výkup přetoků

Odpovědět
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

Ještě jsem si dělal průzkum ohledně dodavatele elenrgie na SPOT - pro info. Ceny bez DPH.
prodej měsíční platba
solidsun 9% 179
electree 290 99
deltagreen350 129
tedom 350 109
elyn 399 145
PPAS 400 0
bez dodavatele 450 125,4
bidli 590 159
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 490
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: výkup přetoků

Příspěvek od pave69 »

ClonyXXL píše: ned dub 07, 2024 8:56 am A kolik to bude pristi rok vi jen buh.
Jak vidím ty ceny na burze pro příští rok, spoty v mínusu a k tomu jak přibývají FV - i ty velké, solárně baronové - tak se obávám, že průměr na trhu bude někde kolem 1 Kč, jestli vůbec.
ClonyXXL
Příspěvky: 84
Registrován: čtv úno 02, 2023 9:51 am

Re: výkup přetoků

Příspěvek od ClonyXXL »

No prave. Tak ja jen premyslim, pri jake vykupni cene vypnu pretoky uplne. Opravdu neminim podporovat prekupniky, kteri vykoupi za pados a prodaji za 4. To fakt ne.
Az zavrou uhelky a elektriky bude fakt nedostatek, pak se to MOZNA zmeni. Nebo taky ne, protoze CEZ treba stavi nejakou maxi FTV elektrarnu.
Ale ze by zrovinka CEZ dodaval elektriku za par facek ????? Pochybuju 🤣
ClonyXXL
Příspěvky: 84
Registrován: čtv úno 02, 2023 9:51 am

Re: výkup přetoků

Příspěvek od ClonyXXL »

icemaster píše: ned dub 07, 2024 9:20 am Uvidíme co nabídnou, dám pak info. Koukal jsem, že chtějí nějaké doklady, které samozřejmě nemám, nebo o nic nevím - budu to muset řešit, pokud nabídnou něco zajímavého.
1) Smlouvu o připojení do distribuční soustavy – pošlete nám alespoň 1. a 2. stranu s číslem EAN. Pokud nemáte dokument k dispozici, požádejte o něj svého distributora.
2) Provozní oznámení o provedení prvního paralelního připojení výrobny k DS (PPP).
To je ale divny ze to nemas. Stavel sis FTV sam?
Me firma a tyto papiry je standardni postup 🤔🤔🤔
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 354
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: výkup přetoků

Příspěvek od vk_1 »

icemaster píše: ned dub 07, 2024 9:20 am Uvidíme co nabídnou, dám pak info. Koukal jsem, že chtějí nějaké doklady, které samozřejmě nemám, nebo o nic nevím - budu to muset řešit, pokud nabídnou něco zajímavého.
1) Smlouvu o připojení do distribuční soustavy – pošlete nám alespoň 1. a 2. stranu s číslem EAN. Pokud nemáte dokument k dispozici, požádejte o něj svého distributora.
2) Provozní oznámení o provedení prvního paralelního připojení výrobny k DS (PPP).
Pokud je to u ČEZ Distribuce, tak stačí se přihlásit na distribuční portál, a tam to lze dohledat. Nebo poprosit na podpoře, ať to zašlou znovu.
Momo
Příspěvky: 635
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Momo »

icemaster píše: ned dub 07, 2024 8:40 am EON vykupuje za FIX? Jsem to nenašel - jdu zkoumat...

EDIT
Výrobny s instalovaným výkonem do 50 kW 2 000 Kč *
Ceník je platný od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2024 a vztahuje se k odkupu
dodané elektřiny z fotovoltaiky s instalovaným výkonem do 50 kW.
* U smluv sjednaných v průběhu roku platí cena stanovená individuálně na základě aktuální situace na trhu.
V následujícím roce provozu se přechází na cenu sjednanou v tomto ceníku.

