brumlaj »

kdybys v tu dobu měl vypnutý měnič FVE (klidně celou FVE), tak se jen potvrdí, že máš opačně zapojený elektroměr jak bylo výše diagnostikováno. Měl jsi FVE VYPNUTOU?
matys
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 21, 2023 9:41 pm

Re: elektroměr

Příspěvek od matys »

Vypnutou ne, ale mám systém bez baterie, tak pochybuji, že by mohly být v noci přebytky. A naopak žádná spotřeba. Z měření vím, že v noci mám právě spotřebu kolem 50 až 90 W, podle toho jak spina lednice. A to mi evidují jako pretoky. Ve čtvrtek má přijít technik z ČEZu, tak uvidím.
tomasi02
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 09, 2022 8:25 pm

Re: elektroměr

Příspěvek od tomasi02 »

tak podle obrazku (ktery jsem nasel, nicmene nevim jaky presny model se jedna) je AEG stridac Goodwe v cerne barve a logem AEG
nejcasteji:
a/ je povolena asymetrie na stridaci? - v aplikaci "nevyvazeny vystup"
b/ nejsou prohozene faze? Nejlepsi je pri slunicku zatizit jednu fazi - treba varnou konvici a sledovat, zda na jine fazi nedochazi k nakupu.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: elektroměr

Příspěvek od brumlaj »

matys píše: úte srp 22, 2023 12:06 pm Vypnutou ne, ale mám systém bez baterie, tak pochybuji, že by mohly být v noci přebytky. A naopak žádná spotřeba. Z měření vím, že v noci mám právě spotřebu kolem 50 až 90 W, podle toho jak spina lednice. A to mi evidují jako pretoky. Ve čtvrtek má přijít technik z ČEZu, tak uvidím.
Omluva, to bez akumulátoru jsem nepobral. Takže jak psáno. Máš u elektroměru přívod od distribuce zapojen na výstup elektroměru a dům máš na "vstupu". Jelikož je to fušeřina distributora čekej mlžení a odpor, případně ohýbání reality. Kéž bych se mýlil.
Buď připraven před příjezdem technika. Za kuropění ofoť jednotlivé stavy (vysoký tarif - 1.8.1, nízký tarif - 1.8.2, celková spotřeba - 1.8.0, dodávka do sítě - 2.8.0) Ať máš důkaz. A jakmile odplombuje kryt svorkovnice elektroměru, tak jej odstrč a vyfoť jak to tam vypadá. Než odmontuje dráty. Tak aby byly čitelné návlečky na fázových vodičích.
Celou jeho přítomnost si zvukově nahrávej na druhém přístroji než kterým fotíš.
Zkontroluj, že v protokolu, který - pokud Ti to dá podepisovat sedí stavy než elektroměr odmontuje.
Kéž to nebudeš potřebovat.
matys
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 21, 2023 9:41 pm

Re: elektroměr

Příspěvek od matys »

No jsem rád, že zároveň přecházím k jinému dodavateli a nechávám si těch pár přechodných měsíců posílat vyúčtování měsíčně. Jinak se v tom moc nerejpu a přišel bych na to až na konci roku :o
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“