Nízký výkon FVE - špatné zapojení?

Queta
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 19, 2023 12:45 pm

Re: Nízký výkon FVE - špatné zapojení?

Příspěvek od Queta »

Jojo, máš naprostou pravdu. Ten audit stále vedu v patrnosti a možná se ještě ozvu, až bude vše dořešené s instalační firmou. Ono by asi nebylo od věci mít to vše překontrolované. Teď už mám přepojený bojler a zase se mi něco nezdá. Napíšu ti s dovolením SZ.
Nautilus
Příspěvky: 203
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Nízký výkon FVE - špatné zapojení?

Příspěvek od Nautilus »

Vzhledem k tomu, že se to táhne už přes dva měsíce, zajímalo by mě jestli je nějaká šance popohnat firmu k vyššímu úsilí?

Lhůta k vyřízení reklamace je 30 dní, a jestliže v této lhůtě reklamaci podnikatel nevyřídí,
pak se jedná o podstatné porušení smlouvy podle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.


Nemáte někdo s uplatněním sankcí dle zákona praktickou zkušenost?
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Nízký výkon FVE - špatné zapojení?

Příspěvek od brumlaj »

Odstoupení od smlouvy, písemně. S tím, že jim dáš číslo účtu kam Ti mají zaslat peníze. Potom předžalobní upomínka s minimálně týdenní lhůtou, no a pak podání k soudu - ideálně formou návrhu na platební rozkaz.
Nautilus
Příspěvky: 203
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Nízký výkon FVE - špatné zapojení?

Příspěvek od Nautilus »

Tento postup bude jistě fungovat např. při reklamaci televizoru.
Nedovedu si představit odstoupení od smlouvy v případě firmou dodané FVE.
Budu muset sundat panely a vytáhat dráty ze zdi, nebo přijede "odmontážní" parta, odveze si vše co namontovala a uvede nemovitost do původního stavu?
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Nízký výkon FVE - špatné zapojení?

Příspěvek od brumlaj »

bez velmi podrobné znalosti smlouvy asi lepší radu nedostaneš.
Kunďajs
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 12, 2023 12:26 pm

Re: Nízký výkon FVE - špatné zapojení?

Příspěvek od Kunďajs »

Tak jestli slezli ze střechy aniž si to změřili tak jsou to telata. Jednoduše tam není napětí zůstalo na střeše .
Šel bych po konektorech ať na panelech nebo na případných propojich. Někde to tam bude a jestli na tohle nepřijdou tak to je ostuda.
Fotony fšem .
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“