Tak jsem si požádal, aby mě kontaktovali, uvidím, co EON nabídne.
Mail od EONu 9.2.2024:
1000,- Kč/MWh............
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
Patr
Příspěvky: 63
Registrován: pát pro 09, 2022 5:31 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Patr »

Me dnes, "zatim" po mailu, nabidli uz jen 500,-/MWh.
9,9 kWp (V/Z: 3,85 / 6,05 kWp); Goodwe 10K-ET; Pylontech H1 14,2 kWh
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

ClonyXXL píše: ned dub 07, 2024 10:58 am To je ale divny ze to nemas. Stavel sis FTV sam?
Me firma a tyto papiry je standardni postup 🤔🤔🤔
Já od firmy nic nemám, řešili tohle za mě. Budu je muset kontaktovat.
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

vk_1 píše: ned dub 07, 2024 11:56 am Pokud je to u ČEZ Distribuce, tak stačí se přihlásit na distribuční portál, a tam to lze dohledat. Nebo poprosit na podpoře, ať to zašlou znovu.
Díky, kouknu zítra, až jim půjde po odstávce Portál
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

Patr píše: ned dub 07, 2024 8:23 pm Me dnes, "zatim" po mailu, nabidli uz jen 500,-/MWh.
tak to jsem doufal ve více, celkem výsměch, tak to půjdu do PPAS se smlouvou do konce roku. pokud náhodou nenabídnou vyšší cenu.
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

Tak je to přesně tak, EON nabízí smlouvy na výkup s cenou 500 Kč/MWh, takže do toho opravdu nejdu.
"Aktuální výkupní cena na rok 2024 pro výrobny s instalovaným výkonem do 50 kW včetně je 500,- Kč/MWh."
Tomi71
Příspěvky: 31
Registrován: pát zář 23, 2022 11:06 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 7
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Tomi71 »

Ano E.ON to tak nabízí, kamarád do toho taky nešel jako jejich odběratel. Já nakonec uzavřel s AZenergies (kamarád tam jde taky), nabídli mi 1850 Kč, s tím, že odcházím od Centropolu k 10. září jako odběratel, protože mi nechtěli nabídnout výkup, mají stopstav. Přitom mi to v počátku března slíbíli, protože po zimě znovu rozjeli výkupy, ale mně připojili do sítě až 20. března, tak jsem se raději znovu na infolince informoval, než si zařídím na čez výrobní EAN (někdo varoval, že to bude dlouho, ale proběhlo to během jedoiného dne v tm jejich distribučním portálu) a pní mi řekla, že už opět nevykupují a že neví, kdy zase začnou, at si najdu jiného odběratele.
13 x Sunpro power 540 Wp, 3 x Victron Multiplus 48/500/70-50, 1 x MPPT 250/100 – Tr VE.Can, 1 x MPPT 150/70 – Tr, Cerbo GX, 3 x 7,66 kWh mivvy energy
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

AZ Energies má na stránkách 1350Kč/mMWh. Předpokládám, že jdi to řešil už před nějakou dobou, kdy byky vyšší ceny.
Ale jinak tu firmu neznam.
EDIT:
Koukám, že nemají mic dobré hodnocení... Nechtějí vracet přeplatky...
Tomi71
Příspěvky: 31
Registrován: pát zář 23, 2022 11:06 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 7
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Tomi71 »

Ano 1350 by mi dali klasicky jako zákazníku Centropolu, ale jelikož k nim přecházím, tak nabídli hned cenu 1850. Hodnocení jsem také četl, ale nevím, na kolik to brát jako ověřené, pozitivní hodnocení nemá skoro nikdo a kdo ví, kdo ty recenze píše, možná i konkurence :-). Já na ně dostal tip od projektanta mojí FVE svépomocí, že je má jeho známý a je spokojen, a to je co říct, protože by prý byl jinak hodně nazlobený a nevrlý na takové věci.
13 x Sunpro power 540 Wp, 3 x Victron Multiplus 48/500/70-50, 1 x MPPT 250/100 – Tr VE.Can, 1 x MPPT 150/70 – Tr, Cerbo GX, 3 x 7,66 kWh mivvy energy
Momo
Příspěvky: 635
Registrován: pon říj 10, 2022 10:27 am

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Momo »

Ano, AZ mi v únoru nabídli taky 1850 Kč/MWh, všechny podmínky vypadaly dobře, bez poplatku, možnost nechat si na dodávku SPOT od jiného dodavatele, nechal jsem si poslat smlouvu.
Ale po přečtení recenzí a článků, jaké dostali pokuty, jsem vybral někoho jiného.

