Zkušenosti s firmou SOMIAS

Odpovědět
dodop
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 30, 2023 7:14 pm

Zkušenosti s firmou SOMIAS

Příspěvek od dodop »

Ahoj solárníci,
má někdo zkušenosti s firmou somias.cz
Pročetl jsem jejich stránky, mám i nabídku na FVE. To jejich řešení které na webu popisují zní velmi geniálně - doporučuju pročíst. Máte s tím zkušenosti ? Na druhou stranu, myslím že s obdobným řešením přijde i někdo další, oni jsou možná jedni z těch prvních.
kekita
Příspěvky: 56
Registrován: pon zář 05, 2022 12:59 pm

Re: Zkušenosti s firmou SOMIAS

Příspěvek od kekita »

No, upřímně ta firma má živnosťák na montáže měsíc, takže bych to tak skvěle neviděla. V tom vidím první problém. Další v tom, že ty jejich výrobky nejsou uvedeny v svt kódech, takže kdo ví, jak to bude s dotacemi.
Tohle, co propagují jde udělat i s klasickým měničem-probírá se to tady na fóru celkem často, tak stačí pohledat.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Zkušenosti s firmou SOMIAS

Příspěvek od Plazivec »

Máme tady komerční zónu. Popravdě neznám pravidla pro reklamu, nebo stálý prodej, ale myslím si, že tohleto je na domluvu s adminem.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
kus
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 03, 2023 9:59 am

Re: Zkušenosti s firmou SOMIAS

Příspěvek od kus »

Nedoporučuji. První záloha zaplacena konec března. Po 3 měsících volám co se ude dít tak poslali materiál, znovu urgence Tak 9.7. začali montovat 3.8. mi se slávou předali dílo po připojení shořela relé HDO bojleru.další měsíc trvá než to přijeli připojit. Do dnes 3.10.23. nejsou schopni zaslat podklady pro připojení k síti na distribuci ČEZ. Za mě v žádném případě nedoporučuji.
Míra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 26, 2023 4:45 pm

Re: Zkušenosti s firmou SOMIAS

Příspěvek od Míra »

Zkušenosti mám bohaté a velmi špatné, podobně jako několik mých přátel, které jsem do toho uvrtal. Rozhodně nedoporučuji i když možná, že se to už za ten rok, co jsou na trhu trochu naučili. Realizace katastrofální, chyby, dlouhé termíny, tedy pokud považujete 11 měsíců od podepsání smlouvy za dlouhou dobu. Pokud by byl zájem, mohu popsat svůj příběh podrobněji. Systém chytrého řízení a prodávání mají i jiné firmy, lepší. Nemůžu ale dělat reklamu. Před Somias ale varuji, pokud si chcete ušetřit nervy.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“