Nicméně pokud mají měsíční výplatu, tak by se riskovaly dvě měsíční faktury a pak vopruz měnit odběratele, pokud by neplatili a nekomunikovali jako v případech těch nevracení přeplatků.
3x Victron MP2 48/5000, 3x MPPT 150/100, Cerbo GX (s NodeRED),
15 kWp na ploché střeše = 5 kWp východ (15°) + 5 kWp jih (37°+43°) + 5 kWp západ (15°),
baterie 3 packy, celkem 23 kWh skládané na 48 V 16s.
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

Tak dostal jsem další nabídky, už asi finalizuji.
výkup FIX měsíční platba výpověď v M
tedom 1000 0 neurčito, mění ceny průběžně
elyn 1300 59 12
PPAS 1300 0 do prosince
EON 500
AZEnergies 1350

AZ Energies dávají nejvíce, ale odrazují mě recenze a zkušenosti uživatelů, navíc rozdíle není oproti Elynu a PPAS významný. ELYN a PPAS mi dají 1300, ale musím u nich mít i odběr, s čímž nemám problém. Elyn chce ale 59 za paušál plus chce nejspíše paušál i za dodávku na SPOT. PPAS - největší minus, že dodávka za hodinový SPOT budou až od července (někdo to upsal, že to slibovali už od března), tak snad to v červenci bude. Smlouva na výkup mají jen do prosince, což by nemuselo být jako nevýhoda. Pokud budu od nich i brát, tak měsíční paušály za dodávku i výkup jsou 0. TEDOM dává 1000 kč, EON pro mě neakceptovatelných 500 - to bych ty přetoky za tu cenu vypnul.
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Sten77 »

icemaster píše: pon dub 08, 2024 8:36 pm Tak dostal jsem další nabídky, už asi finalizuji.
výkup FIX měsíční platba výpověď v M
tedom 1000 0 neurčito, mění ceny průběžně
elyn 1300 59 12
PPAS 1300 0 do prosince
EON 500
AZEnergies 1350

AZ Energies dávají nejvíce, ale odrazují mě recenze a zkušenosti uživatelů, navíc rozdíle není oproti Elynu a PPAS významný. ELYN a PPAS mi dají 1300, ale musím u nich mít i odběr, s čímž nemám problém. Elyn chce ale 59 za paušál plus chce nejspíše paušál i za dodávku na SPOT. PPAS - největší minus, že dodávka za hodinový SPOT budou až od července (někdo to upsal, že to slibovali už od března), tak snad to v červenci bude. Smlouva na výkup mají jen do prosince, což by nemuselo být jako nevýhoda. Pokud budu od nich i brát, tak měsíční paušály za dodávku i výkup jsou 0. TEDOM dává 1000 kč, EON pro mě neakceptovatelných 500 - to bych ty přetoky za tu cenu vypnul.
Elyn nedoporučuji, právě jsem od nich utekl. Nedodrželi co bylo ve smlouvě. Vyúčtování a platba až poslední možný den. Pryč od nich.
Pokud chceš FIX a nevadí ti i odběr od dané společnosti, tak nyní nejlépe vychází MND a jejich solární účet. Zatím pořád nabízejí 2 Kč/kWh
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

Sten77 píše: pon dub 08, 2024 11:00 pm Elyn nedoporučuji, právě jsem od nich utekl. Nedodrželi co bylo ve smlouvě. Vyúčtování a platba až poslední možný den. Pryč od nich.
Pokud chceš FIX a nevadí ti i odběr od dané společnosti, tak nyní nejlépe vychází MND a jejich solární účet. Zatím pořád nabízejí 2 Kč/kWh
MND sice nabízí 2 Kč za výkup v kombinaci s odběrem za elektřinu, ale nenabízejí odběr od nich za SPOT. Musel bych si od nich vzít fixovaný produkt za ca 3,55 Kč bez dph za silovou energii, což mi vyjde imho daleko hůře než nakupovat za SPOTové ceny.
Za tu dobu, co tohle řeším jsem narazil na různé "fígle" a podle mě mi nikdo v tuto chvíli nenabídne za výkup přebytků více nez cca 1,3 Kč/kWh na FIX buďto v kombinaci s odběrem za SPOT nebo bez odběru. Špatná doba, léto se blíží a spotové výkupní ceny se začínají dostávat i do mínusu...
ClonyXXL
Příspěvky: 84
Registrován: čtv úno 02, 2023 9:51 am

Re: výkup přetoků

Příspěvek od ClonyXXL »

Od Elynu jsem utekl taky. Jednani hnus. Jak jsem psal uz driv. Dokonce se ted o nich toci nejake Cerne ovce.
Je s podivem, ze ti nabidli tolik (mozna s tim odberem), kamosce nabidli pri prodlouzeni smlouvy 1100 (bez odberu) a novym 800.
Nicmene bych uz k nim nesel, i kdyby nabizeli 2000
.......blizi se doba vypinani pretoku ....
Patr
Příspěvky: 63
Registrován: pát pro 09, 2022 5:31 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Patr »

Jen taková technická - je pro střídač z technického hlediska (opotřebení, namáhání atd....) lepší přetoky vypnout nebo je nechat "volně přetékat" za nějakou, byť mrzkou cenu nebo je to jedno a nemá to vliv na jeho životnost? Jde mi čistě o opotřebovávání střídače, případně dalších komponent FVE.
9,9 kWp (V/Z: 3,85 / 6,05 kWp); Goodwe 10K-ET; Pylontech H1 14,2 kWh
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

S Elynem zásadní problém zatím nemám, ale uvidíme, až od nich teď budu odcházet.
Vypínání přetoků - pokud budou dávat 0,5 Kč, tak bych to na jednu stranu zaškrtil, na druhou stranu nejspíše budu chtít dávat přetoky "svým blízkým" v rámci komunitního sdílení - pokud to od července nebo později bude a nebude v tom nějaká další bota. Ale s tím souvisí i to, že ty nevyužité přetoky budu muset nejspíše dávat (prodávat) nějakému dodavateli energie...
Mex
Příspěvky: 238
Registrován: pát zář 15, 2023 1:28 am

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Mex »

Patr píše: úte dub 09, 2024 8:50 am Jen taková technická - je pro střídač z technického hlediska (opotřebení, namáhání atd....) lepší přetoky vypnout nebo je nechat "volně přetékat" za nějakou, byť mrzkou cenu nebo je to jedno a nemá to vliv na jeho životnost? Jde mi čistě o opotřebovávání střídače, případně dalších komponent FVE.
Pro střídač je asi lepší, když nebude dělat nic. Tj. když nechá energii na střeše.
Polovodiče se asi moc neošoupou, ale pro kondenzátory a případně ventilátory bude to nicnedělání lepší.

Na druhé straně když necháš energii na střeše a neodebere ji střídač, tak teplota panelů bude vyšší.
Takže se zase bude možná trochu snižovat jejich životnost.

Tak nejlepší by asi bylo mít ochočený mrak. Když nebudeš mít odběr, tak mu dát povel, aby se postavil nad tvou FVE. :cloud:
skybor
Příspěvky: 66
Registrován: úte kvě 02, 2023 5:50 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od skybor »

Tak jsem podepsal smlouvu na neurčito s místní firmou Gril&Trouba a celkem spokojenost. Výkupní cena nic moc (0,00), ale ve výsledku OK.
Přílohy
koleno_s_bramborem.jpg
koleno_s_bramborem.jpg (78.37 KiB) Zobrazeno 708 x
gril.jpg
gril.jpg (977.1 KiB) Zobrazeno 708 x
SkyFVE 5 kWp na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 36s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
Nautilus
Příspěvky: 214
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od Nautilus »

Sqvjelý kšeft. Ten výkup je XXL nikoli 0,00 :D
icemaster
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 05, 2024 8:07 pm

Re: výkup přetoků

Příspěvek od icemaster »

Firmu Gril a Trouba bych moc neužil :)), tak jsem nakonec podepsal s PPAS jak nákup na SPOT, tak výkup za FIX. Když je to obojí, mají nulové měsíční poplatky, takže celkem spokojenost, byť ta výkupní cena 1,3 Kč není kdoví jaká bomba (ale na druhou stranu je to v této době jedna z těch lepších nabídek).
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“